با ما همراه باشید

اخبار 41

دفاع شهردار مشهد از طرح ویژه تفصیلی بافت پیرامون حرم

منتشر شده

در

دفاع شهردار مشهد از طرح ویژه تفصیلی بافت پیرامون حرم 

ایسنا/خراسان رضوی شهردار مشهد با تاکید بر اینکه طرح ویژه تفصیلی بافت پیرامون حرم طرح کاملا قابل دفاع است، گفت: البته دغدغه‌های شورای اسلامی شهر مشهد دغدغه حداکثری است و طبیعتا از ابزارهای خود استفاده خواهند کرد اما بنده به عنوان عضو کمیسیون ماده پنج و شهردار مشهد، مشخصا معتقدم که طرح اخیری که به تصویب رسیده، تمام دغدغه‌های موجود را در نظر گرفته است.

محمدرضا کلائی امروز در حاشیه آیین افتتاح تصفیه خانه فاضلاب محلی چهل‌بازه مشهد به عنوان پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه غشایی کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به حاکم بودن اقلیم خشک در شهر مشهد، بایستی برخورد مشخصی با این موضوع صورت بگیرد. در چنین شرایطی یا می توانیم تسلیم شرایط موجود شویم و با محدودیت منابع آبی، از توسعه فضای سبز خودداری کنیم یا اینکه فضای سبز شهری را توسعه داده، با آلودگی هوا مقابله کرده و میزان رطوبت و زیست پذیری را افزایش دهیم و چاره‌ای برای منابع آبی داشته باشیم.

وی افزود: یکی از راهکارها برای تامین آب، بازچرخانی آب‌ها و تصفیه آن است که بخشی توسط تصفیه‌خانه‌های موجود در شهر مشهد انجام می‌شود اما تصفیه‌خانه‌های محلی می‌تواند در شبکه جداسازی آب شرب از آب خام و رساندن آب به کمربندهای سبز و فضای اصلی شهر مشهد به شدت موثر باشد.

کلائی بیان کرد: دو ویژگی مهم تصفیه‌خانه چهل بازه این است که اولا تاکنون تصفیه خانه‌هایی که با روش MBR پیشرفته عمل می‌کرد، خروجی آن در محیط طبیعی رهاسازی می‌شد زیرا BOD و COD آن در حدود ۱۰۰ بود اما امروز با BOD ۱۰ و COD ۲۰ کاملا شرایط آبیاری فضای سبز را فراهم کرده‌ایم و کیفیت آب مانند آب رودخانه در بالادست است و آب موجود این قابیلت را دارد که در بستر جداسازی آب شرب از آب خام و آبیاری فضای کلان شهر مشهد در حوزه سبز مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین می‌توانیم آن را به کمربند سبز منتقل کرده و تامین منابع آبی را برعهده داشته باشیم.

طرح اخیر بافت پیرامون حرم قابل دفاع است

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص طرح بافت پیرامون حرم اضافه کرد: آنچه در ابتدا ارائه شد و آنچه در نهایت در کمیسیون ماده پنج مطرح شد، تفاوت‌های خیلی جدی با یکدیگر داشت. ما چند دغدغه داشتیم و اعتقاد بنده ین بود که دغدغه‌های ممکن تا حد زیادی رفع شده است.

شهردار مشهد تصریح کرد: بخشی از دغدغه‌های ما مربوط به موضوعات حمل‌ونقل و ترافیک و بخشی دیگر مربوط به کاهش حد پایین متراژ برای ساخت و ساز بود که به صورت کامل در این طرح رفع شد. البته این دغدغه‌ها فقط مربوط به ما نبوده بلکه دغدغه‌های شورای اسلامی شهر مشهد، آستان قدس رضوی و تولیت آستان قدس رضوی است که تا حد زیادی رفع شده است.ک

کلائی عنوان کرد: بخشی دیگر از دغدغه‌ها مربوط به پروژه‌های سرمایه‌گذاری بود. انتقاد ما این است که پروژه‌های سرمایه‌گذاری باید در شهر مشهد با محوریت دستگاه قضا و در محل خود پروژه تعیین تکلیف شود نه در تهران. این موضوع عملا در مصوبه ارائه شده و مصوبه کمیسیون ماده پنج نیز بر آن تصریح داشته است که ۱۴۳ پروژه سرمایه‌گذاری باید با محوریت دستگاه قضا تعیین تکلیف شود و این اختیار داده شد تا در کمیسیون ماده ۱۰۰ مسائل بررسی شود.

وی ادامه داد: بنده معتقدم آن چیزی که به آن رسیدیم با طرح اولیه فاصله جدی دارد و بسیار پخته‌تر شده است و حاضرم کاملا از آن دفاع کنم زیرا این طرح کاملا قابل دفاع است.

شهردار مشهد اظهار کرد: من ترجیح می‌دهم تاثیر منطقی که به نفع همه مردم، هویت شهر مشهد و نظرات کارشناسی بود را در این طرح در نظر بگیرم.

کلائی بیان کرد: آقای استاندار دو کار بسیار مهم انجام داد که ممکن است دیده نشده باشد که البته این ماجرا کمی بی انصافی است؛ اقدام اول او انتقال کامل موضوع از تهران به مشهد است. ما در گذشته با شیوه نامه‌ای مواجه بودیم که کاملا به آن اعتراض داشتیم که چرا تصمیم‌گیری در تهران است. در حال حاضر این شیوه نامه به کمیسیون ماده پنج منتقل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد؛ وی افزود: نکته دوم این است که همه ذی‌نفعان را دور یکدیگر جمع کردند و گفت‌وگو و جلسات زیادی برگزار شد تا اقناع صورت بگیرد و به نظرم این دو اقدام استاندار را باید به صورت جدی حمایت کنیم. بنده به عنوان عضو کمیسیون ماده پنج حتما از طرح حمایت می‌کنم و امیدوارم اجرا، تحقیق و ابلاغ آن بتواند سروسامانی به وضع موجود بدهد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 41

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

منتشر شده

در

توسط

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای تاریخ دفاع از رساله یا پایان‌نامه مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد؛ بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، با تمدید زمان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه بدون ایجاد نیمسال و اخذ شهریه تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت شد.

همچنین دانشجویان مذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در سنوات ارفاقی هستند و مدت معافیت تحصیلی آنان به پایان رسیده، موظف هستند تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی جاری (۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) از رساله یا پایان‌نامه خود دفاع کنند.

بر این اساس در صورت دفاع پس از این تاریخ (تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) عواقب ناشی از عدم تأیید سازمان وظیفه عمومی ناجا به عهده آنان بوده و قصوری متوجه دانشگاه تهران نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

منتشر شده

در

توسط

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

ایسنا/قم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی علوی پدر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جناب مستطاب حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات سلام علیکم درگذشت والد معظم، عالم پارسا و جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی رحمه الله موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و ارادتمندان و بیت آن عالم محترم تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید رضی علوی از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر ۳۰ بهمن‌ماه جاری در سن ۹۷ سالگی  درگذشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

منتشر شده

در

توسط

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی خبر داد و گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

به گزارش ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان این‌که طی دو سال گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حرکت کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.

وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزوده خواهد شد،اضافه کرد: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حضور در همه دانشگاه‌ها و حضور در جمع دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی از جمله وضعیت تغذیه، خوابگاه‌ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه‌های حوزه‌های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سال‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می‌تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کند.

این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره‌های دانشجویی به عنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی با این وجود که ممکن است از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را نیز از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه‌ای برای دیده شدن ندارند.

رحیمی ‌گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام‌های دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در کلیه وام‌های دانشجویی و کلیه بودجه‌هایی که بر اساس سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می‌شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته‌ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارایه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارایه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

این مقام مسؤول در پایان در خصوص مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند و دانشگاه‌ها نیز این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها