با ما همراه باشید

اخبار 24

عامل سیل‌های خوزستان عدم لایروبی رودخانه‌ها است/خسارت سیل باید جبران شود

منتشر شده

در

امام جمعه موقت اهواز عامل سیل زمستان گذشته و سیل کنونی خوزستان را عدم لایروبی رودخانه ها دانست و خواستار پرداخت خسارت های سیل سال 95، سیل سال 97 و خسارتهای احتمالی سیل امسال به مردم خوزستان شد.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، آیت الله محسن حیدری در خطبه های نماز جمعه امروز (9 فروردین ماه) با توصیه به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوای الهی نشانه ایمان و راه رستگاری است. در برخی ماه ها مانند ماه رجب، شعبان و رمضان زمینه رشد، توجه و اقبال نفوس به معنویت زیادتر است که امیدواریم از روزها و شب های باقی مانده ماه رجب نهایت بهره برداری شود.

وی با تبریک اعیاد رجب و عید سال نو، تصریح کرد: در ماه رجب مناسبت های زیادی از جمله شهادت امام موسی کاظم(ع)، رحلت حضرت ابیطالب(ع) و عید مبعث پیامبر اکرم(ص) را پیش رو داریم که باید از این ایام نهایت استفاده را ببریم.

امام جمعه موقت اهواز گفت: در روایات آمده است که امام موسی کاظم(ع) در گهواره سخن گفته اند و به شخصی فرموده اند که نام نوزاد خود را که حمیرا بوده تغییر دهد زیرا مورد پسند خدا نبوده است. بر اساس این روایات باید برای فرزندانمان نام های خوب و خداپسند انتخاب کنیم. برخی نام های اهل بیت(ع) و کفار نیز مشترک است که نام گذاری فرزندان به این اسم ها مشکلی ندارد.

آیت الله حیدری بیان کرد: در روایات دیگری آمده است که شخصی از شیعیان در زمان امام موسی کاظم(ع) بدهکار عوارض وقت دولت عباسی بود که مامورین حکومت چندین برابر بدهکاری را از وی مطالبه می کردند. وی متوجه شد که کارگزار حکومتی تمایلات شیعی داشته و تصمیم گرفت مشکل خود را با امام موسی کاظم(ع) در میان بگذارد که ایشان خطاب به کارگزار حکومتی نامه ای نوشتند و وی نامه را نزد کارگزار حکومتی بُرد که کارگزار با وی برخورد خوبی نشان داد و جویای احوال امام موسی کاظم(ع) شد و با دیدن نامه شروع به تقسیم کردن اموال خود کرد و بخشش حکومتی را برای وی صادر کرد. این اقدام موجب خوشحالی امام موسی کاظم(ع)، پیامبر(ص) و خدا شد.

وی ادامه داد: بنابراین ما شیعیان در هر پست و مقامی که هستیم باید نسبت به مومنان احساس مسئولیت کنیم و بدانیم هر کمکی که به یکدیگر کنیم موجب خوشحالی ائمه اطهار(ع) و پیامبر اکرم(ص) می شود. ائمه اطهار(ع) در دل حکومت های طاغوتی اشخاصی را به صورت مخفیانه جهت کمک به مردم قرار داده بودند.

امام جمعه موقت اهواز در بخشی دیگر از سخنان خود، بیان کرد: در هفته پیش رو بعثت خاتم الانبیاء(ص) که بزرگترین نعمت الهی به همه انسان هاست را خواهیم داشت. همه محتاج شفاعت پیغمبر اکرم(ص) در قیامت هستند.

آیت الله حیدری گفت: بعثت پیغمبر اکرم(ص) بزرگترین فرصتی است که خداوند برای هدایت و راهنمایی بشریت در اختیار انسان ها قرار داده است که امیدواریم بتوانیم از آثار و برکات این بعثت که تا قیامت ادامه دارد بهره ببریم.

وی تصریح کرد: همچنین در هفته پیش رو مناسبت هایی از جمله روز زمین در فلسطین را داریم که فلسطینیان برای ابراز احساسات خود نسبت به زمین اشغال شده فلسطین این روز را گرامی می دارند. ما نیز با مردم این سرزمین ابراز احساسات می کنیم و امیدواریم نه تنها فلسطین بلکه سایر اماکن به دامن ملت اسلام برگردانده و رژیم های حاکم و متجاوز یهودی و همراهان آنها از بیخ برکنده شوند و مسلمانان در این مناطق به خدمت به خلق بپردازند.

امام جمعه موقت اهواز گفت: اخیرا ترامپ خوش خدمتی جدیدی به رژیم اشغالگر  قدس کرده است. ترامپ سرزمین جولان را که جزو سرزمین سوریه است و در سال 1967 توسط اسرائیلی ها غصب شد و همچنان در اشغال دشمن است، به اسرائیل بخشیده است. این اقدام آمریکا در دنیا محکوم شده است و هیچ کس با آمریکا همراهی نکرده است. آن چیزی که با زور گرفته شده تنها باید با زور پس گرفته شود.

آیت الله حیدری تصریح کرد: اگر امت های اسلامی همه حقیقت را می گویند و معتقد هستند جولان برای سوریه است، جبهه واحدی تشکیل دهند و این سرزمین اشغال شده و دیگر سرزمین های اشغال شده اسلامی را با قدرت از دست اشغالگران پس بگیرند.

وی عنوان کرد: دوازدهم فرورین ماه نیز روز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال 1358 با رای قریب به اتفاق ملت ایران است. 40 سال از تاسیس نظام مقدس اسلامی می گذرد و بر اساس حکومت اسلامی بنیان گذاری شده که روح و قلب تپنده آن ولایت فقیه است.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: نظام مقدس اسلامی به واسطه بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران و با پشتیبانی ملت تاسیس شد و پس از ارتحال امام خمینی(ره) نیز پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی علیرغم همه دسیسه ها، به وابستگی مقاومت خلف صالح امام(ره) برپا نگه داشته شده  و روز به روز بر اقتدار نظام جمهوری اسلامی افزوده می شود. امیدواریم مسائل و مشکلات داخلی مخصوصا مسائل اقتصادی با کمک جوانان سر و سامان بگیرد.

آیت الله حیدری گفت: اکثریت عاشق جمهوری اسلامی شده اند. اکنون میلیاردها انسان مشتاق حریت هستند و به امید پیروزی جمهوری اسلامی در کشورهای خود زندگی می کنند. تنها قدرت های استکباری و وابستگان آنها برای دولت ما مشکل ایجاد می کنند اما بسیاری آمال خود را در پیشرفت این نظام می دانند.

وی خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب تصویر روشنی از 40 سال نخست انقلاب است و تصویر روشنی از گام دوم انقلاب در 40 سال آینده است. امیدواریم این بیانیه به عنوان فرهنگ رایج مردم و مورد مطالبه مخصوصا جوانان قرار بگیرد و مسئولین را وادار کند به مفاد این مانیفست انقلاب اسلامی پایبند باشند.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در جوار حرم مطهر رضوی عنوان کرد: امیدواریم سخنرانی های هر ساله در یک جا جمع آوری شود و به عنوان فرهنگ متعالی انقلاب اسلامی در اختیار همه نسل ها قرار بگیرد. مقام معظم رهبری بحث فرصت ها و تهدیدها را مطرح کردند. مدتی پیش نیز بحث فتنه سال 98 را مطرح کردند که برخی سوءاستفاده کردند و جنگ روانی راه انداختند که مقام معظم رهبری عنوان کردند سال 98 سال فرصتها است که باید ملت این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند.

آیت الله حیدری بیان کرد: همچنین مقام معظم رهبری فرمودند نباید هیچ اعتمادی به غرب داشته باشیم. البته باید از نکات مثبت غرب استفاده کنیم اما مثل تقی زاده های امروزی که بحث سند 2030 را مایه نجات ملت می دانند، نباید غرب‌زده باشیم. اینها همان تقی زاده های عصر مشروطه هستند که با لباس جدید وارد میدان شده اند.

وی ادامه داد: همچنین مقام معظم رهبری شعار سال را در راستای حمایت از کالای ایرانی “رونق تولید” نامیدند. این شعار الزاماتی دارد که باید ملت و مسئولین اقتصادی به آن ملتزم شوند. منشاء برخی مشکلات اقتصادی، تحریم ها و بخشی دیگر به دلیل ضعف مدیریت های داخلی است و راه برون رفت از آن، اقتصاد مقاومتی است. کسانی می توانند به اقتصاد مقاومتی عمل کنند که از روحیه جوان و انقلابی برخوردار باشند و آینده کشور را بر اساس مدیریت جوانان انقلابی ترسیم کرده باشند.

امام جمعه موقت اهواز  با اشاره به سیلی که ملت ایران با آن مواجه شده اند، گفت: همواره باران رحمت الهی و یک نعمت است و حتی در شرایط سیل نیز می تواند مایه رحمت باشد اما در کنار همه رحمت ها بر اثر سوءرفتار برخی انسانها رحمت الهی به نغمت تبدیل می‌شود. اگر درختان جنگل ها قطع نمی شدند یا نهرها و رودخانه ها لایروبی می شدند تا حدود زیادی از وقوع سیل جلوگیری می شد.

وی ادامه داد: سیل بر اثر طغیان رودخانه ها است که عواملی طغیان رودخانه ها را تشدید می کند؛ عدم لایروبی، طغیان رودخانه ها را تشدید می کند که در سیل خوزستان این مساله را مشاهده کردیم. بیش از 10 سال است که رودخانه های خوزستان  لایروبی نشده اند.

آیت الله حیدری ادامه داد: وزارت نیرو و سازمان آب و برق به بهانه های مختلف کار لایروبی را انجام نداده اند. عدم لایروبی رودخانه ها موجب وقوع سیل در زمستان سال 97 شد و اکنون نیز اگر بارش های یکی دو روز آینده رخ دهد سیل خطرناکی در خوزستان اتفاق می افتد که شاید خطر آن از گلستان و مناطق دیگر خطرناک تر باشد. باید مردم و مسئولین از وقوع چنین اتفاقی پیشگیری کنند تا از خسارت ها کاسته شود.

وی گفت: اگر چه در این سیل روحیه جهاد خود را نشان داد اما تلفات زیادی داشتیم. مرگ هموطنان را تسلیت عرض می کنیم و برای مصدومان شفای عاجل می خواهیم. مقام معظم رهبری نیز در پیامی که برای مناطق سیل زده صادر کردند به خوزستان عنایت داشتند که از ایشان تشکر می کنیم.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه جبران خسارت سیل زدگان باید در نظر گرفته شود، عنوان کرد: از ورود رئیس جمهور به خوزستان نیز تشکر می کنیم و باید خواسته مناطق سیل زده و مناطقی که احتمالا در معرض سیل قرار می گیرند، مطرح شود. بحث تعویض خسارت ها باید مطرح شود.

وی گفت: در مناطق دیگر نسبت به پرداخت تعویض خسارت ها اقدام شده است اما خوزستان چندین بار گرفتار سیل شد و هنوز  کشاورزان تعویض خسارت ها را دریافت نکرده اند. در سال 95 مردم روستاهای بامدژ، شعیبیه شوشتر و روستاهای شوش گرفتار سیل شدند و هزاران هکتار از مزارع آنها زیر آب رفت اما هنوز خسارت آنها جبران نشده است.

امام جمعه موقت اهواز ادامه داد: چند ماه پیش نیز مردم دشت آزادگان و هویزه گرفتار سیل شدند و اکنون مردم برخی روستاهای اهواز، دشت آزادگان و هویزه در محاصره سیل هستند و نه تنها از جهت جبران خسارت به آنها کمک نشده است بلکه مسئولی در سفر خود به خوزستان عنوان کرد هیچگونه قولی برای جبران خسارت ها نمی دهم که این موضوع برخلاف انتظار مردم خوزستان است.

آیت الله حیدری خواستار شد: از رئیس جمهور می خواهیم که خسارت سیل سال 95، سیل سال 97 و همچنین خسارت های احتمالی امسال به مردم خوزستان پرداخت شود. منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 24

کشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قم

منتشر شده

در

توسط

کشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قم
جانشین فرماندهی انتظامی استان قم از کشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک و دستگیری 3 نفر قاچاقچی خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، سرهنگ صیاد درویشی، بیان کرد: با رصد اطلاعاتی پليس مبارزه با مواد مخدر استان قم بر عوامل اصلي تهيه و توزيع مواد مخدر، مشخص شد یک نفر قاچاقچی مواد مخدر قصد دارد مقاديري مواد مخدر را با استفاده از يک دستگاه خودروي کامیون “بنز” از مبداً یکی از استان های همجوار به مقصد قم منتقل کند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان عنوان کرد: باهوشیاری ماموران خودروی مذکور شناسایی و توقیف و 3 نفر در این رابطه بازداشت شدند.

سرهنگ درویشی ادامه داد: در بازرسی صورت گرفته از خودروی توقیف شده مقدار 9 کیلو و 950 گرم مواد مخدر از نوع تریاک در قالب تعداد 6 بطری پلاستیکی، کشف شد.

وی اضافه کرد: در بررسی های بعمل آمده، تحویل گیرنده مواد مخدر در استان نیز که با یک دستگاه خودروی سواری ” پراید” با راننده کامیون جهت تحویل گرفتن مواد مخدر همکاری داشت، در اقدام به موقع ماموران دستگیر و در بازرسی بدنی از وی مقدار 6 کیلو و 50 گرم مواد مخدر از نوع “شیره تریاک” کشف شد.

ادامه مطلب

اخبار 24

ساری به هواداران چلسی: حداقل تا دقیقه آخر منتظر بمانید بعد اعتراض کنید!

منتشر شده

در

توسط

ساری به هواداران چلسی: حداقل تا دقیقه آخر منتظر بمانید بعد اعتراض کنید!

سرمربی چلسی پاسخ اعتراض هواداران تیمش را داد. آن هم در شرایطی که اشتباهات داوری باعث برد آبی‌های لندن شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، چلسی در شرایطی توانست کاردیف را در لیگ برتر شکست دهد که اشتباهات داوری به داد تیم مائوریسیو ساری رسید. زمانی که چلسی با یک گل از حریف خود عقب بود، هواداران چلسی خواستار برکناری مربی‌شان شدند. با این حال یک گل آفساید از سزار آسپلیکوئتا و عدم اخراج رودیگر، مدافع آلمانی چلسی باعث شد سرمربی کاردیف اعتراض زیادی به داور داشته باشد و در نهایت گل دوم را نیز لوفتوس چیک به ثمر رساند.

مائوریسیو ساری سرمربی چلسی با انتقاد از رفتار هواداران چلسی گفت: هواداران چلسی حداقل تا پایان بازی زمان بدهند و صبر کنند و در ادامه اعتراض کنند. من سرمربی هستم و سال‌هاست که چنین شرایطی را می‌دانم و قطعاً می‌دانم احساس هواداران چلسی چگونه است. ما در این دیدار تمام تلاش خودمان را کردیم. می‌دانیم کسب سهمیه لیگ قهرمانان بسیار فشرده است ولی تمام تلاش خودمان را خواهیم کرد تا بتوانیم در پایان فصل به این هدف برسیم.

نیل وارناک، سرمربی کاردیف نیز با انتقاد شدید از داور مسابقه گفت: لیگ برتر انگلیس شاید بهترین لیگ جهان باشد ولی ضعیف‌ترین داورهای جهان را دارد.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 24

جشن‌های نوروزی در سایه امدادرسانی به سیل‌زدگان مازندرانی

منتشر شده

در

توسط

در حالی سیزده روز از سیل مخرب مازندران می‌گذرد و مسئولان در کنار مردم در حال امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده هستند که در کنار امدادرسانی به مردم سیل‌زده در مازندران، جشن‌های نوروزی و استقبال از مسافران نیز در دستور کار مسئولان و مردم این استان قرار دارد و در این میان، حرکاتی چون واریز درآمد حاصل از موسیقی زنده و جنگ شادی به نفع مردم سیل‌زده مازندرانی نیز خود یک خبر خوب محسوب می‌شود.

سیزده روز از سیل مخرب مازندران می‌گذرد و مسئولان در کنار مردم در حال امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده هستند، هرچند این سیل، آغاز سال جدید را به کام تمام مردم کشور به ویژه مازندرانی‌ها تلخ کرد اما حضور طلاب و گروه‌های مردم نهاد، پای کار بودن نهادهای انقلابی سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی، ورزشکاران و رسانه‌ها در کنار مسئولان اجرایی، نمود یک وحدت واقعی در استان بوده است.

به گزارش ایسنا مازندران، از سویی دیگر، در کنار امدادرسانی به مردم سیل‌زده در مازندران، جشن‌های نوروزی و استقبال از مسافران نیز در دستور کار مسئولان و مردم این استان قرار دارد و در این میان، حرکاتی چون واریز درآمد حاصل از موسیقی زنده و جنگ شادی به نفع مردم سیل‌زده مازندرانی نیز خود یک خبر خوب محسوب می‌شود.

آماده‌باش تمامی نیروهای امدادی و هلال احمر در مازندران

مهدی رازجویان معاون امور عمرانی استانداری مازندران در گفت‌و‌گو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت امداد رسانی به سیل‌زدگان مازندرانی و قطعی آب در شهرهای بابل و بابلسر، اظهار کرد: با اتصال خط دوم انتقال آب سد لفور میزان ورودی آب به بابلسر 150 لیتر بر ثانیه افزایش یافت و تا ظهر امروز مشکل در بابلسر تا حدود زیادی برطرف می‌شود هرچند ممکن است در ساعات ابتدایی با افت فشار مواجه باشد.

وی تصریح کرد: از ظهر امروز دوشنبه 12 فروردین، موج جدید بارش‌های باران آغاز می شود و در شهرهای غربی مانند رامسر و نور از شدت بیشتری برخوردار است.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه از دیروز محور کندوان بسته شد و تا بعد از ظهر امروز محور هراز نیز مسدود است، خاطرنشان کرد: به تمامی تیم های هلال احمر و سایر تیم های اجرایی اعلام آماده باش شده است، همچنین تهیه غذا و اسکان موقت نیز در دستور کار قرار دارد و عوامل راهداری و ادوات مکانیکی در محورهای مواصلاتی مازندران مستقر هستند.

امدادرسانی با هلی‌کوپتر به یک روستا در نکا

رازجویان در ادامه تصریح کرد: در شرق مازندران و به ویژه نکا بارش باران از شدت کمتری برخودار بوده اما همچنان بازگشایی مسیر روستای لترگاز در بخش هزارجریب به دلیل رانش به وجود آمده و برفگیر بودن، امکان بازگشایی آن در حال حاضر وجود ندارد و با هلی کوپتر همچنان به آن منطقه امدادرسانی می شود.

وی همچنین در مورد وضعیت مدارس مناطق سیل زده و بازگشایی آن نیز خاطرنشان کرد: در روستاها و مناطق سیل زده از جمله سیمرغ و سایر مناطق دیگر بازید از مدارس انجام شد و با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش دستورات اکید برای تخلیه آب از مدارس و آماده سازی آن برای نخستین روز پس از تعطیلات و پذیرش دانش آموزان صورت گرفت.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران همچنین در مورد آخرین وضعیت پل بالا رستم قائمشهر نیز گفت: در حال حاضر این پل موقت در حال احداث است اما به دلیل شدت جریان آب، کار ساخت پل موقت همچنان با کندی مواجه است.

تخریب 520 واحد مسوکنی بر اثر سیل در جویبار

سید علی اسد فرماندار جویبار نیز با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با اعلام خسارت سیل به 6 هزار از اراضی باغی و زراعی این شهرستان، از برآورد 50 میلیارد تومانی مجموع خسارات وارد شده خبر داد.

فرماندار جویبار سرریز آب از رودخانه تلار، سیاهرود و  تجن را سه منطقه‌ای اعلام کرد که شهرستان جویبار را تحت تأثیر سیل قرار داد، گفت: 25 روستای شهرستان جویبار تحت تاثیر سیل قرار گرفته است، همچنین 520 واحد مسکونی دچار آسیب شده و قابل تعمیر هستند و بیش از 400 نفر برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها و دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند.

فرماندار شهرستان جویبار با اشاره به اینکه 25 واحد مسکونی نیز نیازمند نوسازی است به وضعیت کم آبی و بی آبی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: آب جویبار از قائمشهر و سیمرغ تأمین می‌شود و از آنجایی که تاسیسات آب این دو شهر تحت تاثیر سیل آسیب دیده است، انتقال آب به جویبار با مشکل مواجه شد.

همت شهرداری های مازندران در امدادرسانی و بازسازی سیمرغ`

 

با تاکید استاندار مازندران بر همکاری تمامی ارگان های استان برای بازسازی خسارات سیل، شهرداری‌های مازندران وارد میدان شدند.

بر اساس این گزارش، شهرداری های هچیرود، سلمانشهر و عباس آباد با اعزام تیم های عملیاتی در بازسازی فضای سبز شهر کیاکلا در شهرستان سیمرغ مشارکت می کنند. همچنین تیم های این شهرداری ها با کامیون های گل و گیاه راهی سیمرغ شده اند تا فضای این شهر را هر چه زودتر به حالت سابق بازگردانند.

شهرداری آمل نیز ضمن استقرار یک دستگاه ماشین آتش نشانی، مسولیت رنگ آمیزی جدول های شهر کیاکلا را برعهده گرفته است.

تیم های امدادی و فضای سبز شهرداری های کتالم و سادات شهر، شیرود و رامسر نیز جهت مشارکت در بازسازی سیمرغ بزودی عازم این شهر خواهند شد. تیم های امدادی و عملیاتی شهرداری قائم شهر‌ نیز با وجود همجواری با سیمرغ از نخستین روز سیل در منطقه حضور دارند.

اقامت بیش از 12 میلیون نفر شب گردشگر در مازندران

با وجود خسارت بیش از تصور سیل به مازندران و تمام امدادرسانی‌هایی که مسئولان در کنار گروه‌های جهادی در حال انجام آن هستند، در سویی دیگر از این استان، مازندرانی‌ها از مسافران نوروزی پذیرایی می‌کنند.

در این راستا، سیف الله فرزانه دبیراجرایی ستاد تسهیلات سفر مازندران در جمع خبرنگاران، از ثبت اقامت ۱۲ میلیون و ۷۹ هزار و ۶۱۹ نفر شب اقامت مسافران نوروزی در استان از ۲۷ اسفند ۹۷ تا دهم فروردین ۹۸ خبر داد.

وی با اعلام این خبر تصریح کرد: در همین مدت چهار هزار و 53 مسافر و گردشگر از اماکن تاریخی فرهنگی بازدید کرده که از این تعداد چهار هزار و 50 نفر بازدید کننده داخلی و 3 نفر بازدید کننده خارجی بوده‌اند.

دبیراجرایی ستاد تسهیلات سفر مازندران تعداد بازدید کنندگان از موزه‌های استان را 125 هزار و 784 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 125 هزار و 296 نفر گردشگر داخلی و 488 نفر مسافر و گردشگر خارجی بوده‌اند، همچنین در همین مدت 518 هزار و 887 گردشگر و مسافر از اماکن مذهبی و متبرکه استان زیارت کردند.

فرزانه گفت: از 27 اسفند تا روز گذشته یک میلیون و 691 هزار و 895 گردشگر و مسافر از روستاهای مازندران بازدید و دو میلیون و 563 هزار و 628 گردشگر در روستاهای مازندران اقامت شب داشته‌اند.

واریز درآمد حاصل از موسیقی زنده و جنگ شادی به مردم سیل‌زده مازندرانی

همچنین محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در جمع خبرنگاران  از  برگزاری 30 جشنواره فرهنگی هنری و اجرای 80 موسیقی زنده در غرب مازندران در این ایام خبر داد و افزود: با وجود مهمان ناخوانده سیل در مازندران شاهد حضور چشمگیر گردشگر در این استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه گذرگاه های متعدد فرهنگی در مبادی استان شکل گرفته است، تصریح کرد: در اجرای برنامه ها به معرفی مازندران همراه با ارایه صنایع دستی و غیره پرداخته شد و علیرغم وضعیت جوی، برنامه‌ها از استقبال خوبی برخوردار بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری موسیقی زنده و جنگ شادی در شهرهای این استان خبر داد و افزود: عناصر هنری ضمن ابراز همدردی حمایت خود از مردم سیل زده، در قالب  درآمد حاصل از اجرا و در اختیارقراردادن آن به مناطق و مردم سیل زده به اجرای موسیقی زنده و جنگ شادی پرداختند.

شالویی در بخش سینما و نوروز نیز گفت: 65 هزار نفر از برنامه های سینمایی در مازندران بازدید کردند و ارایه بلیط نیم بها برای حضور مردم در سینما در مناطق سیل زده نیز در دستور کار قرار دارد.

گزارش از: راضیه عنایتی خبرنگار ایسنا مازندران منبع: ايسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها