با ما همراه باشید

اخبار 26

فعالیت درمانی دستیاران ارشد ارزیابی می‌شود/ بسیاری از مسئولان درک درستی از دوران رزیدنتی ندارند

منتشر شده

در

فعالیت درمانی دستیاران ارشد ارزیابی می‌شود/ بسیاری از مسئولان درک درستی از دوران رزیدنتی ندارند

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران از ارزیابی فعالیت‌های درمانی دستیاران ارشد خبر داد و گفت: این دستیاران از سوی دانشجویان گروه و اساتید، معرفی‌ شده و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

دکتر محمدحسین پورغریب در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب از برنامه دانشگاه علوم پزشکی تهران برای تقدیر از دستیاران ارشد این دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: شیوع کرونا ویروس موجب شد رزیدنت ها و دانشجویان دستیاری زحماتی زیادی را در بخش های آموزشی و درمانی انجام دهند و بیش از گذشته توانایی‌های خود را ثابت کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: برنامه تجلیل و معرفی دستیاران ارشد دانشگاه علوم پزشکی تهران به طور سالیانه انجام خواهد شد و این دانشجویان بر اساس پروتکلی از سوی سایر دانشجویان گروه و اساتید معرفی و انتخاب خواهند شد.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: در راستای حمایت از فعالیت های دانشجویان دستیاری، هفته گذشته برای اولین بار و با اهدای نشان دارالفنون، از دستیاران ارشد تخصصی معرفی شده از سوی دانشکده پزشکی این دانشگاه تجلیل شد.

دکتر پورغریب تاکید کرد: دستیاران از بسیاری از امکانات محروم هستند و حقوقی که به دستیاران پرداخت می‌شود بسیار کمتر از خدماتی است که ارائه می‌کنند؛ ما برای افزایش پرداختی به دستیاران درحال تلاش هستیم و د این راستا اقداماتی نیز انجام شده است.

وی با بیان این که بار وظایف و مسئولیت‌های درمانی در بیمارستان‌های آموزشی بر دوش دستیاران است، خاطرنشان کرد: دستیاران سهم به سزایی در درمان بیماران دارند و این نقش در دوران شیوع کرونا پر رنگ تر است.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: بسیاری از مسئولان از سختی‌های دوره رزیدنتی هیچ درکی ندارند؛ این در حالی است که فرد عنوان دانشجو را یدک می‌کشد اما انتظارات از وی در حد یک مسئول درمان است. دانشجوی رزیدنتی در سی‌سالگی متخصص کشور می شود در حالیکه آورده مالی ندارد و می‌بینید که از همه هم‌سالانش عقب‌تر است. این مساله درست زمانی اتفاق می افتد که دانشجو دوران تحصیل را به اتمام رسانده و تازه دوران طرح باهمه سختی هایش شروع شده است.

وی ادامه داد: دانشجو بعد از پایان دوره رزیدنتی تازه می‌خواهد شروع کند به زندگی کردن، پس لازم است برای زندگی‌ خود برنامه‌ریزی کند این در حالی است که در این مدت از خیلی چیزها عقب‌ افتاده‌ است.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این‌که مملکت را دانشجویان می‌سازند، خاطرنشان کرد: بسیاری از دانشجویان فعلی در سال‌های آینده جزو مسئولین و برنامه ریزان کشور خواهند شد؛ از دانشجویان می‌خواهم غیر از طبابت حکیم هم باشند مدیریت داشته باشند. مملکت ما به افرادی نیاز دارد که مدیریت کنند، بنابراین لازم است دانشجویان و به ویژه دانشجویان علوم پزشکی هر جا که هستند صادقانه و خوب کارکنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 26

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

منتشر شده

در

توسط

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

سخنگوی باشگاه استقلال می‌گوید امین قاسمی‌نژاد برای پیوستن به این تیم باید شرایط مالی باشگاه را درک کند.

به گزارش ایسنا، حجت نظری درباره آخرین وضعیت محمد دانشگر و فرشید باقری اظهار کرد: درباره این دو بازیکن صحبتی در هیات‌مدیره نشد و تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

او همچنین درباره امین قاسمی‌نژاد هم گفت: درباره مالیکت شهرخودرو صحبت وجود دارد و ما نمی‌دانیم باید با کدام مرجع صحبت کنیم. از طرفی با هیات‌فوتبال و از طرف دیگر با حمیداوی صحبت کردیم اما نمی‌دانیم باید کدام عزیر توافق کنیم. البته مذاکرات اولیه انجام شده اما بعد از اینکه موضوع مالکیت باشگاه  شهرخودرو به نتیجه رسید، باید با خود آقای قاسمی‌نژاد هم صحبت کنیم و به توافق برسیم چون اعداد و ارقامی که مطرح شده با شرایط مالی باشگاه امکان پذیر نیست. ما دوست داریم این بازیکن را جذب کنیم اما انتظار داریم آقای قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی ببشتر به این باشگاه توجه کنند.

او در پاسخ به این سوال که با این شرایط پرسپولیس چطور توانست با فرشاد فرجی که در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد، قرارداد امضا کند، گفت: من اطلاعی ندارم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

ایسنا/خوزستان فرمانده انتظامی خرمشهر از دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشاد کاظمی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‎های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی افرادی در مراسم فاتحه خوانی در یک محله خرمشهر، بلافاصله دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس امنیت عمومی و ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی محل اختفای ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خرمشهر با تاکید بر این ‌که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ‌سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول داشته و بر این باور است که می‌توان سایر رسوم پسندیده را جایگزین رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

منتشر شده

در

توسط

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس چهارمحال و بختیاری، سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: در پی صدور ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای یک متهم متواری، دستگیری متهم در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان، با انجام اقدامات اطلاعاتی چند ماهه، مخفیگاه متهم را در استان مرکزی شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرایم خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای طی کردن مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها