با ما همراه باشید

ورزشی

مثل فوتبال به جام جهانی صعود کردیم اما توجهی نشد

منتشر شده

در

دروازه‌بان تیم ملی هندبال ایران می‌گوید برای موفقیت در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی نیاز به یک مربی بزرگ و چند تورنمنت اروپایی دارند.

محمد سیاوشی در گفت و گو با ایسنا در خصوص کسب سهمیه مسابقات هندبال قهرمانی جهان لهستان- سوئد اظهار کرد: در مسابقات قهرمانی آسیا چند بازیکن جوان در ترکیب تیم ملی داشتیم که تازه پا به میدان‌های بین‌المللی گذاشته بودند، با این حال نمایش خوبی داشتند. واقعا همه بازیکنان در آسیا عملکرد خوبی داشتند. به هدفمان که کسب سهمیه جهانی بود رسیدیم. برای این هدف ۶ ماه تلاش کرده بودیم.

وی در خصوص شکست تیم ملی هندبال ایران مقابل عربستان در دیدار رده‌بندی گفت: بازیکنی از پیش باخته به زمین نمی‌رود، حتی بازی مقابل قطر را برای برد به زمین رفتیم اما واقعا زورمان به قطری‌ها نرسید. در بازی آخر هم مقابل عربستان رفتیم که پیروز باشیم اما تمام سکوها از تماشاچیان عربستانی پر بود. بازیکنان تحت تاثیر قرار گرفتند و آن طور که باید بازی کنیم،  نشد. توپ‌ها به ثمر ننشست و نشد مدال بگیریم. جاهایی از بازی خوب پیش‌ می‌رفتیم اختلاف را کم می‌کردیم اما متاسفانه توپ‌ها به تیر دروازه می‌خورد و به بیرون می‌رفت. واقعا تلاش کردیم اما نشد.

دروازه‌بان تیم ملی هندبال مردان در مورد نقش فرناندز سرمربی اسپانیایی در نتایج تیم ملی گفت: مانوئل نقش بزرگی در موفقیت تیم ملی ایفا کرد. او قلب و روح بزرگی داشت و واقعا با روان‌شناسی که نسبت به بازیکنان داشت سبب می‌شد بازیکنان درون زمین برای او جان دهند. همین که وارد زمین مسابقه می‌شدیم دوست داشتم برای مربی ام از تمام وجودم زحمت بکشم و تمام توانم را بگذارم تا تیم نتیجه بگیرد. واقعا می‌توانم بگویم ۸۰ یا ۹۰ درصد موفقیت تیم ملی در این دوره به خاطر وجود فرناندز بود.

سیاوشی در مورد جدایی سرمربی اسپانیایی تیم ملی هندبال گفت: مانوئل گفته است که قراردادش تمام شده و دیگر به ایران نمی‌آید. واقعا از فدراسیون درخواست دارم که مانوئل را به تیم ملی برگرداند. اگر شده برای راضی کردن مانوئل تا اسپانیا برویم اما او برگردد. واقعا به حضورش در موفقیت تیم ملی اعتقاد دارم. این درخواست فقط و فقط از طرف من که بزرگترین بازیکن تیم ملی‌ام نیست درخواست تمام بازیکنان است تا هر جور شده او را راضی کنند برگردد.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی باید اردوهای تیم ملی برای بازی‌های آسیایی استارت بخورد گفت: به نظر من باید زودتر آغاز شود حتی شروع اردوها از بعد لیگ هم به نظر من دیر است. ما اکنون به جام جهانی صعود کرده‌ایم و می‌توانیم بازی‌های آسیایی را به چشم دیدارهای تدارکاتی ببینیم. می‌توانیم در بازی‌های آسیایی هم بازیکنان را محک بزنیم و هم یک مدال خوشرنگ کسب کنیم. باید به محض تمام شدن لیگ اردوهای تیم ملی را شروع و بازیکنان را به اردو دعوت کنیم. به نظرم هر چه زودتر بهتر.

دروازه‌بان تیم ملی هندبال ادامه داد: برای کسب مدال بازی‌های آسیایی، درخشش در مسابقات جهانی و اینکه روز به روز به تیم‌های قدر آسیا مثل قطر و بحرین و تیم‌های برتر دنیا نزدیک تر شویم باید یک مربی بزرگ‌ مثل مانوئل یا حتی بزرگتر از او داشته باشیم. فرناندز مربی بزرگ بود که توانست تیم یکدستی بسازد. با رفتن مانوئل باید زودتر یک مربی بزرگ پیدا و به تیم ملی اضافه کنیم تا بتواند تیم را جمع کند و اردوها را استارت بزند تا در بازی‌های آسیایی مدال خوشرنگ بگیریم و در جهانی خودی نشان دهیم.

سیاوشی افزود: مطمئن باشید هر چه بیشتر برای آغاز تمرینات مکث کنیم تیم‌های آسیایی دیگر از ما جلوتر می‌افتند. در حال حاضر ۵ تیم آسیا به جهانی صعود کرده‌اند مطمئن باشید این تیم‌ها خیلی زود تمریناتشان را شروع می‌کنند. ما هم باید سریعا لیگ را به اتمام برسانیم و اردوهای تیم ملی را آغاز کنیم تا در بازی‌های آسیایی روی سکو باشیم.

وی به لزوم حضور در چند تورنمنت اروپایی خوب اشاره کرد و گفت: قبل از مسابقات قهرمانی آسیا یک تورنمنت خوب در اسپانیا داشتیم و با تیم ملی اسپانیا و لهستان بازی‌های خوبی انجام دادیم. قرار بود تیم ملی ژاپن هم بیاید که به سبب کرونا میسر نشد. تورنمنت دیگری هم در رومانی داشتیم که به دلیل شرایط و بیماری چند تن از بازیکنان لغو شد. ما باید برای حضور موفق در مسابقات جهانی چند تورنمنت بزرگ اروپایی داشته باشیم و با تیم‌های بزرگ بازی کنیم. قطعا فدراسیون از پس اینکار برخواهد آمد. مطمئنا با تلاشی که آقای پاکدل در فدراسیون دارد این تیم را رها نمی‌کند و اردوها و برنامه‌های خوبی برای آن خواهد داشت.

سیاوشی در مورد ورود تیم ملی هندبال به ایران بدون استقبال گفت: چیزی نگویم بهتر است. فقط باید از فدراسیون هندبال و کارکنانش تشکر کنم که با حضورشان برای تیم ملی سنگ تمام گذاشتند و واقعا خوشحالمان کردند. متاسفانه گله بزرگی از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش دارم. ما هم مثل فوتبال جهانی شدیم اما ظاهرا این دو نهاد تنها فوتبال را می‌بینند و متاسفانه سایر رشته‌ها را حتی دنبال نمی‌کنند. هیچ کس در فرودگاه به استقبالمان نیامد.

وی افزود: واقعا امیدوارم که وزارت و کمیته ما را هم به چشم بقیه رشته ها مثل فوتبال و والیبال نگاه کنند. ما هم عرق ملی داریم برای ایران می‌جنگیم و دوست داریم برای خاک کشورمان زحمت بکشیم. خیلی از ما هندبالیست‌ها پیشنهادهای بزرگی از سایر کشورها داریم اما فقط و فقط به فکر هندبال ایرانیم. متاسفانه با این کم لطفی‌ها که می‌بینیم دلسرد می‌شویم. بالاخره ما هم برای بزرگ کردن اسم ایران می‌جنگیم و دوست داریم همانند فوتبال دیده شویم‌. درست است که‌ قراردادهای ما به اندازه فوتبالی‌ها نیست ولی دوست داریم به آن اندازه به ما بها دهند.

سیاوشی گفت: ما تنها فدراسیون توپی در این سال بودیم که در هر دو بخش زنان و مردانش جهانی شدیم و دوست داریم بیشتر از اینها به این رشته توجه شود و بیشتر روی بیلبوردهای کمیته و وزارت باشیم. امیدوارم این تبعیض‌ها روزی در ورزش کشور تمام شود تا بیشتر پیشرفت جوانان را ببینیم. جوانان بزرگی داریم که می‌توانند ورزش کشور را در عرصه‌های بین‌المللی تا جای ممکن نشان دهند. امیدوارم وزارت ورزش تنها نگاه ویژه به فوتبال نداشته باشد.

وی گفت: در آخر از فدراسیون هندبال و آقای پاکدل برای اردوهای تدارکاتی خوب قطر و اسپانیا و به خاطر قرارداد با مانوئل بزرگ تشکر می‌کنم. خداراشکر در آسیا جواب هم گرفتیم و جهانی شدیم. امیدوارم این روند ادامه پیدا کند و اسپانسر بزرگی هم که جذب شده ماندگار شود و هوای ما را بیشتر داشته باشد تا در مسابقات جهانی هم خوش بدرخشیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

فوری: چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ انصراف داد

منتشر شده

در

توسط

کشور چین اعلام کرد قادر به میزبانی از مسابقات جام ملت‌های آسیا نیست.

 در شرایطی که AFC در حال بررسی شرایط میزبانی کشورهای درخواست دهنده در جام ملت‌های 2023 است که قرار است سال آینده و پس از برگزاری مسابقات جام جهانی برگزار شود، یکی از کاندیداهای اصلی که شانس زیادی برای این موضوع داشت انصراف دارد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد پس از بحث‌های گسترده با فدراسیون فوتبال چین، AFC رسماً مطلع شد که فدراسیون فوتبال چین نمی‌تواند به دلیل شیوع کرونا از جام ملت‌های آسیا 2023 میزبانی کند.

photo_2022-05-14_11-55-38

این موضوع در حالی مطرح شده که کشور چین هنوز درگیر ویروس کروناست و مشکلاتی که همچنان این کشور با آن در خصوص کووید 19 دست و پنجه نرم می‌کند باعث شده امکان میزبانی مسابقات در این کشور فراهم نباشد.

photo_۲۰۲۲-۰۵-۱۴_۱۱-۵۵-۳۵

با انصراف چین ازم میزبانی جام ملتها، از کشورهای قطر و عربستان به عنوان گزینه‌های جدی میزبانی این رقابت ها یاد می‌شود.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

ورزشی

محمد محمدی: امیدوارم در پرونده بازیکن گابنی حق به حق دار برسد

منتشر شده

در

توسط

معاون ورزشی پرسپولیس گفت: اجازه نخواهیم داد که آرامش تیم بر هم بریزد.

محمد محمدی معاون ورزشی پرسپولیس در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص حضورش در این باشگاه اظهار داشت: از مدیرعامل و ا عضای هیئت مدیره را تشکر می‌کنم که این وظیفه را به من محول کردند ابتدا هم باید از تمام پیشکسوت‌ها و بزرگترهای این تیم بابت حضور در این باشگاه اجازه بگیرم.

وی در مورد اینکه نسبت به حضورش در پرسپولیس انتقادهایی صورت گرفتها ست ادامه داد: من با تمام وجودم کارم را انجام می‌دهم تاحقی از این باشگاه ضایع نشود. دنبال این هستیم که پرسپولیس را به آ‌رامش برسانیم و مطمئن باشید این اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: تمام تلاش ما این است که آرامش را به تیم تزریق کنیم تا تیم بتواند با تمرکز کافی در پنج دیدار پیش رو به میدان رفته و انشاالله عنوان قهرمانی را کسب کند.

محمدی در خصوص اینکه گفته می‌شود به دلیل پرداخت نشدن مطالبات استوکس پنجره این باشگاه بسته خواهد شد خاطرنشان کرد: برخی از بدهی‌ها بر عهده باشگاه است و در حال تلاش هستیم مطالبات را پرداخت کنیم البته این را هم بگویم در حال حاضر در فصل نقل و انتقالات نیستیم که باز یا بسته بودن پنجره تاثیرگذار باشد البته مطمئن باشید اجازه نمی‌دهیم که پنجره نقل و انتقالات برای تیم مشکل‌ساز شود.

محمدی درباره اینکه هواداران پرسپولیس منتظر شکسته شدن رای پرونده بازیکن گابنی گل گهر هستند بیان داشت: کمیته استیناف مستندات جدیدی را دریافت کرده و قرار است این پرونده دوباره بررسی شود امیدوارم که حق به حق‌دار برسد واتفاقات خوبی برای پرسپولیس رقم بخورد.

معاون ورزشی پرسپولیس در خصوص آخرین شرایط آکادمی این باشگاه خاطرنشان کرد: در خصوص آکادمی در این هفته به جمع بندی کامل خواهیم رسید یک سری برنامه‌ها افراد مختلف داده‌اند و ما باید آنها را بررسی کرده و بهترین تصمیم را بگیریم.

وی در خصوص آخرین شرایط سرلک و مهدی ترابی نیز اذعان داشت: امسال سال جام جهانی است و بازیکنان علاقه دارند که در تیم بمانند. ما علاقمند هستیم که این بازیکنان باکیفیت در پرسپولیس بمانند اینجا خانه آنهاست به ‌آنها گفتم اگر می‌خواهند در ایران بمانند فقط برای پرسپولیس به میدان خواهند رفت.

معاون ورزشی پرسپولیس در خصوص آخرین وضعیت گل محمدی نیز گفت: ایشان دو سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارند و باشگاه از ایشان حمایت خواهد کرد. امیدواریم بتوانیم در کنار ایشان قهرمانی ششم را نیز کسب کنیم.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

ورزشی

زمان اعلام رأی استیناف در خصوص پرونده مهاجم گابنی؛ فایل صوتی تاثیری روی حکم دارد؟

منتشر شده

در

توسط

پرونده مهاجم گابنی گل گهر با دستور سرپرست فدراسیون فوتبال بار دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 هفته‌هایی از نیم فصل نخست لیگ برتر تحت تاثیر یک پرونده جنجالی بود که طی آن پای افراد و مجموعه‌های زیادی به میان آمد و در نهایت حکم سنگینی بابتش صادر شد که شاید نمونه‌اش در فوتبال ایران نایاب و در جهان کم یاب باشد.

ماجرای مهاجم گابنی گل گهر و بازی او مقابل سه تیم استقلال، سپاهان و پیکان که با شکایت این باشگاه‌ها بابت غیرمجاز بودن وی به کمیته انضباطی و استیناف ارجاع شد و در نهایت نتیجه هر سه بازی 3 بر صفر به زیان گل گهر و به سود رقبا اعلام شد و تغییرات زیادی در جدول لیگ شکل داد که هنوز هم محل بحث است.

با نزدیک شدن به هفته‌های پایانی لیگ و داغ شدن تنور رقابت در بالای جدول خصوصاً نبرد قهرمانی میان سرخابی‌ها حالا این موضوع بار دیگر مطرح شده و قرار است این پرونده از سوی کمیته استیناف مورد بازبینی قرار بگیرد. اگر تغییری در این حکم و نتایج اعمال شده ایجاد شود و 2 امتیازی که استقلال بابت این حکم گرفته برگردد در کورس قهرمانی میان این تیم و پرسپولیس تغییرات زیادی شکل خواهد گرفت و از این جهت این پرونده جنجالی دوباره در صدر اخبار ورزشی قرار گرفته است.

مهدی دادرس، عضو کمیته استیناف در خصوص بازگشایی مجدد این پرونده و دلیل آن اظهار داشت: باشگاه گل گهر درخواست اعاده دادرسی داده است و طبق قانون یک باشگاه می‌تواند نسبت به حکمی که صادر شده درخواست دادرسی دهد و در صورتی که رئیس فدراسیون با آن موافقت کند پرونده دوباره باز و مورد بررسی قرار می‌گیرد. باشگاه گل گهر درخواست داده و آقای میرشاد ماجدی که مسئولیت فدراسیون را بر عهده دارد با آن موافقت کرده و برای همین پرونده دوباره باز شده و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی در مورد اینکه آیا مدارک و مستندات جدیدی به پرونده اضافه شده که قرار است دوباره بررسی شود یا نه، گفت: من هنوز از جزئیات پرونده چیزی نمی‌دانم ولی نشنیده‌ام که مستندات و مدارک جدیدی وارد پرونده شده باشد. به هر حال ما این پرونده را مجدداً بررسی خواهیم کرد و اگر هم مدارک جدیدی وارد شده باشد آن را خواهیم دید و بررسی می‌کنیم. در حال حاضر نمی‌توانم پاسخ روشنی به این سوال بدهم

عضو کمیته استیناف در خصوص اینکه ماجرای فایل صوتی مشاور سابق رییس فدراسیون تاثیری در پرونده دارد یا نه، توضیح داد: من این فایل صوتی را نشنیده‌ام و فایل صوتی به دست ما نرسیده است و باید آن را ببینیم تا مشخص شود چه بوده است ولی ما اینجا با خود پرونده سرو کار داریم و این فایل صوتی به چگونگی صدور حکم از سوی کمیته انضباطی ارتباط دارد نه به خود پرونده و بعید می‌دانم تاثیری در رأی نهایی داشته باشد.

دادرس در مورد زمان تشکیل جلسه و صدور حکم نهایی عنوان کرد: ما هر هفته سه شنبه در کمیته استیناف جلسه داریم و اینکه چه زمانی در خصوص این پرونده جلسه تشکیل دهیم اختیارش با آقای صالحی، رئیس کمیته استیناف است و نمی‌دانم در جلسه سه شنبه این هفته در خصوص این موضوع صحبت خواهیم کرد یا نه. زمان دقیق صدور حکم مشخص نیست ولی با توجه به حساسیت و اهمیت آن سعی می‌کنیم تا قبل از پایان فصل آن را صادر و تکلیفش را مشخص کنیم. هر چند دقت را فدای سرعت نخواهیم کرد.

وی در مورد تاثیر این حکم روی جدول و سرنوشت قهرمانی و اهمیت آن برای هواداران دو تیم گفت: کمیته استیناف تحت تاثیر هیچ موضوعی از جمله این مسائل نخواهد بود و یک حکم قانونی بر اساس ادله و مدارک پرونده صادر خواهیم کرد.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها