با ما همراه باشید

اخبار 20

زاکانی: کار بسیجی، خدمت بی منت است

منتشر شده

در

زاکانی: کار بسیجی، خدمت بی منت است

شهردار تهران گفت: خدمت بی منت در جهت گره گشایی از زندگی مردم و ساختن یک جامعه الگو کاری است که تنها از بسیج بر می آید.

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی در همایش بسیجیان شهرداری تهران گفت: آنچه برای ما ماندگار است و به ما هویت می دهد موضوع تفکر و فرهنگی است که بسیج از آن برخوردار است. اگر این فرهنگ را در مواضع خود نمایان کنیم قطع یه یقین پیروز خواهیم بود . چه پیروزی ظاهری و تفوق بر دشمنان و چه پیروزی باطنی و شهادت و پیوستگی به دریای بیکران رحمت الهی.

شهردار تهران افزود: آنچه برای بسیجی قیمت ایجاد می کنند همین تفکر است که بر مبنای بندگی خدا رقم می خورد. افق ما در این مسیر حضرت علی (ع) و حضرت  فاطمه (س)، قله های افتخار بشری هستند و در رسیدن به این مسیر باید گوی سبقت را از یکدیگر  برباییم و خودمان را از بندگی خدا بهره مند کنیم.

زاکانی ادامه داد: روزی که خرمشهر آزاد شد رزمندگان با همه وجودشان شادی و عزت را برای ملت به ارمغان آوردند. اما امام (ره) بعد از این پیروزی فرمود که خرمشهر را خدا آزاد کرد یعنی اینکه مواظب باشید تا دچار غفلت از این موضوع نشوید. همچنین وقتی در عملیات بدر دچار مشکل و مجبور به عقب نشینی شدیم و ادوات ما یک به یک منفجر می شدتا به دست دشمن نیفتند، بچه ها زار زار گریه می کردند و آنقدر این مساله برایشان سنگین بود که گویی آخر دنیا است. اما امام پیام دادند که شما پیروزید و از امروز به فکر عملیات بعدی باشید. در حالی که ما عقب نشینی کرده بودیم.

شهردار تهران بیان کرد: در واقع  باید به اثر و یاد خدا در پیروزی توجه کنیم  و در شکست ظاهری نیز دچار انفعال نشویم، این منطق امام (ره) است. باید آنچه به عنوان مسئولیت های خود در تاریخ بر عهده گرفتیم را دنبال کنیم. عنصری که اینگونه می اندیشد نسبتی با عالم برقرار می کند که هر چه اراده می کند همه عالم آن را دنبال می کند تا محقق شود.

شهردار تهران عنوان کرد: در عملیات والفجر ۸ صدام شیوه تقابلی را در پیش گرفت تحت عنوان دفاع متحرک و عراق مهران را گرفت ، ما نیز فاو را گرفته بودیم. مهران آن روز چند خانه خرابه بیش نبود، هر چند گردی از خاک ما به دنیا می ارزد اما فاو با مهران قابل مقایسه نبود. وقتی صدام تبلیغ گسترده ای ناظر به این موضوع و گرفتن مهران انجام داد امام (ره) فرمود که مهران باید آزاد شود.
زاکانی یادآور شد: با وجود اینکه در آن زمان دو عملیات بزرگ یگان های ما را درگیر کرده بود و حتی شناسایی های ما برای آزادسازی مهران ناکامل مانده بود ، اما یک بیان در بین یکی از  بچه ها بود مبنی بر اینکه امام (ره) فرمودند مهران آزاد شود. بنابراین شب اول مهران آزاد شد و شب سوم بچه های ما مشرف به شهر بدره عراق شدند.

او گفت: چه عاملی باعث این پیروزی ها می شود؟ این پیروزی ها بر می گردد به روح بزرگ و الهی که نگاه او پیروزی ظاهری نیست و ایشان خدا را می بیند. طی ۴۲ سال آنچه از امام (ره) و رهبری عزیزتر از جانمان می بینیم جز این نیست. بنابراین باید متصف به این صفات شویم و باید خودمان را هم مختصات با ایشان کنیم و برای رسیدن به آن نقطه تلاش کنیم البته در افق خودمان، چرا که ما کجا و امام (ره) و رهبری معظم انقلاب کجا؟

شهردار تهران افزود: آن نقطه امروز ، نقطه خدمتگزاری و نوکری مردم است. راهی جز نوکری انقلابی نداریم، یعنی خدمت بی منت در جهت گره گشایی از زندگی مردم و ساختن یک جامعه الگو و این کار از بسیج بر می آید. باید خودمان را مکلف کنیم که شرایط را آنگونه دنبال کنیم که به اقتضای یک بنده بسیجی از ما انتظار است. بسیج باید منشاء امید و خدمت و بزرگی برای مردم قرار گیرد.

زاکانی ادامه داد: مفتخریم که در هفته بسیج آن هم در مجموعه شهرداری به عنوان یک نهاد خدمتگزار اجتماعی حضور داریم و باید در همه شئون جامعه این خدمتگزاری را برای مردم دنبال کنیم. امیدواریم رضایت مردم و رهبری معظم انقلاب و حضرات اهل بیت و مافوق همه، خداوند متعال که البته همه اینها به هم پیوسته است برای ما فراهم شود. این ایام را تبریک و امیدوار هستیم دست به دست هم دهیم تا شهر الگو و نمونه ای که انقلاب اسلامی به ما وعده داد را در مقام عمل ایجاد کنیم.

بر اساس گزارش سایت شهر، او یادآور شد: از خبر جانسوز به رحمت خدا رفتن  فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران سردار بیات مطلع شدیم. فردی که از بدو حضور در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف حاضر بود و در کسوت نیروی انتظامی خوش درخشید و در یگان حفاظت شهرداری خدمت کرد.  سردار بیات به ملکوت اعلی پیوست و از وجود مبارکش محروم شدیم.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 20

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

منتشر شده

در

توسط

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت، رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است، جزئیات نقش گمرک در مقابله با کرونا و تحقق جهش تولید در سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند در نشست “هم اندیشی پیرامون اقدامات گمرک ایران در مقابله با کرونا” و برنامه‌های گمرک در سال جهش تولید اظهار کرد: گمرک در جایگاه مرزبان اقتصادی کشور، در صادرات غیرنفتی به عنوان موتور رشد اقتصادی و همچنین در تسهیل واردات کالاهای سرمایه‌ای، واسطه‌ای و مواد اولیه که حدود ۸۵ درصد واردات کشور را شامل شده و سهم مهمی در فرآیند تولید کشور دارد، نقش ویژه‌ای در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

وزیر اقتصاد در این نشست که معاون اول رئیس جمهور در محل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه حداقل کردن کنترل‌های مزاحم و بکارگیری کنترل‌های غیر مزاحم و هوشمند، سیاستی است که در گمرک دنبال می‌شود، گفت: نمونه آن استفاده از RFID  به صورت الکترونیکی است.

وی افزود: پیگیری این سیاست سبب تسریع و تسهیل ترخیص کالاها از گمرکات کشور شده است و نمونه آن ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت است که رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است.

طبق اعلام وزارت اقتصاد، این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر این، گمرک با پیگیری این سیاست، نقش برجسته‌ای در کشفیات و مبارزه با قاچاق کالا و همچنین بهبود محیط کسب و کار ایفا کرده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

منتشر شده

در

توسط

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

رییس قوه قضاییه با مراجع عظام قم و اصفهان در تماس های تلفنی سال جدید و فرارسیدن اعیاد شعبانیه را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از  مرکز رسانه قوه قضاییه؛ آیت‌الله رییسی صبح امروز در تماس‌های تلفنی جداگانه با حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، علوی گرگانی، وحید خراسانی، صافی گلپایگانی، جوادی آملی، جعفر سبحانی و مظاهری سال جدید و اعیاد شعبانیه بویژه فرا رسیدن سالروز ولادت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) را به ایشان تبریک گفت.

رییس قوه قضاییه در تماس‌های مورد اشاره گزارشی کوتاه از اهم اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی در سال ۱۳۹۸ و اقدامات این قوه از مقطع شیوع بیماری منحوس کرونا را به استحضار مراجع عظام رساند.

بنابر این گزارش، در این تماس‌ها، مراجع بزرگوار تقلید ضمن تبریک متقابل، از اقدامات انجام شده دستگاه قضایی در سال گذشته و در ارتباط با بیماری کرونا تقدیر و تشکر نموده و آن را مایه امید و دلگرمی مردم دانستند.

همچنین، حضرات آیات برای موفقیت بیش از پیش رییس قوه قضاییه و سایر مسئولان نظام قضایی کشور دعا کردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو

منتشر شده

در

توسط

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس مدیر کل منابع طبیعی استان فارس گفت: بارندگی‌های اخیر موجب آبگیری ۹۹۴ آبخوان و آبخیز در ۲۱ شهرستان فارس شده است.

منصور منتصری با بیان اینکه بخش زیادی از پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری فارس با اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث شده است، میانگین بارشهای سال آبی جاری را خوب توصیف و خاطرنشان کرد: این بارش‌ها موجب آبگیری کامل پروژه‌های آبخیز و آبخوانداری ۲۱ شهرستان استان فارس شده است.

منتصری ادامه داد: با توجه به میزان ورودی و نفوذ آب انجام شده توسط این بندها و سازه های آبخیزداری، تخمین زده می شود که چیزی نزدیک به ۴۲ میلیون  مترمکعب آب حاصل از سیلاب ها ذخیره شود که این میزان آبگیری نقش بسزایی در بهبود و تغذیه سفره های آب زیر زمینی استان ایفا خواهد کرد.

این مقام مسئول بشترین حجم آبگیری را به ترتیب مربوط به شهرستان‌های مهر، فسا، جهرم و لارستان دانست و گفت: خوشبختانه بر اساس بازدیدها و نظارت های انجام شده در زمان بارش‌ها، هیچ گونه خسارتی به این طرحها وارد نشده است.

منتصری کنترل سیل و کاهش خسارات سیلاب، تغذیه آبخوان‌ها و قنوات ، افزایش سطح سفره های آب زیر زمینی ، کاهش حجم رسوب ، جلوگیری از فرسایش خاک و تخریب اراضی کشاورزی را از مزایای این پروژه ها عنوان و اضافه کرد: اجرای این پروژه ها در راستای اهداف عالی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام شده که علاوه بر اهداف فوق الذکر موجب بهبود وضعیت معیشت بهره برداران و ساکنان حوزه های آبخیز نیز خواهد شد.

طرح مدیریت کوچ و کنترل تردد عشایر در فارس

مدیرکل منابع طبیعی فارس همچنین گفت: همزمان با اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل ورود و خروج دام به مراتع ییلاقی، تمامی مبادی ورودی و خروجی مراتع استان با استقرار کمپ کنترل کوچ بهاره تحت رصد کامل است.

منتصری با اشاره به تشکیل جلسه ستاد کوچ استان فارس که با حضور مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، گفت: در این جلسه مقرر شد دامداران و عشایر کوچ رو استان با رعایت تقویم کوچ بهاره، برنامه زمانبندی حرکت کوچ را تنظیم و به هشدارهای لازم توجه کنند.

وی افزود: دامداران و بهره ‌برداران باید از ورود زود هنگام و خارج از تقویم زمان بندی کوچ به مراتع ییلاقی خودداری نمایند در غیر اینصورت برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

منتصری با بیان اینکه کوچ زود هنگام موجب تخریب پوشش گیاهی در مراتع ییلاقی خواهد شد، افزود: در حال حاضر اکیپ های کنترل کوچ در ۲۰ نقطه و ایستگاه‌های ثابت و سیار در مبادی و گلوگاه‌های ورودی در ۱۵ شهرستان استان مستقر هستند و از کوچ غیر مجاز دامداران و عشایر در ایل راه ها جلوگیری خواهند کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس افزود: در این راستا تعدادی از دامداران متخلف نیز که اقدام به کوچ زودهنگام کرده و از مراتع قشلاقی به مقصد مراتع ییلاقی استان در حرکت بودند، توسط ماموران منابع طبیعی شناسایی و ضمن توقیف خودروهای حامل دام آنان و پس از اعمال قانون به مبدأ خود بازگردانده شدند.

وی با بیان اینکه ماموران منابع طبیعی به صورت شبانه روزی درکمپ های کنترل کوچ مستقر هستند، گفت: این اقدامات برای کنترل محورهای مواصلاتی و خروجی شهرستان ها و نیز به منظور جلوگیری از کوچ زودهنگام و خارج از فصل دامداران و انتقال دام به مناطق ییلاقی انجام و طی آن از تردد کامیون های حمل دام غیر مجاز ممانعت و دامداران متخلف نیز مورد اعمال قانون قرارخواهند گرفت.

منتصری با تاکید بر توجه دامداران و عشایرکوچ رو به هشدارهای لازم از سوی مسئولان ادارات منابع طبیعی در زمینه رعایت تقویم کوچ بهاره ، از آنان خواست تا در زمان مشخص شده کوچ خودرا آغاز نمایند تا با مشکلات قانونی مواجه نشوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها