کد خبر : 175393
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۱

لازمه موفقیت ما در شرایط فعلی، همدلی بین فعالان اقتصادی و دولتمردان است

لازمه موفقیت ما در شرایط فعلی، همدلی بین فعالان اقتصادی و دولتمردان است

ایسنا/کرمان معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران گفت: آنچه لازمه موفقیت ما در شرایط فعلی است، بیش از هر زمان نیازمند همدلی بین فعالان اقتصادی و دولتمردان برای تصمیم سازی و تصمیم گیری در نظام اقتصادی کشور هستیم. “علیخانی” صبح امروز ۳۰ بهمن ماه در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان کرمان با اشاره

لازمه موفقیت ما در شرایط فعلی، همدلی بین فعالان اقتصادی و دولتمردان است

ایسنا/کرمان معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران گفت: آنچه لازمه موفقیت ما در شرایط فعلی است، بیش از هر زمان نیازمند همدلی بین فعالان اقتصادی و دولتمردان برای تصمیم سازی و تصمیم گیری در نظام اقتصادی کشور هستیم.

“علیخانی” صبح امروز ۳۰ بهمن ماه در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان کرمان با اشاره به اینکه باید خروجی این همایش ها تحلیل سیاست های تجاری، ارزی و اقتصادی کشور باشد، افزود: نکته دیگر، ارج گذاشتن به صادرات، صادرکنندگان و ارزشی کردن این فعل در کمک به اقتصاد کشور است.

وی با تاکید بر لزوم الگوسازی افزود: باید صادرکنندگان بزرگ را که خادمان به کشور هستند و سفره مردم را رنگی می کنند، به جوانان و آحاد مردم معرفی کنیم تا این روش و منش گسترده شود.

علیخانی با اشاره به اینکه صادرات کارکردهای مختلف دارد و ارزآوری یکی از کارکردهای صادرات است، تصریح کرد: چرخش چرخ صنعت، تولید و توزیع ثروت، اشتغال زائی، صدور فرهنگ و به اهتزاز در آوردن کشور در دنیا از جمله کارکردهای صادرات است.

وی بیان کرد: علی رغم مشکلات و گرفتاری های اقتصادی و اینکه صادرکنندگان ایران محدودیت های ناشی از تحریم و گسترش ویروس کرونا را تجربه کرده اند، متاسفانه خودتحریمی و تصمیمات خلق الساعه و سیاست های ارزی و تجاری نامناسب تحمیل شده بر اقتصاد، مشکلات وسیعی ایجاد کرده و هنوز پس لرزه های آن را تحمل می کنیم.

معاون اتاق ایران گفت: درون زائی اقتصاد، برون گرائی و اقتصاد مردمی کلیدواژه هایی است که مقام معظم رهبری به زیبائی در سیاست های اقتصاد مقاومی مورد تاکید قرار دادند.

وی تصریح کرد: استان کرمان ۲۶ درصد رشد صادرات را در سال جاری تجربه کرده و بیانگر این است همت بلند صادرکنندگان، سرافرازی ایران را هدف قرار داده و ناکامی را نصیب بدخواهان این کشور خواهد کرد.

علیخانی بیان کرد: آنچه که لازمه موفقیت ما در شرایط فعلی است، بیش از هر زمان نیازمند همدلی بین فعالان اقتصادی و دولتمردان برای تصمیم سازی و تصمیم گیری در نظام اقتصادی کشور هستیم.

معاون اتاق بازرگانی ایران گفت: نیازمند کمک به بهبود محیط کسب و کار هستیم و نیازمند همگرایی دیپلماسی اقتصادی و سیاسی برای حضور پررنگ تر در بازارهای بین المللی هستیم و نمی شود تعاملات سیاسی با دنیای خارج مناسب نباشد و بتوانیم بازارهای دنیا را تسخیر کنیم.

وی افزود: در سال جاری رشد منفی ۲۰ درصد را در صادرات کشور تجربه کردیم و باید برای صادرات جشن بگیریم که آن روزی خواهد بود که صادرات با موانع و سرعت گیر روبه رو نباشد.

علیخانی تصریح کرد: صادرکنندگان با سرمایه گذاری، تولید و صادرات به مردم خدمت و به دولت برای مدیریت کشور کمک می کنند.

وی بیان کرد: صادرکنندگان با ایجاد شغل به کاهش زندانیان کمک می کنند و انتظار داریم مجلس در اصلاح قانون اتاق تلاش کند استقلال اتاق حفظ، جایگاه ملی و بین المللی تقویت و تصدی گری دولت به بخش خصوصی واگذار شود و صادرات در ریل سرعت قرار بگیرد و جهش تولید و استراتژی توسعه صادرات چنان ریل گذاری شود که با حمایت موثر و تعیین کننده دولت و مجلس پرچم کشور را در بازارهای مختلف دنیا به اهتزاز در بیاوریم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.