با ما همراه باشید

سیاسی

زاکانی: امروز عاملان وضع موجود در موضع فرار به جلو قرار گرفته‌اند/ تورم بالای ۵۰ درصد مایع شرم‌ساری است

منتشر شده

در

علیرضا زاکانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه “با دوربین” شبکه اول سیما طی سخنانی ضمن تشریح برنامه انتخاباتی خود گفت: امروز می بینیم کسانی را که خود مسبب مشکلات و فسادها و فقر و تبعیض و نابرابری هستند مدعی هستند. کسانی به دنبال آزادی هستند تا در پی فلج کردن اقتصاد کشور باشند و کسانی به نام اقتصاد به دنبال پر کردن جیب خود هستند.

وی خاطرنشان کرد: معنویت، عدالت، آزادی و استقلال از هم قابل انفکاک نیست و پیوستگی بین اینها سبب پیشرفت کشور می شود. لذا انتخاب یک جهت گیری و راه درست برای ما موضوعیت دارد.  8 سال کشور در سیاه ترین وضعیت خود به سر می برند و امروز بانیان این ایام و سختی ها در موضع فرار به جلو قرار گرفته اند.

زاکانی گفت: ما امروز جز 5 کشوری هستیم که تورم بالای 50 درصد را تجربه می کنیم که  این نه تنها افتخار ندارد بلکه مایع شرمشاری است چرا که دولت با تورم در حال اداره کشور است در این شرایط باید با اژدها هفت سر فساد برخورد کرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ما با تغییر این رویکرد و با شناخت و دقت در ظرفیت ها برنامه ای را انتخاب کردیم که 4 محور تحولی در زمینه اقتصاد  و مدیریت، فرهنگ و اجتماع، سیاست و امنیت و سیاست خارجی تنظیم شده که اساس حرکت ما است.

وی تاکید کرد: آنچه ما به دنبال ان هستیم تحولی همه جانبه به سمت یک زندگی خوب است که بر پایه عقلانیت، معنویت و عدالت و خلاقیت شکل می گیرد که متضمن آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی است. ما به دنبال پیشرفت همه جانبه کشور هستیم و از خودباختگی های گذشته باید عبور کنیم و فصل جدیدی برای جامعه رقم بزنیم.

زاکانی با بیان اینکه دو دشمن اصلی اقتصاد کشور، فساد اقتصادی و دیوان‌سالاری است، گفت: باید از طریق توسعه دولت الکترونیک و شفافیت به مقابله با این موانع بپردازیم. امروز علت اسفناک بودن  شرایط کشور این است که دولت خود را رقیب تولید کننده می‌داند و بانک‌ها نیز به بنگاهداری روی آورده‌اند و از سوی دیگر بورس نیز با بی‌کفایتی برخی مسئولین و دعوت نابجای آنها به این روز افتاده است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مشکل ما عدم عمل به قانون اساسی است تصریح کرد: می توان شرایطی را ایجاد کرد که در منازل بنگاه های کوچک و متوسط ایجاد شده و ادامه آن به کل کشور سرایت پیدا کند. اینکه شرایط فعلی اسفناک است دلیل آن به این بر می گردد که دولت رقیب تولید کننده شده و بانک ها برای خود دکان زده و در خدمت عناصر قدرت پرست و زرسالاران هستند.

وی  با طرح این پرسش که چرا بورس به شرایط فعلی دچار شده است، گفت: دلیل آن بی کفایتی مسئولان و دعوت های نابجای آنها است. همان زمان به مردم گفتم که زمینه مهیا نیست و به بورس نروید. وقتی قیمت دلار پایین آمد و ولع خرید آن بود به مردم گفتم مسکن و دلار نخرید. می توان از رانت اطلاعاتی استفاده کرد اما به نفع مردم.

زاکانی ادامه داد: وعده می دهم که در سال اول دولت اقدام و اصلاح با همه وجود در خدمت شایستگان، کارشناسان، عالمان و خادمان باشیم و توجه ویژه ای به رفع مشکلات معیشتی مردم کنیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برنامه هایش برای ارتقای تعلیم و تربیت و رفاه اجتماعی گفت: در حوزه تعلیم و تربیت آموزش و پرورش استفاده از مساجد، آموزش عالی، رسانه ها و فضای مجازی پنج کانون هدفگذاری شده است. امروز نرخ رشد جمعیت به زیر یک درصد رسیده که این میزان در دهه 60، 3.9 بود. امروز از جیب می خوریم و جمعیت به سمت پیر شدن می رود. شاید کسی بگوید که چرا جوانان ازدواج نمی کنند. سن ازدواج در آقایان 30 سال و خانم ها 24 سال است، اما سن اشتغال به 33 سال رسیده است. چرا فکری به حال مردم نمی کنید با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمی شود. منزلت و رفاه اقتصادی حق شما مردم است.

زاکانی در ادامه با انتقاد از شیوه تدریس و کتب دانش آموزان در مدارس، گفت: امروز وضعیت مناسبی در مدارس نیست، نگاه غلطی به آموزش و پرورش و آموزش صرف مرتبط با 20 سال پیش شرایطی را ایجاد کرده که خلاقیت، تربیت، اجتماعی شدن را از دانش آموزان گرفته، چون ساختار معیوب است و تحول در 10 سال پیش باقیمانده است.

وی تاکید کرد : باید به خود آمده و شرایط را درست کنیم. این ظلم بزرگی به نسل جوان ماست. باید رسالت اصلی آموزش و پرورش را دریابیم که مردان مرد را برای برپا داشتن و استقلال و آزادی و معنویت و پیشرفت ساخته آینده سازان را تربیت کند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری همچنین با تشریح برنامه دولتش در حوزه سلامت و رفاه اجتماعی گفت: دولت اقدام و اصلاح به درد بیماران توجه دارد و معتقد است که آنها نباید درد بی پولی هم بکشند. باید نظام سلامت متحول شود. کرونا باید زودتر از این مهار می شد، اما کو گوش شنوا! در اسفند 98 قرارگاهی در قم تشکیل دادیم اما کسی و گوش شنوایی نبود تا برای مواجهه درست با کرونا همراه شود.

زاکانی اولین وظیفه دولت اقدام و اصلاح را ریشه کن کردن فقر مطلق خواند و تاکید کرد:  تلاش دولت اقدام و اصلاح این است که نخبگان جامعه را در اداره کشور شریک کند و از ایده های آنها بهره گیرد. لذا اولین گام ما اصلاح خود دولت است. ما تلاش می کنیم تا نظارت و حق آزادی های مدنی را پذیرفته و برای این کار نهادسازی نوین می کنیم.

وی  ادامه داد: با توجه به اصول هشت و 27 قانون اساسی برای پذیرش اعتراضات مردمی باید نهادسازی و پایه گذاری شود. لذا با هماهنگی های صورت گرفته دوشنبه و چهارشنبه هر هفته در محل های نماز جمعه و یا هر منطقه دیگر مردم در صورت اعتراض به موضوعی می توانند حضور داشته باشند و مسئولان هم باید به آنها پاسخ دهند. باید حق اعتراض در جامعه ما پذیرفته شود. مهمترین رکن امر به معروف و نهی از منکر برای مسئولان است.

کاندیدای انتخاباتی ریاست جمهوری ب بیان اینکه اساس حرکت دولتش را مبارزه با خودکامگی قرار می دهد، خاطرنشان کرد: باید انسجام ملی ما با مشارکت همگانی و اقتدار ملی همراه شود تا زمینه ای برای تحول در سیاست خارجی را فراهم کند.

زاکانی با تاکید بر اینکه سیاست خارجی فعلی ما منفعل است، گفت: باید سیاست خارجی در خدمت اقتصاد، فرهنگ، اجتماع و امنیت باشد. لذا توجه به همسایگان 15 گانه، استفاده از ظرفیت های جهان اسلام به ویژه محور مقاومت، نگاه به شرق و انجام منطقی مراودات با غرب را در دستور کار قرار می دهیم تا از ظرفیت های خارجی برای کشور استفاده کنیم.

وی افزود: سیاست خارجی ما فعال، هوشمندانه و دقیق خواهد بود که به عزت ملی و اقتدار جهانی کمک می کند. تلاش ما این است که از ظرفیت های انقلاب اسلامی استفاده کنیم که ایرانیان خارج از کشور برای ما پیام آوران هستند.

منبع : تسنیم

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بین الملل

بیانیه کرملین درباره دیدار پوتین و رئیسی در مسکو

منتشر شده

در

توسط

کاخ ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد: ولادیمیر پوتین و ابراهیم رئیسی فردا در مسکو درباره مسائل مربوط به همکاری‌های دوجانبه، موضوعات بین‌المللی و برجام رایزنی می‌کنند.

 کاخ ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز (سه‌شنبه) در آستانه سفر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران به مسکو بیانیه ای منتشر و در آن جزئیاتی درباره محور رایزنی‌های وی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد.

بنابر گزارش وب سایت رسمی ریاست جمهوری روسیه، ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه (فردا) در مسکو میزبان همتای ایرانی خود خواهد بود.

همچنین در این بیانیه آمده است که در دیدار پوتین و رئیسی، دو طرف درباره تمامی مسائل مرتبط با همکاری‌های دوجانبه، شامل اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی، موضوعات بین‌المللی و اجرای برجام بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، پیش از این علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره جزئیات جلسات و نشست‌های رییس‌جمهوری در سفر به روسیه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: رئیس جمهور در جریان این سفر علاوه بر دیدار با آقای ولادیمیر پوتین، در مجلس دوما سخنرانی خواهند داشت.

وی افزود: دیدار با فعالان اقتصادی و نفتی و حضور در دانشگاه از دیگر برنامه‌های ایشان در روسیه خواهد بود.

بهادری در ادامه نوشت: محور مباحث و جلسات ‎توسعه صادرات به روسیه و تقویت ارتباطات تجاری و اقتصادی است.

 

 

ادامه مطلب

بین الملل

عراقچی: حمایت و دعای خیرمان همراه باقری و همکارانش است

منتشر شده

در

توسط

دبیر شورای راهبردی روابط خارجی در پستی اینستاگرامی از علی باقری و مذاکره کنندگان کشورمان در وین حمایت کرد.

 سید عباس عراقچی دبیر شورای راهبردی روابط خارجی در اینستاگرام خود نوشت: دکتر باقری و همکارانش در مذاکرات وین ماموریت سختی را دنبال می کنند. حمایت کامل و دعای خبر همه با ایشان است.

همانطور که مقام معظم رهبری در ٢۵ فروردین امسال فرمودند: “امیداریم ان‌شاءالله مسئولین کشور در این زمینه [مذاکرات وین] هم کاملا با چشم باز، با دل محکم و با توکل به خدا و با ذکر «حسبناالله و نعم الوکیل» ان‌شاءالله جلو بروند، ‏توفیقات الهی شامل حالشان بشود و ملت را خرسند و خوشحال کنند”.

پست اینستاگرامی عراقچی در حمایت از مذاکره کنندگان در وین

ادامه مطلب

سیاسی

رئیسی: ایران همواره مدیون همت بانوانی است که اسوه‌های مقاومت در دامان آنان بالیدند

منتشر شده

در

توسط

رئیس جمهور با گرامیداشت جایگاه والای مادران و همسران شهداء، گفت: پروردگار متعال آنان را که در ایمان و ایثار، الگوی همه بانوان ملت شریف ایران هستند، در زمره جرعه‌نوشان کوثر نبی منعمان سفره صبر زینبی و از همنشینان صلحا و شهدا قرار خواهد داد.

 آیت الله سید ابراهیم رئیسی در پیامی به همایش تکریم مادران و همسران شهدا که به مناسبت سالروز وفات حضرت ام‌البنین(سلام الله علیها) برگزار شد، تصریح کرد: ملت شهید پرور ایران به وجود چنین بانوان شکیبا و شایسته بر خود می‌بالد و راه و منش و سلوک آنان را سرمشق همه زنان و مادران نسل‌های کنونی و آتی این سرزمین کهن می‌داند.

متن پیام رئیسی که توسط سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این همایش قرائت شد، بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

درود و سلام خدا بر ارواح پاک همه شهیدان و ایثارگران والامقام و پاک سیرت که در راه پاسداشت دین و میهن، با از خودگذشتگی و نثار جان، مایه عزت و سربلندی نظام اسلامی و سعادت و بلندآوازگی ملت بزرگ ایران شدند.

سلام و درود خدا بر مادران و همسران شهیدان و همه بانوان گرانقدری که با ایمان راسخ و تحمل همه دشواری‌ها، همراهان همیشگی اسوه‌های جهاد و مقاومت بودند و امروز نیز الگوهای بی‌بدیل و مروجان حقیقی مکتب ایثار و شهادت هستند.

به یقین در سایه چنین جایگاهی، مادران و همسران معظم شهدا از منزلت والایی برخوردارند و پروردگار متعال آنان را که در ایمان و ایثار، الگوی همه بانوان ملت شریف ایران هستند، در زمره جرعه‌نوشان کوثر نبی منعمان سفره صبر زینبی و از همنشینان صلحا و شهدا قرار خواهد داد.

جمهوری اسلامی ایران همواره مدیون همت و تلاش بانوانی با ایمان و صبور است که اسوه‌های مقاومت در دامان آنان بالیدند. ملت شهید پرور ایران نیز به وجود چنین بانوان شکیبا و شایسته بر خود می‌بالد و راه و منش و سلوک آنان را سرمشق همه زنان و مادران نسل‌های کنونی و آتی این سرزمین کهن می‌داند.

اینجانب با گرامیداشت سالروز وفات شیرزن شجاع و ایثارگر حضرت ام‌البنین(سلام الله علیها)، این مناسبت را فرصتی ارزشمند برای قدردانی از مجاهدت بانوان مؤمن و انقلابی کشور می‌دانم که با کلام و رفتار خویش راه پرفروغ جلوه‌های ایثار و شهادت را به بهترین وجه، درخشان و جاودانه نگه داشتند.

همچنین لازم می‌دانم ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم معنوی و فرهنگساز، از پروردگار متعال سلامت و عزت همه مادران و همسران شهدا و همه بانوان ایثارگر ایران اسلامی را در ادامه راه نورانی شهیدان و گسترش ارزش‌های اسلامی، مسئلت دارم.

امید آنکه به فضل الهی دعای خیر این عزیزان بدرقه راه مردم و پشتوانه‌ای برای دولت در خدمتگزاری بیشتر به ملت شهید پرور ایران باشد.

سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهوری اسلامی ایران»

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها