با ما همراه باشید

اخبار 53

شهید سلیمانی نماد انسان متوازن مورد نظر سند تحول بنیادین بود

منتشر شده

در

شهید سلیمانی نماد انسان متوازن مورد نظر سند تحول بنیادین بود

ایسنا/فارس معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: آن تربیت تمام ساحتی که در سند تحول بنیادین به دنبال آن هستیم، می‌توان در وجود و شخصیت شهید سلیمانی به وضوح مشاهده کرد زیرا اون انسانی متوازن و متعادل بود.

رضوان حکیم‌زاده یکشنبه ۱۲ دی درآیین بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ششمین مرحله ارسال تجهیزات آموزشی و پرورشی به مدارس عشایری فارس در شیراز، گفت: با خودمان عهد کرده‌ایم که کودکان این سرزمین را طوری پرورش دهیم تا قدم در راه شهید سلیمانی‌ها بگذارند.

او افزود: شهادت حاج قاسم سلیمانی برای تمام مسلمین جهان بسیار مبارک بود، زیرا شهادت او منشا خیر و برکات زیادی شده است.

حکیم‌زاده گفت: دانش اموزان نسل حاضر این افتخار را داشتند که بایک قهرمان حقیقی و منحصر به فردی آشنا شوند که زیستی مومنانه و قهرمانانه داشت که نظیر آنرا کمتر می‌توان در دنیا پیدا کرد.

او عنوان کرد: شهید سلیمانی توجه زیادی به کودکان داشت و با کودکان نیز بسیار مهرورزانه و عاطفی برخورد می‌کرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ایشان مکتبی را بنیان نهادند که راه و رسم درست زندگی کردن و شهادت گونه عمل کردن را به همگان آموخت.

حکیم‌زاده ادامه داد: خوشحالیم که با درایت همکارانمان در فارس تدابیری برای کمک رسانی به دانش آموزان عشایر استان اندیشیده شده است تا غبار محرومیت از چهره این عزیزان پاک شود.

او با بیان اینکه مشکلات مناطق عشایری به وسیله پرورش یافتگان مدارس عشایری حل می‌شود، گفت: ظرفیتهای خوبی در مناطق عشایری نهفته است که اگر استعداد این دانش آموزان به وسیله عشقی که در معلمان عشایر وجود دارد بالفعل شود یقینا اینده کشور توسط این دانش آموزان به نحو شایسته  ساخته خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امروز ۲۱۰ هزار دانش آموز عشایری در سراسر کشور داریم که این امر مرهون تلاش و زحمات عزیزانی است که یک روز آن را از فارس شروع کردند.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم ۴۰۰ میلیارد ریال تجهیزات آموزشی و پرورشی شامل تبلت، گوشی، پوشاک و لوازم التحریر و … به مدارس عشایری استان ارسال شد.

انتهای پیام

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها