با ما همراه باشید

اخبار 46

سخنگوی دولت قذافی: بسیاری از لیبیایی‌ها خواهان سیف‌الاسلام به عنوان چهره ملی هستند

منتشر شده

در

سخنگوی دولت قذافی: بسیاری از لیبیایی‌ها خواهان سیف‌الاسلام به عنوان چهره ملی هستند

سخنگوی دولت معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی تاکید کرد که پسر قذافی قصد خود برای کاندیدا شدن در انتخابات و یا برای هر پست دیگری در روند سیاسی را اعلام نکرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، موسی ابراهیم، سخنگوی دولت معمر قذافی تاکید کرد: سیف الاسلام قذافی کاندیداتوری خود را برای انتخابات و یا هر پستی در روند سیاسی اعلام نکرده چون برنامه‌ای برای گفت‌وگو و آشتی میان طرف‌های لیبیایی دارد.

ابراهیم گفت: با این حال در صورتی که شرایط مناسب فراهم شود، این مساله مانع از کاندیدا شدن او در هیچ پستی نمی‌شود.

سخنگوی دولت قذافی اظهار کرد: سیف الاسلام قذافی در خاک لیبی است و هر روز به شکل جدی جهت ارائه طرحی برای آشتی ملی تلاش می‌کند زیرا به دنبال متوقف کردن جنگ به طور کامل است و برنامه او حاکمیت نبوده بلکه گفت‌وگو و آشتی است.

او افزود: به همین دلیل اعلام نکرده که وارد انتخابات و یا روند سیاسی لیبی خواهد شد بلکه اعلام کرد برنامه‌ای برای آشتی ارائه خواهد کرد اما در صورتی که شرایط فراهم شود، این مساله مانع از کاندیدا شدن او نمی‌شود زیرا بسیاری از لیبیایی‌ها از دکتر سیف درخواست خواهند کرد چهره‌ای ملی باشد.

ابراهیم ادامه داد: اما این مساله نیازمند صداقت و شفافیت در روند سیاسی است زیرا مزدوران کشورهای غربی در لیبی از دکتر سیف و محبوبیتش هراس دارند و با تمام قدرت به دنبال این هستند که روند سیاسی نابود شود تا به این ترتیب چهره‌های ملی همانند دکتر فرصت پیشروی و اجرای برنامه‌هایشان برای برقراری آشتی، گفت‌وگو و نجات لیبی از این فاجعه را نیابند.

سخنگوی دولت قذافی در ادامه تاکید کرد: پسر قذافی می‌خواهد برنامه‌های گفت‌وگو و آشتی را به کشورهایی که به دلیل جنگ‌ها ویران شدند، بازگرداند و نماد صلح ملی، قبایل و تشکل‌های سیاسی لیبی باشد.

سیف الاسلام قذافی سال ۲۰۱۱ در لیبی به اسارت درآمد. پس از سرنگونی حاکمیت پدرش، در ژوئیه ۲۰۱۵ حکم اعدام او صادر شد اما او در سال ۲۰۱۷ از زندان آزاد شد.

مسؤولان لیبیایی در فوریه ۲۰۱۹ مدارک شناسایی و شماره‌های ملی اعضای خانواده قذافی از جمله سیف الاسلام را منتشر کردند؛ اقدامی که برخی کارشناسان آن را کنار زدن یکی از برجسته‌ترین موانع کاندیداتوری سیف الاسلام در انتخابات و بازگشت او به زندگی سیاسی دانستند.

از سوی دیگر دیوان کیفری بین‌المللی سیف الاسلام قذافی را به اتهام ارتکاب جنایات جنگی و شکنجه در سال ۲۰۱۱ تحت تعقیب قضایی قرار داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها