با ما همراه باشید

اخبار 46

دومین سایت آموزشی آتش‌نشانان کشور در شیراز افتتاح شد

منتشر شده

در

دومین سایت آموزشی آتش‌نشانان کشور در شیراز افتتاح شد

ایسنا/فارس دومین سایت آموزش تخصصی و تاکتیک آتش‌نشانان و نخستین سایت آموزش سگ‌های تجسس و زنده‌یاب کشور در شیراز افتتاح شد.

یکشنبه ۲۶ بهمن، طی مراسمی و با حضور مسئولان مدیریت شهری، دومین سایت آموزش تخصصی و تاکتیک آتش‌نشانان و نخستین سایت آموزش سگ‌های تجسس کشور، در فضایی به مساحت بیش از ۱۰ هزار مترمربع در شیراز افتتاح شد که برای احداث آن بیش از ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

در این مراسم همچنین مرکز ستاد فرماندهی پیشتیبان، انبار مرکزی سازمان، زیرسازی، آسفالت و تکمیل سایت آموزش، ساختمان علت‌یابی حریق و تهویه دود، ساختمان پشتیبانی ستاد فرماندهی، ساختمان آموزش حریق، مجموعه ورزشی شماره ۳ آتش‌نشانان و مجتمع ورزشی تفریحی نیز به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس در آیین افتتاح این سایت، آتش‌نشانان را سربازان گمنام خادم مردم معرفی و اضافه کرد: نیروهای کارآزموده، متخصص و توانمند باید در آتش‌نشانی به کار گرفته شوند.

کمبود ۵۰ خودروی آتش‌نشانی در فارس

پرویز کهندل افزود: نجات یک نفر به معنای نجات کل بشریت است و به همین دلیل آتش نشانان باید از قوای جسمی و قوه بینایی و شنوایی مطلوبی برخوردار بوده و در پرتو آموزش‌های کاربردی به خدمت رسانی به جامعه مشغول شوند.

کهندل گفت: با دستور وزیر کشور یک شهر جدید به استان پهناور فارس افزوده شد و اینک در این خطه دیرینه ۱۱۴ شهر داریم. ناوگان آتش نشانی استان نیز ۴۰۰ دستگاه خودرو در اختیار دارد که با این وجود کمبود ۵۰ دستکاه دیگر محسوس است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس فرآیند جذب نیروهای جدید را کاملا منطبق بر قانون و اعمال نظارت‌های سختگیرانه در فرآیندهای استخدامی ارزیابی و اضافه کرد: سال گذشته بیش از ۱۰ هزار نفر در آزمون‌ استخدامی آتش‌نشانی شرکت کردند که منجر به جذب ۲۰۰ نفر شده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شیراز نیز گفت: امسال بیشترین عملیات عمرانی در تاریخ سازمان آتش‌نشانی شیراز با صرف اعتباری بیش از ۵۹۴ میلیارد ریال محقق شده است.

علی ناصری آتش‌نشانی را یکی از سازمان‌های توانمند زیرمجموعه مدیریت شهری شیراز دانست که جایگاه خوبی در کشور دارد و گفت: این سایت آموزش تخصصی ۸۷۰۰ مترمربع مساحت دارد و برای احداث آن ۳۱۶ میلیارد ریال هزینه شده است.

ناصری گفت: سایت آموزش سگ‌های تجسس و زنده‌یاب آتش‌نشانی شیراز در فضایی به وسعت ۱۳۰۸ مترمربع و صرف ۱۰ میلیارد ریال اعتبار احداث و آماده بهره‌برداری شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز نیز گفت: امسال همه ایستگاه‌ها مجهز به  باشگاه‌های ورزشی شده و سه مجموعه ورزشی دیگر نیز در حال بهره برداری است.

محمدهادی قانع با اشاره به اهمیت آموزش نیروی انسانی در این سازمان گفت: سازمان آتش نشانی شیراز در بخش آموزش نیروی انسانی خود در کشور به لحاظ داشتن سایت آموزش کشور منحصربفرد است.

او گفت: برخورداری از استخرهای سرپوشیده و رو باز، بخش‌های صخره نوردی، تجهیزات امداد ونجات کوهستان و اولین ساختمان آموزش سگ‌های تجسس یاب کشور باعث شده که سایت آموزش آتش نشانان کشور در شیراز بی نظیر باشد.

قانع یکی از مشکلات آتش‌نشانی شیراز را نبود انبار مرکزی اعلام و اضافه کرد: امسال یک انبار احداث و ۶ ایستگاه را بهسازی یا نوسازی کردیم.

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز نیز گفت: به رغم وجود مسائل و مشکلات اقتصادی، شهرداری شیراز هرگز به بهانه مشکلات اقتصادی کار خود را تعطیل نکرده و به  تاخیر نیانداخته و در جلسات مختلف تاکید شورا و شهردار در کنار تسریع در اجرای پروژه‌ها تحول در این حوزه بوده است.

محمدرضا محمد حسن پور با اشاره به فعالیت ۵سازمان و ٢اداره کل در زیر مجموعه این معاونت افزود: سازمان آتش نشانی شیراز چه به لحاظ تجهیزات و چه ایستگاه‌ها و نیروهای آموزش دیده جزو برترین سازمان‌های کشور است و آزمایش‌های خود را نحو احسن پشت سرگذاشته است.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها