با ما همراه باشید

سیاسی

زاکانی: امروز عاملان وضع موجود در موضع فرار به جلو قرار گرفته‌اند/ تورم بالای ۵۰ درصد مایع شرم‌ساری است

منتشر شده

در

علیرضا زاکانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه “با دوربین” شبکه اول سیما طی سخنانی ضمن تشریح برنامه انتخاباتی خود گفت: امروز می بینیم کسانی را که خود مسبب مشکلات و فسادها و فقر و تبعیض و نابرابری هستند مدعی هستند. کسانی به دنبال آزادی هستند تا در پی فلج کردن اقتصاد کشور باشند و کسانی به نام اقتصاد به دنبال پر کردن جیب خود هستند.

وی خاطرنشان کرد: معنویت، عدالت، آزادی و استقلال از هم قابل انفکاک نیست و پیوستگی بین اینها سبب پیشرفت کشور می شود. لذا انتخاب یک جهت گیری و راه درست برای ما موضوعیت دارد.  8 سال کشور در سیاه ترین وضعیت خود به سر می برند و امروز بانیان این ایام و سختی ها در موضع فرار به جلو قرار گرفته اند.

زاکانی گفت: ما امروز جز 5 کشوری هستیم که تورم بالای 50 درصد را تجربه می کنیم که  این نه تنها افتخار ندارد بلکه مایع شرمشاری است چرا که دولت با تورم در حال اداره کشور است در این شرایط باید با اژدها هفت سر فساد برخورد کرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ما با تغییر این رویکرد و با شناخت و دقت در ظرفیت ها برنامه ای را انتخاب کردیم که 4 محور تحولی در زمینه اقتصاد  و مدیریت، فرهنگ و اجتماع، سیاست و امنیت و سیاست خارجی تنظیم شده که اساس حرکت ما است.

وی تاکید کرد: آنچه ما به دنبال ان هستیم تحولی همه جانبه به سمت یک زندگی خوب است که بر پایه عقلانیت، معنویت و عدالت و خلاقیت شکل می گیرد که متضمن آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی است. ما به دنبال پیشرفت همه جانبه کشور هستیم و از خودباختگی های گذشته باید عبور کنیم و فصل جدیدی برای جامعه رقم بزنیم.

زاکانی با بیان اینکه دو دشمن اصلی اقتصاد کشور، فساد اقتصادی و دیوان‌سالاری است، گفت: باید از طریق توسعه دولت الکترونیک و شفافیت به مقابله با این موانع بپردازیم. امروز علت اسفناک بودن  شرایط کشور این است که دولت خود را رقیب تولید کننده می‌داند و بانک‌ها نیز به بنگاهداری روی آورده‌اند و از سوی دیگر بورس نیز با بی‌کفایتی برخی مسئولین و دعوت نابجای آنها به این روز افتاده است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مشکل ما عدم عمل به قانون اساسی است تصریح کرد: می توان شرایطی را ایجاد کرد که در منازل بنگاه های کوچک و متوسط ایجاد شده و ادامه آن به کل کشور سرایت پیدا کند. اینکه شرایط فعلی اسفناک است دلیل آن به این بر می گردد که دولت رقیب تولید کننده شده و بانک ها برای خود دکان زده و در خدمت عناصر قدرت پرست و زرسالاران هستند.

وی  با طرح این پرسش که چرا بورس به شرایط فعلی دچار شده است، گفت: دلیل آن بی کفایتی مسئولان و دعوت های نابجای آنها است. همان زمان به مردم گفتم که زمینه مهیا نیست و به بورس نروید. وقتی قیمت دلار پایین آمد و ولع خرید آن بود به مردم گفتم مسکن و دلار نخرید. می توان از رانت اطلاعاتی استفاده کرد اما به نفع مردم.

زاکانی ادامه داد: وعده می دهم که در سال اول دولت اقدام و اصلاح با همه وجود در خدمت شایستگان، کارشناسان، عالمان و خادمان باشیم و توجه ویژه ای به رفع مشکلات معیشتی مردم کنیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برنامه هایش برای ارتقای تعلیم و تربیت و رفاه اجتماعی گفت: در حوزه تعلیم و تربیت آموزش و پرورش استفاده از مساجد، آموزش عالی، رسانه ها و فضای مجازی پنج کانون هدفگذاری شده است. امروز نرخ رشد جمعیت به زیر یک درصد رسیده که این میزان در دهه 60، 3.9 بود. امروز از جیب می خوریم و جمعیت به سمت پیر شدن می رود. شاید کسی بگوید که چرا جوانان ازدواج نمی کنند. سن ازدواج در آقایان 30 سال و خانم ها 24 سال است، اما سن اشتغال به 33 سال رسیده است. چرا فکری به حال مردم نمی کنید با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمی شود. منزلت و رفاه اقتصادی حق شما مردم است.

زاکانی در ادامه با انتقاد از شیوه تدریس و کتب دانش آموزان در مدارس، گفت: امروز وضعیت مناسبی در مدارس نیست، نگاه غلطی به آموزش و پرورش و آموزش صرف مرتبط با 20 سال پیش شرایطی را ایجاد کرده که خلاقیت، تربیت، اجتماعی شدن را از دانش آموزان گرفته، چون ساختار معیوب است و تحول در 10 سال پیش باقیمانده است.

وی تاکید کرد : باید به خود آمده و شرایط را درست کنیم. این ظلم بزرگی به نسل جوان ماست. باید رسالت اصلی آموزش و پرورش را دریابیم که مردان مرد را برای برپا داشتن و استقلال و آزادی و معنویت و پیشرفت ساخته آینده سازان را تربیت کند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری همچنین با تشریح برنامه دولتش در حوزه سلامت و رفاه اجتماعی گفت: دولت اقدام و اصلاح به درد بیماران توجه دارد و معتقد است که آنها نباید درد بی پولی هم بکشند. باید نظام سلامت متحول شود. کرونا باید زودتر از این مهار می شد، اما کو گوش شنوا! در اسفند 98 قرارگاهی در قم تشکیل دادیم اما کسی و گوش شنوایی نبود تا برای مواجهه درست با کرونا همراه شود.

زاکانی اولین وظیفه دولت اقدام و اصلاح را ریشه کن کردن فقر مطلق خواند و تاکید کرد:  تلاش دولت اقدام و اصلاح این است که نخبگان جامعه را در اداره کشور شریک کند و از ایده های آنها بهره گیرد. لذا اولین گام ما اصلاح خود دولت است. ما تلاش می کنیم تا نظارت و حق آزادی های مدنی را پذیرفته و برای این کار نهادسازی نوین می کنیم.

وی  ادامه داد: با توجه به اصول هشت و 27 قانون اساسی برای پذیرش اعتراضات مردمی باید نهادسازی و پایه گذاری شود. لذا با هماهنگی های صورت گرفته دوشنبه و چهارشنبه هر هفته در محل های نماز جمعه و یا هر منطقه دیگر مردم در صورت اعتراض به موضوعی می توانند حضور داشته باشند و مسئولان هم باید به آنها پاسخ دهند. باید حق اعتراض در جامعه ما پذیرفته شود. مهمترین رکن امر به معروف و نهی از منکر برای مسئولان است.

کاندیدای انتخاباتی ریاست جمهوری ب بیان اینکه اساس حرکت دولتش را مبارزه با خودکامگی قرار می دهد، خاطرنشان کرد: باید انسجام ملی ما با مشارکت همگانی و اقتدار ملی همراه شود تا زمینه ای برای تحول در سیاست خارجی را فراهم کند.

زاکانی با تاکید بر اینکه سیاست خارجی فعلی ما منفعل است، گفت: باید سیاست خارجی در خدمت اقتصاد، فرهنگ، اجتماع و امنیت باشد. لذا توجه به همسایگان 15 گانه، استفاده از ظرفیت های جهان اسلام به ویژه محور مقاومت، نگاه به شرق و انجام منطقی مراودات با غرب را در دستور کار قرار می دهیم تا از ظرفیت های خارجی برای کشور استفاده کنیم.

وی افزود: سیاست خارجی ما فعال، هوشمندانه و دقیق خواهد بود که به عزت ملی و اقتدار جهانی کمک می کند. تلاش ما این است که از ظرفیت های انقلاب اسلامی استفاده کنیم که ایرانیان خارج از کشور برای ما پیام آوران هستند.

منبع : تسنیم

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاسی

«آجا» تجهیزات خود را متناسب با تهدیدات و دانش روز ارتقا داده است

منتشر شده

در

توسط

«آجا» تجهیزات خود را متناسب با تهدیدات و دانش روز ارتقا داده است

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: نیروهای مسلح کشور و ارتش در حوزه تجهیزات، توان خود را متناسب با تهدیدات و فناوری و دانش روز ارتقا داده‌اند.

 امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش صبح امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح پانزدهمین دوره رزم مقدماتی که در مجموعه شهدای ۰۱ نیروی زمینی ارتش برگزار شد، خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت: شما، نخبگان، آینده‌سازان و ذخیره‌های کشور هستید که باید توسعه و پیشرفت پایدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را با اتکا به دانش روز و علم و فناوری رقم بزنید.

وی با بیان اینکه جوانان امروز بسترساز توسعه و پیشرفت پایدار کشور هستند، گفت: از نخبگان جامعه انتظار این است که برای توسعه پایدار کشور و آینده مطمئن و سرفراز کشور حرکت کنند تا به این هدف مقدس دست یابند.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: امروز یکی از وظایف مهم ما این است که نسبت به تضمین آینده کشور احساس مسئولیت کنیم و تلاش و کوشش لازم را در این رابطه داشته باشیم؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شما را به عنوان ذخیره‌های ارزشمند خود حساب می‌کند و قطعاً با تلاش و کوشش و هنرنمایی شما جوانان بااستعداد، آینده کشور تضمین و جایگاه‌مان در عرصه‌های بین المللی ارتقا خواهد یافت.

دریادار سیاری با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیروهای موفق و سرافرازی هستند، گفت: نیروهای مسلح ایران، هشت سال دفاع مقدس را با سرافرازی پشت سر گذاشتند و امروز دارای آن چنان توانی هستند که هیچ دشمنی اجازه تحرک و تعرض به تمامیت ارضی کشور را به خود نمی‌دهد.

وی با اشاره به مأموریت‌های ارتش عنوان کرد: ارتش در راستای مأموریت‌های ذاتی خود یعنی حفظ تمامیت ارضی، دفاع از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی باید همواره مؤلفه‌های توان رزم را در خود رشد و ارتقا دهد تا در برابر تهدیدات آینده با اطمینان کامل توان پاسخگویی به دشمنان را داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: امروز باید تلاش ما به گونه‌ای باشد که به سطحی از توان بازدارندگی و رشد و بالندگی برسیم که هیچ دشمنی حتی فکر تجاوز به این مرز و بوم را به ذهن خود راه ندهد؛ آنچنان که دنیا امروز بر توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران حساب باز می‌کند و ما به عنوان یک ملت سرافراز انقلابی در سطح دنیا مطرح هستیم.

دریادار سیاری گفت: ملت ایران امروز تجربه بسیار گرانقدری از دوران دفاع مقدس را در کارنامه خود دارند که باید از این تجربیات با بهره‌گیری از تجهیزات نوین و نیروی انسانی متخصص بهره گرفت.

وی اظهار داشت: امروز ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مؤلفه‌های رزم توجه خاصی دارند و یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های توان رزم، تربیت نیروی انسانی کارآمد، متخصص، متعهد، باایمان و با عشق و علاقه است، نیروی انسانی که در برابر دشمن سینه سپر می‌کند و می‌ایستد، تربیت شده مکتب اسلام است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اینکه تجهیزات امروز ما نوین و کارآمد هستند، گفت: با تجهیزات قدیمی نمی‌توان ادعای توانمندی کرد؛ نیروهای مسلح کشور و ارتش در حوزه تجهیزات، توان خود را متناسب با تهدیدات و فناوری و دانش روز ارتقا داده‌اند و بازدارندگی لازم را نسبت به تهدیدات روز و آینده ایجاد کرده‌اند و البته این روند باید همچنان ادامه داشته باشد.

دریادار سیاری با بیان اینکه امروز عرصه‌های جنگ تغییر پیدا کرده و باید مطابق با عرصه‌های جدید رزمی، خود را آماده و تجهیزات را به روز کنیم، تصریح کرد: پیشرفت‌هایی که امروز در عرصه‌های مختلف زمینی، دریایی، هوایی و پدافندی در سطح نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی به دست آمده به راحتی نبوده و برای آن تلاش کوشش و زحمت فراوان کشیده شده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز اگر توان ما مطابق با علم روز نباشد مطمئناً به نتیجه نخواهیم رسید، خاطرنشان کرد: اگر امروز مدعی هستیم که در همه عرصه‌ها موفق هستیم و در حوزه سایبری، پهپاد، هوش مصنوعی، موشکی و دیگر عرصه‌ها حرف برای گفتن داریم همه به برکت تلاش فرزندان این مرز و بوم و اتکا به ظرفیت‌های داخلی بوده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: انتظار ارتش جمهوری اسلامی ایران از شما جوانان سرافراز میهن اسلامی این است که خود را برای پیشرفت، تولید تجهیزات و مقابله با تهدیدات آینده، متناسب با تحولات روز علمی آماده کنید و نتایج دانش و پژوهش‌های علمی خود را در اختیار نیروهای مسلح قرار دهید و ما را در مسیر پُرافتخار پیشرفت و تعالی یاری کنید و موجب سرافرازی ملت در همه عرصه‌ها شوید.

دریادار سیاری در پایان خاطرنشان کرد: امروز آحاد جامعه باید اصول اولیه دفاع را یاد بگیرند، درست همانطور که در دوران دفاع مقدس ملت ایران توانست با آمدن در صحنه و پشتیبانی از ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر دشمن تا دندان مسلح پیروز شود و نباید اجازه بدهیم حتی یک سانتی متر از خاک جمهوری اسلامی ایران زیر پای دشمن بماند.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

ایران ثابت کرده شریکی مطمئن و قابل اتکاء است

منتشر شده

در

توسط

ایران ثابت کرده شریکی مطمئن و قابل اتکاء است

رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران با بیان اینکه ایران ثابت کرده که دوست و شریکی مطمئن و قابل اتکاء است، گفت: اولویت سیاست خارجی دولت آینده، همسایگان خواهند بود.

 به نقل روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور منتخب، شیخ محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر بعد از ظهر امروز یکشنبه در تهران با سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیسی در این دیدار با بیان اینکه دو ملت ایران و قطر، برادر دینی و شریک منطقه‌ای یکدیگر هستند، گفت: تهران به روابط با دوحه اهتمام ویژه‌ای دارد و اولویت سیاست خارجی دولت آینده، همسایگان خواهند بود.

رئیس‌جمهور منتخب با اشاره به اینکه ایران ثابت کرده که دوست و شریکی مطمئن و قابل اتکاء است، تأکید کرد: اطمینان داشته باشید که ایران خیرخواه همسایگان خود است.

رئیسی با بیان اینکه ریشه بروز ناامنی در منطقه را باید در خارج از آن جست‌وجو کرد، اظهار داشت: راه‌حل استقرار امنیت پایدار و ثبات منطقه‌ای همکاری کشورهای منطقه، براساس اعتماد متقابل سیاسی و نفی عملی دخالت بیگانگان در منطقه است.

شیخ محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار با تبریک پیروزی رئیسی و رساندن سلام امیر قطر به وی، اظهار داشت: قطر به دنبال همکاری برای تحکیم روابط دو جانبه و نیز تلاش برای تامین امنیت منطقه با همکاری جمهوری اسلامی ایران است.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت والده آیت‌الله شب زنده‌دار

منتشر شده

در

توسط

تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت والده آیت‌الله شب زنده‌دار

رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت والده یکی از فقهای شورای نگهبان را تسلیت گفتند.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درگذشت والده‌ی مکرّمه‌ی حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمدمهدی شب‌زنده‌دار را تسلیت گفتند.

متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مستطاب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمدمهدی شب‌زنده‌دار دامت برکاته

درگذشت والده‌ی مکرّمه‌ی صالحه‌ی آن جناب را به شما و دیگر بازماندگان تسلیت عرض می‌کنم و رحمت و مغفرت الهی را برای ایشان مسئلت می‌کنم.

سیّد علی خامنه‌ای

۳ مرداد ۱۴۰۰

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها