با ما همراه باشید

اخبار 20

فجر می‌تواند برای سپاهان خطرناک باشد

منتشر شده

در

فجر می‌تواند برای سپاهان خطرناک باشد

ایسنا/اصفهان یک کارشناس فوتبال معتقد است با توجه به سبک بازی فجرسپاسی و سرعتی که دارند می توانند برای سپاهان بسیار خطرناک باشند و نمی توان این تیم را یک تیم تازه راه یافته به لیگ برتر دانست، تیمی که با پاس های زیاد و سرعتی خود را به دروازه حریف نزدیک می کند.

محمد یاوری در گفت وگو با ایسنا، در خصوص بازی هفته گذشته سپاهان در مقابل تراکتور، اظهارکرد: تقریبا تمام حریفان سپاهان یک روش معینی را مقابل این تیم اجرا می کنند که باعث شده مشکلاتی برای سپاهان ایجاد شود، تیمی که به سرعت توپ را به کناره‌ها می‌برد و در زمان گرفتن توپ از کناره ها اقدام می کند.

تنوع تاکتیکی سپاهان

وی افزود: تیم هایی که تا به حال با سپاهان بازی کردند به غیر از تیم نفت مسجد سلیمان بقیه با این روش با سپاهان بازی کردند و با گذاشتن ۳ مدافع میانی و متمرکز و دو پیستون دفاعی تغییر سیستم دادند و توانستند کناره های سپاهان را ببندند.

وی با اشاره به تغییرات سیستمی سپاهان گفت: سپاهان مدتی که بازیها به تعویق افتاد در به کارگیری مهاجم هدف کار کرده و در نیمه اول بازی با تراکتور مشاهده کردیم تمام تلاش و سعی آنها این بود که این تنوع تاکتیک را نشان دهد و تراکتور را فریب بدهد و به جای اینکه از کناره‌ها استفاده کند از مهاجم هدف در مواقعی که به حمله تبدیل می شود، استفاده کند که خوب و کارساز بود.

این پیشکسوت فوتبال اضافه کرد: مشکلی که در خصوص سپاهان به ویژه در این بازی باید به آن اشاره کنیم این بود که هنوز شهریار مغانلو به آن سرعت لازمی که بتواند با سرعت سپاهان در حمله همخوانی داشته باشد، نرسیده است. در اکثر توپ‌های ارسالی شهریار یا دیر می رسید و یا اصلا به توپ نمی رسید. سپاهان در حمله بسیار سریع عمل می کند و بنابراین مهاجم هدفی دارد که باید منطبق با این سرعت باشد و تنها ایرادی که می توان به شهریار مغانلو گرفت این مسئله است.

وی افزود: این مشکلی بود که در نیمه اول سپاهان با آن به شدت روبرو بود؛ اگر این اتفاق رخ نمی داد ممکن بود سپاهان به گل برسد. با توجه به نوع فوتبال تراکتور در نیمه نخست صرفا به فکر گل نخوردن از سپاهان بود و در اندیشه گل زدن نبود؛ چرا که با ۹ نفر و دروازه بان خود دفاع می کردند و بابایی را در زمین حریف برای توپ هایی که در قطر ارسال می کردند، نگه داشته بودند تا بتواند با دور زدن دانیال اسماعیلی فر به دروازه برسد که در نهایت توانستند یک اخطار از دانیال بگیرند که این اخطار نیز بی مورد بود؛ چرا که دو مدافع دیگر حضور داشتند و هیچ خطری توپ بابایی برای دروازه سپاهان نداشت که اسماعیلی فر کمی در این زمینه عجله کرد.

یاوری تصریح کرد: تراکتور در نیمه اول هیچ حرفی برای گفتن نداشت و فقط گل نخورد، سپاهان بسیار هوشمندانه بازی را شروع کرد و با برنامه بود و در نیمه اول با تاکتیک خاصی بازی کرد و می توانست با این تنوع تاکتیک به برتری برسد، در این بازی نوع تاکتیک و حمله سپاهان برخلاف بازی‌های قبلی این تیم که به آن انتقاد می شد، قابل پیش بینی نبود.

وی با اشاره به اینکه سپاهان بارها به شش قدم دروزاه حریف رسید اما نتوانست به گل برسد اظهارکرد: تراکتور هیچ تفکری برای حمله نداشت و گویا مدتها در نصف زمین تمرین کرده بود، موضوعی که در نیمه نخست آن را مشاهده کردیم، در نیمه دوم اعتماد به نفس آنها تقویت شد و کمی هم سپاهان نگران شد، هر لحظه از بازی که می گذشت سپاهان بیشتر نگران گل نزدن خود می شد و این موجب ایجاد استرس برای تیم سپاهان شد.

وی با اشاره به بازی برخی از بازیکنان سپاهان، خاطرنشان کرد: برخی از بازیکنان سپاهان تاکتیک تیم را فراموش می کنند، بازیکنی تکنیکی و تاکتیکی مثل سروش رفیعی زمانی که در زمین می بیند مهاجم هدفش که سر زن است در بازی نیست، نباید مرتب ارسال‌های بلند داشته باشد که دروازه بان تیم حریف آنها را مهار کند. سپاهان اصلا چنین روشی را ندارد حتی در زمان کی روش استنلی در سپاهان بود، در یک سوم میانی چنین ارسال‌هایی نداشت و همیشه از کناره ها چنین ارسال‌هایی داشتند.

وی ادامه داد: تعجب کردم که در چندین مورد توپ های بلند از سوی سروش رفیعی ارسال شد در حالی که شهریار مغانلو در زمین نبود و مهاجم سرزن هم نداشتیم، شهریار مهاجمی است که بر روی زمین خوب کار می کند؛ اما سروش در لحظات حساس چنین ارسال‌هایی داشت. البته که همه می دانیم سروش تعصب بسیار زیادی نسبت به سپاهان دارد، اما موجب شد فرصت‌های زیادی را از دست دادیم؛ البته این ایراد به سروش رفیعی نیست و تنها به این بازی مربوط می شود، چرا که سروش رفیعی را به عنوان یک مهندس فوتبال در زمین بسیار قبول دارم.

این کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص بازی هفته آینده تیم سپاهان در مقابل فجر سپاسی گفت: با اطلاعی که از سابقه و سبک فوتبال فجر سپاسی داریم و نوع تفکر کلانتری – سرمربی این تیم که از شاگردان مکتب محمود یاوری است، فوتبال سریع با پاسهای زیاد و رسیدن با سرعت به دروازه حریف است. می توان گفت با مقیاس پایین تر همان سبک فوتبال سپاهان را بازی می‌کنند و این بازی را برای سپاهان سخت می کند.

وی اضافه کرد: به اعتقاد من فجرسپاسی اصلا تیمی نیست که تازه به لیگ برتر آمده و ممکن است ضعیف باشد؛ این تیم بسیار خطرناک است، حتی خطرناک تر از تیم‌هایی مثل پرسپولیس و استقلال، نتایج آنها را که می بینیم حتی خارج از خانه هم امتیاز گرفته و در فوتبال روی زمین خوب و خطرناک بازی می کند.

وی اظهارکرد: لایه های دفاعی سپاهان در زمان حمله باید آماده باشند و ۴ لحظه مهم فوتبال را در این هفته بیشتر بر روی آن دقت و تمرکز داشته باشند و در زمانی که حمله می کند، برخی عناصر تیم به دفاع هم فکر کنند و دقت داشته باشند؛ چرا که فجرسپاسی تیمی است که می تواند خود را سریع به دروازه حریف برساند و نباید اجازه ساخته شدن بازی را به فجرسپاسی بدهند.

یاوری تاکید کرد: زمانی که شما با دفاع منسجم روبرو می شوید یکی از راه‌های رسیدن می تواند زدن‌های شوت‌های خوب است که خوشبختانه سپاهان بازیکن شوت زن زیاد دارد.

این کارشناس فوتبال با اشاره به نتایج تیم‌ها در هفته گذشته و حساس شدن صدر جدول خاطرنشان کرد: خیلی جالب است در هفته پنجم تیم‌ها به چنین حساسیتی می رسند که نشان می دهد لیگ خوبی داریم، هنوز تیمی نتوانسته همانند دوچرخه سواری که یک مرتبه از گروه جدا می شود و فاصله می گیرد، اقدام کند و این شرایط را برای تیم ها سخت کرده است. با توجه به نتایج هفته گذشته که تساوی یا باخت بوده است، سپاهان همانند دوچرخه سواری که به آن اشاره کردم بهترین فرصت است که از رقبای خود فاصله بگیرد.

وی با انتقاد از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تصریح کرد: بحث اجازه ورود تماشاگران است، اگر بحث امتحان کردن بود، چرا به سپاهان که بازی مهمی در برابر تراکتور داشت با وجود امکاناتی که دارد چنین اجازه ای داده نشد، سازمان لیگ می داند اگر سپاهان چنین شانسی داشت به بهترین شکل تمام پروتکل ها را رعایت می کرد، این تفاوت گذاشتن اصلا جالب نیست و شنیدم در خصوص پرسپولیس نیز اجازه تماشاگر داده شده است؛ این تبعیض قائل شدن درست نیست.

مصاف مربیان باهوش  

این پیشکسوت فوتبال در خصوص ذوب آهن نیز گفت: خوشبختانه ذوب آهن با تغییرات مثبتی که در سطح مدیریت باشگاه، هیئت مدیره و کادر فنی و به خصوص سرپرست تیم داشته رو به جلو حرکت می کند،محمود یزدخواستیاشرافیت کامل به تمام زمینه های فنی و اداری فوتبال کشورمان دارد

وی افزود: تارتار نشان داده به عنوان یک مربی باهوش در فوتبال ما بوده است، کسی که در سطح اول فوتبال کشور بازی کرده و فوتبال کشورمان را به خوبی می فهمد و این قدر باهوش است که به خوبی می داند در این سطح از لیگ چگونه رفتار کند، شاید در هیچ لیگ دیگری نتوانیم این گونه بازی و رفتار کرد و نتیجه گرفت؛ اما تارتار می داند در این لیگ باید به چه نکاتی برای رسیدن به هدف و نتیجه توجه داشت، در گزینش بازیکن، نوع تمرین و تاکتیک، روابط عمومی و ارتباطات خود و دیگر مسائل بیرون زمین، از نظر تیزهوشی خوب عمل می کند و باشگاه نیز حمایت خوبی دارد.

یاوری اضافه کرد: به نظر می رسد ذوب آهن این فصل خوب عمل می کند و امیدوارم بتواند در ادامه راه همین گونه حرکت کند و نکته مهم دیگر این است که خوشبختانه امسال ظلمی که داوران به ذوب آهن داشتند تا این هفته کمتر دیده شده است.

یاوری با سخت خواندن بازی فولاد و ذوب آهن تاکیدکرد: بازی با فولاد یکی از سخت ترین بازی‌های هفته خواهد بود، چرا که جواد نکونام مربی باهوش و دانایی است، نتایج خوبی گرفته و شوکی که می خواسته به فولاد وارد کند را انجام داده است. بازی سختی برای ذوب آهن است و با توجه به این که بازی در اصفهان است باشگاه ذوب آهن باید فشار زیادی برای گرفتن امتیاز تماشاگران فهیم و خوب خود را به فدراسیون داشته باشد تا بتواند از این فرصت به خوبی استفاده کند.

این کارشناس فوتبال با اشاره به نزدیکی تفکرات دو مربی گفت: زمانی که به نفرات دو تیم نگاه می کنیم از نظر نفراتی فولاد بازیکنان باتجربه لیگ برتری بیشتری نسبت به بازیکنان ناشناخته ذوب آهن دارد، البته بازیکنانی مثل خدابنده لو، شنانی و … را در ذوب آهن می شناسیم، اما در فولاد بازیکنان شناخته شده بیشتری بازی می کنند و نکته دیگر تفکرات دو مربی است که بسیار به هم نزدیک است که بازی را حساس وسخت تر می کند.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 20

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

منتشر شده

در

توسط

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت، رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است، جزئیات نقش گمرک در مقابله با کرونا و تحقق جهش تولید در سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند در نشست “هم اندیشی پیرامون اقدامات گمرک ایران در مقابله با کرونا” و برنامه‌های گمرک در سال جهش تولید اظهار کرد: گمرک در جایگاه مرزبان اقتصادی کشور، در صادرات غیرنفتی به عنوان موتور رشد اقتصادی و همچنین در تسهیل واردات کالاهای سرمایه‌ای، واسطه‌ای و مواد اولیه که حدود ۸۵ درصد واردات کشور را شامل شده و سهم مهمی در فرآیند تولید کشور دارد، نقش ویژه‌ای در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

وزیر اقتصاد در این نشست که معاون اول رئیس جمهور در محل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه حداقل کردن کنترل‌های مزاحم و بکارگیری کنترل‌های غیر مزاحم و هوشمند، سیاستی است که در گمرک دنبال می‌شود، گفت: نمونه آن استفاده از RFID  به صورت الکترونیکی است.

وی افزود: پیگیری این سیاست سبب تسریع و تسهیل ترخیص کالاها از گمرکات کشور شده است و نمونه آن ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت است که رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است.

طبق اعلام وزارت اقتصاد، این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر این، گمرک با پیگیری این سیاست، نقش برجسته‌ای در کشفیات و مبارزه با قاچاق کالا و همچنین بهبود محیط کسب و کار ایفا کرده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

منتشر شده

در

توسط

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

رییس قوه قضاییه با مراجع عظام قم و اصفهان در تماس های تلفنی سال جدید و فرارسیدن اعیاد شعبانیه را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از  مرکز رسانه قوه قضاییه؛ آیت‌الله رییسی صبح امروز در تماس‌های تلفنی جداگانه با حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، علوی گرگانی، وحید خراسانی، صافی گلپایگانی، جوادی آملی، جعفر سبحانی و مظاهری سال جدید و اعیاد شعبانیه بویژه فرا رسیدن سالروز ولادت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) را به ایشان تبریک گفت.

رییس قوه قضاییه در تماس‌های مورد اشاره گزارشی کوتاه از اهم اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی در سال ۱۳۹۸ و اقدامات این قوه از مقطع شیوع بیماری منحوس کرونا را به استحضار مراجع عظام رساند.

بنابر این گزارش، در این تماس‌ها، مراجع بزرگوار تقلید ضمن تبریک متقابل، از اقدامات انجام شده دستگاه قضایی در سال گذشته و در ارتباط با بیماری کرونا تقدیر و تشکر نموده و آن را مایه امید و دلگرمی مردم دانستند.

همچنین، حضرات آیات برای موفقیت بیش از پیش رییس قوه قضاییه و سایر مسئولان نظام قضایی کشور دعا کردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو

منتشر شده

در

توسط

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس مدیر کل منابع طبیعی استان فارس گفت: بارندگی‌های اخیر موجب آبگیری ۹۹۴ آبخوان و آبخیز در ۲۱ شهرستان فارس شده است.

منصور منتصری با بیان اینکه بخش زیادی از پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری فارس با اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث شده است، میانگین بارشهای سال آبی جاری را خوب توصیف و خاطرنشان کرد: این بارش‌ها موجب آبگیری کامل پروژه‌های آبخیز و آبخوانداری ۲۱ شهرستان استان فارس شده است.

منتصری ادامه داد: با توجه به میزان ورودی و نفوذ آب انجام شده توسط این بندها و سازه های آبخیزداری، تخمین زده می شود که چیزی نزدیک به ۴۲ میلیون  مترمکعب آب حاصل از سیلاب ها ذخیره شود که این میزان آبگیری نقش بسزایی در بهبود و تغذیه سفره های آب زیر زمینی استان ایفا خواهد کرد.

این مقام مسئول بشترین حجم آبگیری را به ترتیب مربوط به شهرستان‌های مهر، فسا، جهرم و لارستان دانست و گفت: خوشبختانه بر اساس بازدیدها و نظارت های انجام شده در زمان بارش‌ها، هیچ گونه خسارتی به این طرحها وارد نشده است.

منتصری کنترل سیل و کاهش خسارات سیلاب، تغذیه آبخوان‌ها و قنوات ، افزایش سطح سفره های آب زیر زمینی ، کاهش حجم رسوب ، جلوگیری از فرسایش خاک و تخریب اراضی کشاورزی را از مزایای این پروژه ها عنوان و اضافه کرد: اجرای این پروژه ها در راستای اهداف عالی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام شده که علاوه بر اهداف فوق الذکر موجب بهبود وضعیت معیشت بهره برداران و ساکنان حوزه های آبخیز نیز خواهد شد.

طرح مدیریت کوچ و کنترل تردد عشایر در فارس

مدیرکل منابع طبیعی فارس همچنین گفت: همزمان با اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل ورود و خروج دام به مراتع ییلاقی، تمامی مبادی ورودی و خروجی مراتع استان با استقرار کمپ کنترل کوچ بهاره تحت رصد کامل است.

منتصری با اشاره به تشکیل جلسه ستاد کوچ استان فارس که با حضور مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، گفت: در این جلسه مقرر شد دامداران و عشایر کوچ رو استان با رعایت تقویم کوچ بهاره، برنامه زمانبندی حرکت کوچ را تنظیم و به هشدارهای لازم توجه کنند.

وی افزود: دامداران و بهره ‌برداران باید از ورود زود هنگام و خارج از تقویم زمان بندی کوچ به مراتع ییلاقی خودداری نمایند در غیر اینصورت برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

منتصری با بیان اینکه کوچ زود هنگام موجب تخریب پوشش گیاهی در مراتع ییلاقی خواهد شد، افزود: در حال حاضر اکیپ های کنترل کوچ در ۲۰ نقطه و ایستگاه‌های ثابت و سیار در مبادی و گلوگاه‌های ورودی در ۱۵ شهرستان استان مستقر هستند و از کوچ غیر مجاز دامداران و عشایر در ایل راه ها جلوگیری خواهند کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس افزود: در این راستا تعدادی از دامداران متخلف نیز که اقدام به کوچ زودهنگام کرده و از مراتع قشلاقی به مقصد مراتع ییلاقی استان در حرکت بودند، توسط ماموران منابع طبیعی شناسایی و ضمن توقیف خودروهای حامل دام آنان و پس از اعمال قانون به مبدأ خود بازگردانده شدند.

وی با بیان اینکه ماموران منابع طبیعی به صورت شبانه روزی درکمپ های کنترل کوچ مستقر هستند، گفت: این اقدامات برای کنترل محورهای مواصلاتی و خروجی شهرستان ها و نیز به منظور جلوگیری از کوچ زودهنگام و خارج از فصل دامداران و انتقال دام به مناطق ییلاقی انجام و طی آن از تردد کامیون های حمل دام غیر مجاز ممانعت و دامداران متخلف نیز مورد اعمال قانون قرارخواهند گرفت.

منتصری با تاکید بر توجه دامداران و عشایرکوچ رو به هشدارهای لازم از سوی مسئولان ادارات منابع طبیعی در زمینه رعایت تقویم کوچ بهاره ، از آنان خواست تا در زمان مشخص شده کوچ خودرا آغاز نمایند تا با مشکلات قانونی مواجه نشوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها