با ما همراه باشید

اخبار 23

دولت لیبرال کانادا دوره سوم خود را آغاز کرد

منتشر شده

در

دولت لیبرال کانادا دوره سوم خود را آغاز کرد

دولت لیبرال کانادا دوره سوم خود را با سخنرانی فرماندار کل کانادا و با تمرکز بر کنترل بحران ادامه دار کرونا آغاز کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌بی‌سی نیوز، دولت لیبرال سومین دوره ریاست جمهوری خود را امروز با سخنرانی ژنرال مری سایمون فرماندار کل کانادا و طرحی برای تصویب قوانین متعدد قبل از تعطیلات کریسمس آغاز می کند.

دولت لیبرال وعده داد که همزمان با بهبود اقتصاد، مبارزه با تغییرات آب و هوایی، ایجاد قراردادهای جدید مراقبت از کودکان با استان ها و پیگیری آشتی با مردم بومی، به همه گیری پایان دهد.

فرماندار ژنرال مری سیمون، اولین فرماندار کل بومی کانادا، روز سه شنبه در سخنرانی تاج و تخت با اشاره به پیشرفت در روابط بین دولت فدرال و مردم بومی، اولویت های دولت را برشمرد.

سیمون در یک سخنرانی به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و اینوکتیتوت گفت: من قبلاً دیده‌ام که کانادایی‌ها چگونه به آشتی متعهد هستند. مردم بومی تاریخ، داستان‌ها، فرهنگ و زبان ما را با اقدامات خود احیا می‌کنند. مردم غیر بومی نیز در حال درک و پذیرش تأثیر واقعی گذشته و دردهای متحمل شده توسط نسل های بومی هستند. آنها با هم مسیر آشتی را طی می کنند.

سیمون گفت که برای تقویت این رابطه، دولت فدرال در زمینه مراقبت های بهداشتی و تغییرات آب و هوایی اقدام خواهد کرد و به صورت ریشه‌ای به آنچه در مدارس شبانه روزی در سراسر کشور رخ داده، می پردازد.

از اوایل بهار، چندین انجمن بومی در سراسر کانادا از کشف صدها قبر بدون نام ونشان در مکان‌های مدارس شبانه روزی سابق خبر داده‌اند.
سیمون از نمایندگان مجلس و کارمندان دولت برای مبارزه با بیماری همه گیر کرونا تشکر کرد و ‘گفت: اولویت شماره یک همچنان کنترل همه گیری است. بهترین راه برای انجام این کار واکسیناسیون است.

سیمون گفت که دولت لیبرال با ارائه مجدد قانون پیشنهادی برای برابری زبان های فرانسه و انگلیسی، متعهد به حمایت و ترویج زبان فرانسوی، چه در داخل و چه در خارج از کبک است.

او گفت: در حالی که عملکرد اقتصادی کانادا بهتر از بسیاری از شرکای ما است، ما باید به مقابله با افزایش هزینه های زندگی ادامه دهیم. برای انجام این کار، برنامه دولت شامل دو اولویت اصلی است؛ مسکن و مراقبت از کودکان.

او ادامه داد: دولت همچنین مهاجرت را برای بهبود اقتصادی پس از همه گیری ضروری می بیند. به همین دلیل است که دولت به افزایش سطح مهاجرت و کاهش زمان انتظار ادامه می‌دهد، در حالی که از اتحاد مجدد خانواده‌ها و ارائه یک برنامه پیشرو در جهان برای اسکان مجدد پناهندگان حمایت می‌کند.

سیمون همچنین به هدف دولت لیبرال برای محدود کردن و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در بخش نفت و گاز اشاره کرد و گفت: دولت همچنین اقداماتی را برای جلوگیری و آمادگی برای سیل، آتش‌سوزی، خشکسالی، فرسایش سواحل و سایر آب و هوای شدید که به دلیل تغییرات آب و هوایی بدتر شده است، تقویت خواهد کرد.

دولت لیبرال همچنین متعهد شده که با اجرای برنامه «بازخرید اجباری» برای سلاح‌های تهاجمی ممنوعه به تلاش‌های خود برای کنترل اسلحه ادامه دهد و با هر استان یا منطقه‌ای که بخواهد اسلحه را ممنوع کند، همکاری کند.

این سخنرانی مورد انتقاد محافظه‌کاران، حزب دموکرات جدید و بلوک کبکوا قرار گرفت.

در یک پارلمان اقلیت، دولت لیبرال به حداقل یکی از احزاب مخالف نیاز دارد که از لوایح آن حمایت کند تا بتواند آن را در مجلس عوام به تصویب برساند.

درست بیش از یک سال پیش، جولی پایت فرماندار کل سابق کانادا سخنرانی تاج و تخت را در یک اتاق تقریباً خالی سنا ایراد کرد، در حالی که موارد ابتلا به کرونا در حال افزایش بود و تصویر اقتصاد نیز در بهترین حالت مبهم به نظر می رسید.

امروز وضعیت کاملاً متفاوت به نظر می رسد، قوانین فاصله گذاری اجتماعی کاهش یافته است، همه‌گیری هنوز تمام نشده است، اما نرخ بالای واکسیناسیون در این کشور کرونا را کنترل کرده است.

دولت کانادا پس از بازگشت به قدرت در انتخابات سپتامبر، از نظر سیاسی روی زمین کاملاً محکمی قرار دارد. اقتصاد که توسط زنجیره‌های تامین متلاشی‌شده و با تورم فزاینده درگیر شده با سهم خود از چالش‌ها مواجه است، اما پس‌انداز خانوارها تقویت شده است.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 23

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

منتشر شده

در

توسط

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

دبیر جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) اعلام کرد که از بیست‌ویکمین دوره جشن حافظ، «طراحی و اجرای بدلکاری» آثار سینمایی ایران در بخش بهترین دستاورد فنی و هنری مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، امید معلم  در این مورد کفت: «بدلکاری یکی از ارکان اصلی در اجرای چشمگیر سینمایی بین‌المللی است که در ایران نیز رشد قابل توجهی داشته و امیدواریم که این تصمیم از سوی جشن حافظ نیز به اهمیت بیشتر حرفه بدلکاری در میان مخاطبان و اهالی سینما کمک کند.»

 

بیست و یکمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

 

متعاقبا زمان و چگونگی برگزاری مراسم این دوره براساس شرایط جامعه و همه‌گیری ویروس کرونا اعلام خواهد شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

منتشر شده

در

توسط

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با فسخ قراردادش رسما از جمع سرخپوشان جدا شد.

به گزارش ایسنا، محمد انصاری که در چند روز گذشته خواستار جدایی از پرسپولیس شده بود، در نهایت پس از چند دور مذاکره قراردادش به صورت توافقی با پرسپولیس فسخ کرد.

مدیران باشگاه پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی مخالف جدایی انصاری بودند اما این مدافع که در تفکرات تاکتیکی گل‌محمدی کمتر فرصت بازی پیدا می‌کند، اصرار به جدایی داشت و در نهایت این مهم محقق شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

منتشر شده

در

توسط

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در یازدهمین روز آلوده امسال شش شهر استان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

مهرداد فتحی بیرانوند امروز ۲۷ اسفندماه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با وجود موجی از گردو غبار که از روز گذشته به لرستان وارد شده است هم‌اکنون وضعیت هوای شهرهای خرم‌آباد، سلسله، دلفان، کوهدشت، پلدختر و رومشکان در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

وی اضافه کرد: وضعیت آلودگی در این شش شهر پنج برابر حد استاندارد است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت:  همچنین وضعیت  شهرهای الیگودرز، ازنا، بروجرد و دورود نیز در شرایط ناسالم و بین سه تا سه‌ونیم برابر حدمجاز است.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: امروز  یازدهمین روز آلوده لرستان در سال ۹۹ است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها