با ما همراه باشید

اخبار 46

قانون‌گذاران انگلیسی خواهان ممنوعیت تامین تجهیزات نیروهای مسلح از چین و روسیه شدند

منتشر شده

در

دولت لندن با درخواست‌هایی از سوی قانون‌گذاران انگلیسی برای ممنوع کردن چین و روسیه از هرگونه مشارکت در تامین تجهیزات برای نیروهای مسلح انگلیس مواجه است.

به گزارش ایسنا، به نقل از یاهو نیوز، کمیته فرعی “دفاع مشترک” ادعا کرد، استفاده گسترده از شرکت‌های خارجی در زنجیره تامین تجهیزات دفاعی انگلیس، فرصتی را برای مشارکت خارجی خصمانه بالقوه به وجود آورده است.

این کمیته افزود: به ویژه چین سابقه سرقت مالکیت معنوی در مقیاس بزرگ را دارد و همین امر باعث به وجود آمدن این نگرانی شده که شرکت‌های انگلیسی که در کنار تامین‌کنندگان چینی کار می‌کنند ممکن است تکنولوژی‌شان به سرقت رفته باشد.

این کمیته از وزرا خواست تا فهرستی را از کشورهای “دوست” که خوشحال می‌شوند به سرمایه‌گذاری در این زنجیره تامین تجهیزات دفاعی ادامه دهند، تهیه کنند و باقی کشورهای جهان را از مشارکت در این زمینه منع کنند.

کمیته فرعی “دفاع مشترک” گفت: کشورهایی که همواره در سرقت اموال معنوی دست دارند و معمولا مغایر با ارزش‌های انگلیس رفتار می‌کنند از جمله چین تحت سلطه حزب کمونیست چین باید به عنوان یک “دشمن” در نظر گرفته شود.

این کمیته در ادامه تاکید کرد: سرمایه‌گذاری‌ها از کشورهایی چون روسیه که معمولا در جاسوسی علیه انگلیس یا متحدانش دست دارند باید به عنوان دشمن طبقه‌بندی شوند.

این کمیته ۹ کمپانی را که در بخش دفاعی انگلیس فعالیت دارند و در سال‌های اخیر توسط شرکت‌های چینی خریداری شده‌اند، مشخص کرد.

این کمپانی‌ها شامل کمپانی انگلیسی ” eXception PCB” مستقر در شهرستان گلاسترشر است که برد الکترونیکی استفاده شده در جنگنده‌های اف-۵ آمریکا را که توسط نیروهای مسلح انگلیسی و آمریکایی استفاده می‌شود، تامین می‌کند.

این قانون‌گذاران همچنین نگرانی و عدم تمایل خود را برای خریداری دو هواپیمای چینی ۷۳۷ دست دوم برای تبدیل آنها به هواپیماهای E-۷ Wedgetail که ظرفیت کنترل و هشدار سریع را دارد، ابراز کردند.

این کمیته گفت: این اقدام بسیار نگران‌کننده است. خریداری تجهیزات از چین برای استفاده نیروهای مسلح نباید از سوی وزارت دفاع به عنوان یک گزینه مناسب تلقی شود.

“ریچارد دراکس”، رئیس این کمیته فرعی گفت: علی رغم اینکه دولت نشان می‌دهد خطراتی را که مشارکت خارجی در زنجیره تامین تجهیزات دفاعی به وجود می‌آورد، درک می‌کند، اقدامات بیشتری باید برای حفظ یکپارچگی و استقلال صنعت دفاعی‌مان انجام شود.

وی افزود: این آگاهی و درک بالا از خطرات باید منجر به سفت و سخت‌تر کردن مقرارت و یک رویکرد جدید شود. سرمایه‌گذاری در زنجیره تامین تجهیزات دفاعی از همه کشورهایی که خارج از فهرست تایید شده هستند از جمله روسیه و چین باید ممنوع شود. ما نمی‌توانیم یک رویکرد بی‌بند و بار را برای امنیت ملی و حاکمیت‌مان تحمل کنیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها