کد خبر : 174734
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۰

ظفرقندی: آنچه مهم است دولت منتخب جوانان و متکی به عامه مردم است

ظفرقندی: آنچه مهم است دولت منتخب جوانان و متکی به عامه مردم است

دبیرکل انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران گفت: اگرچه نفس انتخابات در دموکراسی اهمیت دارد ولی مشارکت و حضور مردم در انتخابات مهم است. به گزارش ایسنا، محمدرضا ظفرقندی در مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین مجمع سالیانه انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران که بصورت مجازی برگزار شد، گفت: حدود ۳۰ سال از تاسیس انجمن اسلامی جامعه

ظفرقندی: آنچه مهم است دولت منتخب جوانان و متکی به عامه مردم است

دبیرکل انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران گفت: اگرچه نفس انتخابات در دموکراسی اهمیت دارد ولی مشارکت و حضور مردم در انتخابات مهم است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا ظفرقندی در مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین مجمع سالیانه انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران که بصورت مجازی برگزار شد، گفت: حدود ۳۰ سال از تاسیس انجمن اسلامی جامعه پزشکی می گذرد. این انجمن در تمام سالها در کنار مردم بوده و در فراز و نشیب های سیاسی و در ازمون های سخت همواره برای اصلاح امور گام برداشته است.

وی یادآور شد: در سالی که گذشت طوفان کرونا صدها هزار انسان را به کام مرگ کشید. نحوه مقابله در کشورهای مختلف نمونه ای از احترام به حقوق مردم در آن کشورها بوده است. توجه به عواقب اجتماعی و فرهنگی و اسیب های روانی این بحران از مهمترین امور آن است و  طولانی شدن این بحران  موجب آینده ای ناخوش برای جامعه شده است لذا قطع این بیماری از طریق واکسن برای همه باید میسر شود و باید فارغ از مسایل سیاسی و ایدیولوژیک از سوی  مسولان در اختیار همه  قرار گیرد. پانادومی کرونا به مرزها و سیاست ها احنرام نمی گذارد.

وی ادامه داد: از جامعه سلامت که قریب ۳۰۰ شهید و هزاران مبتلا داشته اند و در این مسیر تلاش های زیادی را داشته اند تشکر می کنم.

وی با یادآوری اینکه انتخابات مجلس یازدهم و حضور کمرنگ مردم هشدار جدی و آثار مخربی را داشت گفت: گسست نسلی و بحران اعتماد، بزرگترین بحران امروز کشور است. امروز طرح دولت جوان چاره کار نیست انچه مهم است دولت منتخب جوانان و متکی به عامه مردم است.

وی یاداور شد: ماندگاری درخشان و یاد نیک دولت دکتر مصدق و محمدخاتمی بخاطر اتکا به ارای مردم و جوانان مرز و بوم بوده است. بعضی دولت خاتمی را فقط در ابعاد سیاسی ارزیابی می کنند ولی دولت خاتمی علاوه بر ابعاد سیاسی در بعد اقتصاد و رفاه ملت بی نظیر بوده و نباید در دولت ایشان به این مهم بی تومه شد که رشد اقتصادی به ۷ درصد رسید و سالی ۷۰۰ هزار اشتغال ایجاد شد و  و دلار به ۷۵۰ رسید و مهمترینش این بود که فاصله طبقاتی به حداقل خودش رسید که  بی سابقه است.

وی ادامه داد: نیاز ملت ایران گسترش عدالت و رفع فقر و ایجاد رفاه و در خور شان ایرانیان است. پیشنیاز اقتصادی ایجاد صلح و ارامش است. حرکت و دادن شعارهای انقلابی به معنای زیر و رو کردن _ بعد از ۴۰ سال این زیر و رو کردن _ معنا ندارد و بعداز ۴۲ سال از انقلاب باید به پرهیز از تندروی ها پرداخت؛ لذا تعامل مثبت با کشورهای منطقه و جهان ضروری است.

ظفرقندی ادامه داد: نمی توانیم بدون توجه به مسایل سیاست خارجی بگوییم ترامپ و بایدن باشد تفاوتی ندارد بلکه مسایل را باید با مدل های علمی تنظیم کنیم. اگرچه نفس انتخابات در دموکراسی اهمیت دارد ولی مشارکت و حضور مردم در انتخابات مهم است. حلقه تنگ نظارت استصوابی و دولت پنهان در انتخابات موجب خروج صاحب نظران از چرخه انتخابات است. عدم اصلاح چرخه معیوب که سالها به ان اشاره شده ره به ناکجااباد است.

وی تاکید کرد: آینده کشور در گروی اصلاح شرایط موجود و توجه به خواسته های مردم است. اصلاح ساختار و بازنگری قانون اساسی نیاز قطعی امروز است. تجربه های تاریخی نشان داده که  خیلی زود دیر می شود و مهاجرت جوانان و نخبگان را داریم و متاسفانه نیروی انسانی ارزشمند پزشکی بسیاری از رشته های دستیاری بدون داوطلب مانده است.

وی در پایان گفت: در ۱۰ سال اخیر همیشه گفته ایم و باز هم می گوییم باشد که شنیده شود حصر غیر قانونی و بدون توجه به اصول و  قواعد انسانی وقضایی خانم رهنورد و جناب مهندس موسوی و کروبی از مصادیق بارز نقض قانون اساسی و حقوق شهروندی است و هرگونه تاخیر در لغو این حصر جز استمرار و تشدید خسارات ملی و کاهش سرمایه اجتماعی بهره ای ندارد و به این حصر پایان دهید.

پس از پایان صحبت های ظفرقندی پیام سیدمحمدخاتمی برای انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران پخش شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها