با ما همراه باشید

اخبار 53

شهید سلیمانی زندگی خود را صرف امنیت منطقه و کشورهای اسلامی کرد

منتشر شده

در

شهید سلیمانی زندگی خود را صرف امنیت منطقه و کشورهای اسلامی کرد

ایسنا/کرمان جانشین فرمانده ناجا گفت: شهید سلیمانی 40 سال زندگی خود را در جبهه های نبرد هشت سال دفاع مقدس و صرف امنیت جنوبشرق، امنیت منطقه و کشورهای اسلامی کرد.

سردارسرتیپ”قاسم رضایی” عصر امروز 20 بهمن ماه در سفر به کرمان با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید حاج حسین پورجعفری و همرزمانشان ادای احترام کرد.

وی در جوار مرقد شهید سلیمانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری حاج قاسم تربیت شده مکتب اسلام، امام خمینی(ره) و ولی فقیه است و خود یک مکتب را برای همه جهان اسلام و مستضعفان ایجاد کرد و این مکتب استکبارستیزی، حقوق انسان ها و نترسیدن در مقابل همه دخواهان است.

رضایی تصریح کرد: نیروی انتظامی افتخار داشت در نشست های سالیانه از نفس های حاج قاسم سلیمانی استفاده می کرد و امروز خلاء وجودی این مرد بزرگ را در محافل خود می بینیم اما راه این بزرگمرد ادامه دارد؛ راه مردم دوستی، اُنس با مظلومان، انس با خانواده شهداء و همرزمان، گرامیداشت ارزش های اسلام و حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

جانشین فرمانده ناجا اظهار کرد: شجاعت، رشادت، از خودگذشتگی و خدامحوری نماد مکتب حاج قاسم است و آنچه که نیروی انتظامی برگرفته از رفتار حاج قاسم رزمنده شجاع اسلام دارد، اخلاص و اطاعت محض از ولی فقیه است.

وی افزود: شهید سلیمانی تاکید داشت هنر این نیست بگوییم پشت سر رهبری هستیم، هنر این است مثل پروانه دور رهبری بچرخید و خودش فدای ولی فقیه شد و الگوی مکتب شد و ناجا این افتخار را دارد این مسیر را طی کند.

رضایی با اشاره به نامگذاری بسیاری از رده های ستادی، صفی و مرزی ناجا به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: روزی نیست در رده ها از این مرد بزرگ یاد نشود و راه ایشان استمرار دارد.

وی با اشاره به اینکه مردم نظم و امنیت را در مکتب حاج قاسم جستجو می کنند و این در نگاه ناجاست، گفت: امیدواریم با رفع بلای کرونا زیارت مرقد حاج قاسم نصب همه مردم ایران اسلامی، کشورهای خاورمیانه و جوانان کشورهای مختلف دنیا بشود.

جانشی ناجا بیان کرد: مردم استان کرمان چنین فرزندانی پرورش و تحویل جهان اسلام داده اند و افتخار داریم در مسیر شهید سلیمانی قرار بگیریم که 40 سال زندگی خود را در جبهه های نبرد هشت سال دفاع مقدس و صرف امنیت جنوبشرق، امنیت منطقه و کشورهای اسلامی کرد.

وی افزود: امروز سردار سلیمانی را به عنوان مرزبان می شناسیم که مرزهای جغرافیای سیاسی را در خارج از ایران ایجاد کرده و ماندگار است.

رضایی بیان کرد: امروز بخشی از اخراج استکبار از منطقه مدیون مدیریت میدانی این مرد بزرگ است و علمدار اخراج استکبار از منطقه حاج قاسم به تبعیت از ولایت فقیه است.

جانشین فرمانده ناجا درباره وضعیت امنیتی استان کرمان گفت: کرمان استان بزرگی است و همه دستگاه ها از جمله رده های انتظامی اقدامات خوبی انجام داده اند و در بحث امنیت اجتماعی کارهایی انجام شده و در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، جمع آوری سلاح های غیرمجاز و جلوگیری از تردد اتباع غیرمجاز اقدامات خوبی انجام داده اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها