با ما همراه باشید

سیاسی

رسولی خبر داد: اتمام فرآیند مصاحبه با ۸۴ کاندیدای شورای ائتلاف برای رسیدن به لیست نهایی شورای شهر

منتشر شده

در

امیرابراهیم رسولی سخنگوی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی درباره آخرین وضعیت لیست ائتلاف برای شورای شهر تهران گفت: مصاحبه از 84 کاندیدا در روزهای 4شنبه و5شنبه از8صبح تا 8شب انجام شد و از تعداد کل دعوت شده‌ها 82 نفر در جلسات مصاحبه حاضر شدند.

سخنگوی ائتلاف درادامه با اشاره به کیفیت جلسات مصاحبه گفت: این جلسات گرچه برای هر کاندیدا فشرده بود اما در جوی صمیمی هرکدام به ارائه رزومه خود و انگیزه کاندیداتوری خویش پرداخته واعضای شورا نیز سوالات و شبهات خود را مطرح می‌کردند. این فرآیند گرچه کمی سخت بود اما کاندیداها با رضایت جلسه ر اترک می‌کردند و هیچ حاشیه‌ای  در برگزاری ایجاد نشد و امیدواریم در این مسیر به شایسته ترین‌ها رسیده و یکی ازبهترین شوراها را تشکیل دهیم.

وی درادامه افزود: در مصاحبه هیچ تفاوتی میان افراد قائل نشدیم و با همه یکسان برخورد شد و حتی آقایان سروری و چمران نیز مانند بقیه کاندیداها خود را در معرض سوال قرار داده و درفرآیند شرکت کردند.

رسولی درپایان گفت : کاندیداهای شرکت کننده در مصاحبه طبق مصوبه شورا متعهد شدند چنانچه در لیست ائتلاف باشند در لیست دیگری قرار نگیرند و مصوبه “تعهدبه لیست ائتلاف” را امضا کردند. امیدواریم با بررسی دقیق مصاحبه ها وارزیابی ها بزودی  به لیست 21نفره برسیم.

منبع :تسنیم

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای آذربایجان غربی تایید شد

منتشر شده

در

توسط

صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای آذربایجان غربی تایید شد

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی از تایید صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای استان خبر داد و گفت: بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای استان تایید شد.

علی مصطفوی امروز۱۰ مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به تایید انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای استان توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات و اعلام آن از سوی ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: امیدواریم شوراهای جدید بتوانند بیش از پیش بستر بهبود خدمات رسانی به مردم و توسعه متوازن شهری را فراهم سازند.

وی گفت: امانت داری رای مردم و صیانت از آن با برگزاری انتخاباتی سالم به مدد همراهی همه عوامل اجرایی و نظارتی میسر گردید.

رئیس ستاد انتخابات از همه تلاشگران برگزاری انتخابات قدردانی کرد و افزود: همه افراد اعم از نیروهای امنیتی، انتظامی، اجرایی و نظارت در هماهنگی کامل با یکدیگر در برگزاری انتخابات عمل کردند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

بین الملل

ابقای هنیه در پست ریاست دفتر سیاسی حماس

منتشر شده

در

توسط

ابقای هنیه در پست ریاست دفتر سیاسی حماس
منابعی در جنبش حماس اعلام کردند که این جنبش مجددا اسماعیل هنیه را به عنوان رئیس دفتر سیاسی خود انتخاب کرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه القدس فلسطین به نقل از منابعی در حماس اعلام کرد، شورای حماس شنبه نشستی را برگزار و اسماعیل هنیه را برای بار دوم به عنوان رئیس دفتر سیاسی خود انتخاب کرد.

به گفته این منابع قرار است امروز(یکشنبه) انتخاباتی برای تعیین معاون هنیه و بقیه اعضای دفتر سیاسی برگزار شود.

با انتخابات امروز، حماس انتخابات داخلی خود را که دو ماه به تأخیر افتاده بود، به طور کامل برگزار کرده است.

اخیرا خالد مشعل، رئیس سابق دفتر سیاسی حماس به عنوان مسئول این جنبش در خارج و موسی ابومرزوق به عنوان معاونش انتخاب شدند. همچنین صالح العاروری به عنوان رئیس حماس در کرانه باختری و زاهر جبارین به عنوان معاون وی انتخاب شدند. پیشتر نیز یحیی السنوار به عنوان رهبر حماس در نوار غزه و خلیل الحیه به عنوان معاونش تعیین شدند.

حماس انتخابات داخلی خود را هر چهار سال یک بار در شرایط محرمانه‌ای به دلیل پیگردهای امنیتی از سوی رژیم صهیونیستی برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

اقتصادی

دیوان محاسبات نمی‌تواند در بودجه غیر عمومی شهرداری نظارت کند

منتشر شده

در

توسط

دیوان محاسبات نمی‌تواند در بودجه غیر عمومی شهرداری نظارت کند

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ضمن قرائت گزارش کمیسیون در خصوص مصوبه نظام نامه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران، سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته و تابعه، گفت: قانونگذار پیش بینی برای اعمال نظارت دیوان محاسبات در بودجه غیرعمومی شهرداری نداشته است.

به گزارش ایسنا، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان بررسی استفساریه شهردار محترم تهران در خصوص ” مصوبه نظام نامه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران ، سازمان ها ، شرکت ها و موسسات وابسته و تابعه” گفت: پیرو ارجاع استفساریه در خصوص مصوبه نظام نامه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران، سازمانها، شرکت ها و موسسات وابسته و تابعه، موضوع در کمیسیون برنامه و بودجه مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: یک فوریت این استفساریه با ۱۶ رأی موافق پیش از این به تصویب رسیده بود که در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این عضو شورای شهر تهران گفت:  این استفساریه در خصوص حدود نظارت بر عملکرد مالی شهرداری توسط دیوان محاسبات کل کشور پرسش داشته است. این دیوان خواستار بررسی درآمدها و هزینه شهرداری و تفریغ بودجه و موضوعات مربوط به انطباق عملکرد با برنامه و مشخصا ورود به هزینه ها و درآمدها است.

فراهانی تاکید کرد: با عنایت به مواد مختلف قانون شهرداری، قانون آیین نامه مالی شهرداریها، بندهای ۳، ۸، ۱۲ ، ۱۴ و ۳۰ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی شهر، نظارت بر عملکرد مالی شهرداری ها اعم از در آمد، هزینه اموال عمومی و اختصاصی، سرمایه و دارایی ها و حساب درآمد و هزینه، تصویب بودجه، تفریغ بودجه و حسابرسی از جمله وظایف شورای اسلامی شهر است و قانونگذار برای اعمال نظارت توسط دیوان محاسبات محملی پیش بینی نکرده است.

فراهانی ادامه داد:  دیوان محاسبات بر اساس بررسی ها صرفا حق ورود به جاهایی را دارد که شهرداری از بودجه عمومی استفاده می کند اما جاهایی که شهرداری از مردم درآمد کسب می کنند مانند عوارض ساختمانی، صدور پروانه و تراکم و… به جهت اینکه محل تامین این درآمدها بودجه عمومی کل کشور نیست قانونا دیوان محاسبات نمی تواند ورود کند.

به گزارش ایسنا، نهایتا این گزارش با ” ۱۷ ” رأی موافق به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

ادامه مطلب

برترین ها