کد خبر : 194082
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲:۵۱

مثل فوتبال به جام جهانی صعود کردیم اما توجهی نشد

مثل فوتبال به جام جهانی صعود کردیم اما توجهی نشد

دروازه‌بان تیم ملی هندبال ایران می‌گوید برای موفقیت در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی نیاز به یک مربی بزرگ و چند تورنمنت اروپایی دارند. محمد سیاوشی در گفت و گو با ایسنا در خصوص کسب سهمیه مسابقات هندبال قهرمانی جهان لهستان- سوئد اظهار کرد: در مسابقات قهرمانی آسیا چند بازیکن جوان در ترکیب تیم ملی

مثل فوتبال به جام جهانی صعود کردیم اما توجهی نشد

دروازه‌بان تیم ملی هندبال ایران می‌گوید برای موفقیت در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی نیاز به یک مربی بزرگ و چند تورنمنت اروپایی دارند.

محمد سیاوشی در گفت و گو با ایسنا در خصوص کسب سهمیه مسابقات هندبال قهرمانی جهان لهستان- سوئد اظهار کرد: در مسابقات قهرمانی آسیا چند بازیکن جوان در ترکیب تیم ملی داشتیم که تازه پا به میدان‌های بین‌المللی گذاشته بودند، با این حال نمایش خوبی داشتند. واقعا همه بازیکنان در آسیا عملکرد خوبی داشتند. به هدفمان که کسب سهمیه جهانی بود رسیدیم. برای این هدف ۶ ماه تلاش کرده بودیم.

وی در خصوص شکست تیم ملی هندبال ایران مقابل عربستان در دیدار رده‌بندی گفت: بازیکنی از پیش باخته به زمین نمی‌رود، حتی بازی مقابل قطر را برای برد به زمین رفتیم اما واقعا زورمان به قطری‌ها نرسید. در بازی آخر هم مقابل عربستان رفتیم که پیروز باشیم اما تمام سکوها از تماشاچیان عربستانی پر بود. بازیکنان تحت تاثیر قرار گرفتند و آن طور که باید بازی کنیم،  نشد. توپ‌ها به ثمر ننشست و نشد مدال بگیریم. جاهایی از بازی خوب پیش‌ می‌رفتیم اختلاف را کم می‌کردیم اما متاسفانه توپ‌ها به تیر دروازه می‌خورد و به بیرون می‌رفت. واقعا تلاش کردیم اما نشد.

دروازه‌بان تیم ملی هندبال مردان در مورد نقش فرناندز سرمربی اسپانیایی در نتایج تیم ملی گفت: مانوئل نقش بزرگی در موفقیت تیم ملی ایفا کرد. او قلب و روح بزرگی داشت و واقعا با روان‌شناسی که نسبت به بازیکنان داشت سبب می‌شد بازیکنان درون زمین برای او جان دهند. همین که وارد زمین مسابقه می‌شدیم دوست داشتم برای مربی ام از تمام وجودم زحمت بکشم و تمام توانم را بگذارم تا تیم نتیجه بگیرد. واقعا می‌توانم بگویم ۸۰ یا ۹۰ درصد موفقیت تیم ملی در این دوره به خاطر وجود فرناندز بود.

سیاوشی در مورد جدایی سرمربی اسپانیایی تیم ملی هندبال گفت: مانوئل گفته است که قراردادش تمام شده و دیگر به ایران نمی‌آید. واقعا از فدراسیون درخواست دارم که مانوئل را به تیم ملی برگرداند. اگر شده برای راضی کردن مانوئل تا اسپانیا برویم اما او برگردد. واقعا به حضورش در موفقیت تیم ملی اعتقاد دارم. این درخواست فقط و فقط از طرف من که بزرگترین بازیکن تیم ملی‌ام نیست درخواست تمام بازیکنان است تا هر جور شده او را راضی کنند برگردد.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی باید اردوهای تیم ملی برای بازی‌های آسیایی استارت بخورد گفت: به نظر من باید زودتر آغاز شود حتی شروع اردوها از بعد لیگ هم به نظر من دیر است. ما اکنون به جام جهانی صعود کرده‌ایم و می‌توانیم بازی‌های آسیایی را به چشم دیدارهای تدارکاتی ببینیم. می‌توانیم در بازی‌های آسیایی هم بازیکنان را محک بزنیم و هم یک مدال خوشرنگ کسب کنیم. باید به محض تمام شدن لیگ اردوهای تیم ملی را شروع و بازیکنان را به اردو دعوت کنیم. به نظرم هر چه زودتر بهتر.

دروازه‌بان تیم ملی هندبال ادامه داد: برای کسب مدال بازی‌های آسیایی، درخشش در مسابقات جهانی و اینکه روز به روز به تیم‌های قدر آسیا مثل قطر و بحرین و تیم‌های برتر دنیا نزدیک تر شویم باید یک مربی بزرگ‌ مثل مانوئل یا حتی بزرگتر از او داشته باشیم. فرناندز مربی بزرگ بود که توانست تیم یکدستی بسازد. با رفتن مانوئل باید زودتر یک مربی بزرگ پیدا و به تیم ملی اضافه کنیم تا بتواند تیم را جمع کند و اردوها را استارت بزند تا در بازی‌های آسیایی مدال خوشرنگ بگیریم و در جهانی خودی نشان دهیم.

سیاوشی افزود: مطمئن باشید هر چه بیشتر برای آغاز تمرینات مکث کنیم تیم‌های آسیایی دیگر از ما جلوتر می‌افتند. در حال حاضر ۵ تیم آسیا به جهانی صعود کرده‌اند مطمئن باشید این تیم‌ها خیلی زود تمریناتشان را شروع می‌کنند. ما هم باید سریعا لیگ را به اتمام برسانیم و اردوهای تیم ملی را آغاز کنیم تا در بازی‌های آسیایی روی سکو باشیم.

وی به لزوم حضور در چند تورنمنت اروپایی خوب اشاره کرد و گفت: قبل از مسابقات قهرمانی آسیا یک تورنمنت خوب در اسپانیا داشتیم و با تیم ملی اسپانیا و لهستان بازی‌های خوبی انجام دادیم. قرار بود تیم ملی ژاپن هم بیاید که به سبب کرونا میسر نشد. تورنمنت دیگری هم در رومانی داشتیم که به دلیل شرایط و بیماری چند تن از بازیکنان لغو شد. ما باید برای حضور موفق در مسابقات جهانی چند تورنمنت بزرگ اروپایی داشته باشیم و با تیم‌های بزرگ بازی کنیم. قطعا فدراسیون از پس اینکار برخواهد آمد. مطمئنا با تلاشی که آقای پاکدل در فدراسیون دارد این تیم را رها نمی‌کند و اردوها و برنامه‌های خوبی برای آن خواهد داشت.

سیاوشی در مورد ورود تیم ملی هندبال به ایران بدون استقبال گفت: چیزی نگویم بهتر است. فقط باید از فدراسیون هندبال و کارکنانش تشکر کنم که با حضورشان برای تیم ملی سنگ تمام گذاشتند و واقعا خوشحالمان کردند. متاسفانه گله بزرگی از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش دارم. ما هم مثل فوتبال جهانی شدیم اما ظاهرا این دو نهاد تنها فوتبال را می‌بینند و متاسفانه سایر رشته‌ها را حتی دنبال نمی‌کنند. هیچ کس در فرودگاه به استقبالمان نیامد.

وی افزود: واقعا امیدوارم که وزارت و کمیته ما را هم به چشم بقیه رشته ها مثل فوتبال و والیبال نگاه کنند. ما هم عرق ملی داریم برای ایران می‌جنگیم و دوست داریم برای خاک کشورمان زحمت بکشیم. خیلی از ما هندبالیست‌ها پیشنهادهای بزرگی از سایر کشورها داریم اما فقط و فقط به فکر هندبال ایرانیم. متاسفانه با این کم لطفی‌ها که می‌بینیم دلسرد می‌شویم. بالاخره ما هم برای بزرگ کردن اسم ایران می‌جنگیم و دوست داریم همانند فوتبال دیده شویم‌. درست است که‌ قراردادهای ما به اندازه فوتبالی‌ها نیست ولی دوست داریم به آن اندازه به ما بها دهند.

سیاوشی گفت: ما تنها فدراسیون توپی در این سال بودیم که در هر دو بخش زنان و مردانش جهانی شدیم و دوست داریم بیشتر از اینها به این رشته توجه شود و بیشتر روی بیلبوردهای کمیته و وزارت باشیم. امیدوارم این تبعیض‌ها روزی در ورزش کشور تمام شود تا بیشتر پیشرفت جوانان را ببینیم. جوانان بزرگی داریم که می‌توانند ورزش کشور را در عرصه‌های بین‌المللی تا جای ممکن نشان دهند. امیدوارم وزارت ورزش تنها نگاه ویژه به فوتبال نداشته باشد.

وی گفت: در آخر از فدراسیون هندبال و آقای پاکدل برای اردوهای تدارکاتی خوب قطر و اسپانیا و به خاطر قرارداد با مانوئل بزرگ تشکر می‌کنم. خداراشکر در آسیا جواب هم گرفتیم و جهانی شدیم. امیدوارم این روند ادامه پیدا کند و اسپانسر بزرگی هم که جذب شده ماندگار شود و هوای ما را بیشتر داشته باشد تا در مسابقات جهانی هم خوش بدرخشیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها