با ما همراه باشید

اخبار 53

صعود جوکوویچ، تیم، هالپ و اوساکا به دور دوم

منتشر شده

در

صعود جوکوویچ، تیم، هالپ و اوساکا به دور دوم

مرد شماره یک و سه جهان به همراه بانوی شماره دو و سه جهان با پیروزی برابر حریفانشان به دور دوم تنیس اپن استرالیا راه یافتند.

به گزارش ایسنا، تنیس اپن استرالیا بامداد امروز (دوشنبه) آغاز شد و شانس‌های قهرمانی با شکست حریفانشان به دور دوم صعود کردند. در بخش مردان نواک جوکوویچ برابر چاردی قرار گرفت و ۳ بر صفر پیروز شد. مرد شماره یک جهان با نتایج ۶ بر ۳، ۶ بر یک و ۶ بر ۲ حریف فرانسوی‌اش را شکست داد.

دومینیک تیم به مصاف میخائیل کوکوشیکین رفت و ۳ بر صفر حریفش را مغلوب کرد. تنیسور اتریشی در ست اول برای پیروزی به زحمت افتاد و ۷ بر ۶ پیروز شد. در ادامه شرایط عوض شد و مرد شماره سه جهان ست های دوم و سوم را به ترتیب با نتایج ۶ بر ۲ و ۶ بر ۳ به خود اختصاص داد.

الکساندر زورف مقابل مارکوس جیرون قرار گرفت و ۳ بر یک پیروز شد. مرد شماره هفت جهان در ست اول ۷ بر ۶ مغلوب حریف آمریکایی اش شد. تنیسور آلمانی در ادامه توانست جبران کند و ۷ بر ۶ پیروز شود. برتری او در ست‌های سوم و چهارم هم ادامه داشت و ۶ بر ۳ و ۶ بر ۲ حریفش را شکست داد.

دیگو شوارتسمن با الیاس یمر بازی کرد و ۳ بر یک پیروز شد. حذف گائل مونفیس از اتفاق های مهم روز نخست بود. مرد شماره یازده جهان با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد. در دیگر بازی مهم کارنیو بوستا به راحتی کی نیشیکوری را ۳ بر صفر شکست داد.

آدرین مانارینو، کورنتین موتت، میلوش رائونیچ، ریلی اوپلکا، استن واورینکا، الکس بولت، فریتس، پدرو مارتینس، مارتن فوکسوویچ، کاراتسف، ککمانوویچ، بوبلیک، داکورث، اومبرت، مولر، تیافوئه، دیمیتروف، کوپفر، الیاسیم، تامیک، کریوس، کرسی و شاپووالوف با پیروزی برابر حریفانشان به دور بعد صعود کردند.

در بخش زنان سیمونا هالپ برابر لیزت کابررا قرار گرفت و ۲ بر صفر پیروز شد. بانوی شماره دو جهان در ست های اول و دوم به ترتیب ۶ بر ۲ و ۶ بر یک حریفش را شکست داد.

نائومی اوساکا به مصاف پاولیوچنکووا رفت و ۲ بر صفر حریفش را شکست داد. بانوی شماره سه جهان ۶ بر یک و ۶ بر ۲ پیروز شد.

سرنا ویلیامز، سابالنکا، ریباکینا، ویتووا، وندروسووا، اسویاتنگ و وانگ هم با شکست حریفانشان به دور دوم راه پیدا کردند.

مهمترین اتفاق روز نخست در بخش زنان حذف آنجلیک کربر برابر برناردا پرا بود که تنیسور آلمانی ۲ بر صفر مغلوب شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها