با ما همراه باشید

اخبار 24

مدیر باید علاج واقعه قبل از وقوع کند؛ آیا این کار را کرده‌ایم؟

منتشر شده

در

مدیر باید علاج واقعه قبل از وقوع کند؛ آیا این کار را کرده‌ایم؟

ایسنا/فارس امام جمعه شیراز گفت: مدیران و مسئولان امتحان دیگری در پیش دارند؛ امتحانی که مدیر و مسئول بودن متوجه فرد می‌کند؛ مدیر باید تلاش کند علاج واقعه قبل از وقوع انجام شود حال این سئوال مطرح می‌شود که آیا این کار را کرده‌ایم یا نه؟ اگر خدای ناکرده جناح‌بندی و گروه بازی وارد کارمان شود، صلاحیت لازم برای مدیریت را نداریم. منصفانه باید بپرسیم که مدیر کارش را برای پیشگیری انجام داده است، این دشوار خواهد بود که در فضای مجازی و تریبون نماز جمعه در مورد این موضوع صحبت کنیم، این وظیفه دستگاه قضایی است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با تبریک مبعث پیامبر مکرم اسلام(ص) گفت: اگر مبعث پیامبر نبود ما انسان‌ها به طور کلی معنویت و حقیقت را فراموش کرده بودیم، دین‌های دیگر هم بدهکار مبعث پیامبر و قرآن کریم هستند؛ قرآن از آنچه حقیقت داشته حمایت کرد و اگر قرآن نبود، تحریف‌ها جایی برای بقای سایر ادیان نمی‌گذاشت.

وی با اشاره به قسمتی از آیه‌ی 96 سوره مبارکه اعراف، گفت: خداوند فرموده که اگر مردم دو کار را انجام دهند، قول می‌دهم که دو برکت را به آنان بدهم.

امام جمعه شیراز ایمان و تقوا را دو خواسته قرآن کریم برای اعطای برکات بیان و اضافه کرد: همه باید اهمیت ایمان را درک کنیم زیرا تا انسان ایمان نداشته باشد به درجه انسانیت نمی‌رسد؛ گاهی ما از انسانیت خیلی حرف می‌زنیم اما کرامت انسان کی معنا پیدا می‌کند؟ وقتی ایمان می‌آورد.

او با تصریح اینکه روسیاهی دولت و روسای جمهور آمریکا در گذشته و امروز به واسطه بی‌ایمانی آنان است، در خصوص تقوا گفت: شاید کسی چهارچوب ایمان را پذیرفته باشد اما تقوا ندارد، کسی که تقوا ندارد خود را از برکت محروم ساخته است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه برکات خداوندی به افراد دارای ایمان و تقوا، برکت‌های آسمانی و دنیایی است، به تفسیر مقام معظم رهبری در خصوص برکات آسمانی اشاره و خاطرنشان کرد که این نوع برکات از حال تا قیامت فرد را شامل می‌شود.

دژکام با تصریح اینکه داشتن تقوا به معنی انجام تمام دستورات خداوند و پرهیز از انجام امور حرام است، گفت: یکی از امور حرام، غصب است، اینکه مسیر رودخانه را غصب کنیم، هر کس که انجام داده باشد، ارگان دولتی یا مردم، بی‌تقوایی کرده و عمل حرام انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید کرد که اگر باران به عنوان یکی از برکات خداوندی تبدیل به سیل می‌شود، به دلیل عمل بدون تقوا بوده است.

امام جمعه شیراز در ادامه برکات زمینی که به واسطه ایمان و تقوا به فرد داده می‌شود را رفاه، استقلال، عزت و … برشمرد و تاکید کرد که جز در خانه خداوند، در هیچ خانه‌ای را نباید زد، هیچ کس جز خدا به انسان عزت نمی‌بخشد.

وی تاکید کرد: همانگونه که در سده‌های قبل شیراز مرکز مهمی به لحاظ اقتصادی و تجاری در دنیا بود، امروز هم می‌تواند به همان جایگاه برسد.

وی توجه به ظرفیت‌های درونی و داشتن نگاه بیرونی برای صدور و عرضه این توانمندی‌ها را لازمه دستیابی به آن جایگاه دانست و تصریح کرد: در این مسیر جز خداوند و تقویت ایمان و تقوا هیچ چیز و هیچ کس را نباید مد نظر داشت.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروز بازارهای کشورهای همسایه نظیر عراق و آذربایجان به روی اجناس و تولیدات ایرانی باز است، گفت: باید اجناسی که صادر می‌شود نمایشگر ایمان و تقوای شما باشد، نباید در آنها تقلب باشد، نباید یک جنس را به شکلی تبلیغ و به شکل دیگری عرضه کرد.

دژکام تاکید کرد: دستیابی به شعار رونق تولید مدنظر مقام معظم رهبری، در سایه ایمان و تقوا و پشتکار و تلاش همه و مدیریت خوب مسئولان و دولتی‌ها به نتیجه مناسبی خواهد رسید.

خطیب جمعه شیراز در خطبه دوم نماز با اشاره به آیات و روایاتی تاکید کرد که تمام اتفاقات حادث شده در زندگی افراد، خیر باشد یا شر، امتحان الهی محسوب می‌شود، در مواجهه با این مسائل باید با حساب اینکه امتحان الهی است به میدان رفت.

او حادثه سیل در بسیاری نقاط کشور خصوصا شیراز را یادآور شد و با ابراز تاسف و بیان تسلیت به واسطه جان باختن عده‌ای در این حادثه، این واقعه را امتحانی الهی برشمرد و تاکید کرد که اکثر مردم و مسئولان از عهده این امتحان برآمدند.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه امتحان شوندگان وظایفی برعهده دارند، وظیفه کسی که مصیبتی بر او وارد شده را صبر و وظیفه سایر مردم را شکر بیان کرد و افزود: امتحان الهی به پایان نرسیده است.

او با قدردانی و تشکر از عموم مردم استان فارس و شهر شیراز، توصیف مقام معظم رهبری از شیراز را یادآوری و تصریح کرد: به راستی که شیراز در قله فرهنگ قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه در این ایام از ابتدا تاکنون، غیرت و مردم دوستی و همراهی در اوج بود، گفت: مدیران شهر شیراز و استان فارس نیز به راستی تلاش بسیاری را انجام دادند.

او از بسیج، امدادگران هلال احمر، سپاه، ارتش، شهرداری و خصوصا نیروهای مردمی قدردانی و تاکید کرد که در این حادثه هیچ فردی احساس تنهایی نکرد و مطمئن بود که حامی و پشتیبان دارد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه نباید از زحماتی که مسئولان متقبل شدند غافل شد، آنچه در شیراز انجام شد و این همکاری و همراهی را سند عزت و بزرگی برای شیراز و شیرازیان ارزیابی کرد.

 

امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه پیامبر مکرم اسلام(ص) هم قبل از وفاتشان فرمودند همین‌جا قصاصم کنید که قیامت سخت است،‌ تاکید کرد که اگر مدیر یا مسئولی قصوری داشته در همین دنیا رسیدگی شود و به آخرت نرسد بهتر است.

نماینده ولی فقیه در فارس از دستگاه قضایی خواست که با انصاف و عدالت مسائل را دقیق بررسی و اگر تقصیری بوده مقصر را متناسب با تقصیر جریمه کند، تصریح کرد که در فضای مجازی یا تریبون نماز جمعه نمی‌توان به این مسائل ورود و در مورد آنها قضاوت کرد.

او با بیان اینکه امکان دارد به واسطه مسئولیتش، اطلاعات بیشتری نسبت به سایر مردم داشته باشد، تصریح کرد: چون در مقام قضاوت نیستم، وارد موضوع نمی‌شوم، قاضی هم وظیفه دارد که تمام حرف‌ها را بشنود و مسائل را دقیق بررسی کند و بعد با در نظر گرفتن خدا و روز قیامت، قضاوت کند.

امام جمعه شیراز یک امتحان دیگر مسئولان را رفع نواقصی که عامل بروز حادثه سیل در شیراز و سایر نقاط شده است دانست و تاکید کرد که اولویت در هزینه کردها باید رفع مشکلاتی باشد که باعث بروز سیل شده است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس یکی دیگر از امتحان‌ها را متوجه اهالی رسانه دانست و با قدردانی ویژه از صدا و سیما و یادآوری اینکه سایر رسانه‌ها نیز خوب به میدان آمدند، گفت: در این بین بعضی‌ها امتحانشان را خوب پس ندادند.

امام جمعه شیراز گفت: انتشار بعضی مسائل باعث فتنه می‌شود، هر کس نباید به خودش حق بدهد که همه مسائل را به قضاوت بنشیند و مطرح کند، رسانه‌ای که در اوج گرفتاری مردم خوراک برای رسانه‌های بیگانه درست کند، کار بدی انجام داده که اگر تعمدی در کار بوده باید پاسخگو باشد.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 24

کشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قم

منتشر شده

در

توسط

کشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قم
جانشین فرماندهی انتظامی استان قم از کشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک و دستگیری 3 نفر قاچاقچی خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، سرهنگ صیاد درویشی، بیان کرد: با رصد اطلاعاتی پليس مبارزه با مواد مخدر استان قم بر عوامل اصلي تهيه و توزيع مواد مخدر، مشخص شد یک نفر قاچاقچی مواد مخدر قصد دارد مقاديري مواد مخدر را با استفاده از يک دستگاه خودروي کامیون “بنز” از مبداً یکی از استان های همجوار به مقصد قم منتقل کند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان عنوان کرد: باهوشیاری ماموران خودروی مذکور شناسایی و توقیف و 3 نفر در این رابطه بازداشت شدند.

سرهنگ درویشی ادامه داد: در بازرسی صورت گرفته از خودروی توقیف شده مقدار 9 کیلو و 950 گرم مواد مخدر از نوع تریاک در قالب تعداد 6 بطری پلاستیکی، کشف شد.

وی اضافه کرد: در بررسی های بعمل آمده، تحویل گیرنده مواد مخدر در استان نیز که با یک دستگاه خودروی سواری ” پراید” با راننده کامیون جهت تحویل گرفتن مواد مخدر همکاری داشت، در اقدام به موقع ماموران دستگیر و در بازرسی بدنی از وی مقدار 6 کیلو و 50 گرم مواد مخدر از نوع “شیره تریاک” کشف شد.

ادامه مطلب

اخبار 24

ساری به هواداران چلسی: حداقل تا دقیقه آخر منتظر بمانید بعد اعتراض کنید!

منتشر شده

در

توسط

ساری به هواداران چلسی: حداقل تا دقیقه آخر منتظر بمانید بعد اعتراض کنید!

سرمربی چلسی پاسخ اعتراض هواداران تیمش را داد. آن هم در شرایطی که اشتباهات داوری باعث برد آبی‌های لندن شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، چلسی در شرایطی توانست کاردیف را در لیگ برتر شکست دهد که اشتباهات داوری به داد تیم مائوریسیو ساری رسید. زمانی که چلسی با یک گل از حریف خود عقب بود، هواداران چلسی خواستار برکناری مربی‌شان شدند. با این حال یک گل آفساید از سزار آسپلیکوئتا و عدم اخراج رودیگر، مدافع آلمانی چلسی باعث شد سرمربی کاردیف اعتراض زیادی به داور داشته باشد و در نهایت گل دوم را نیز لوفتوس چیک به ثمر رساند.

مائوریسیو ساری سرمربی چلسی با انتقاد از رفتار هواداران چلسی گفت: هواداران چلسی حداقل تا پایان بازی زمان بدهند و صبر کنند و در ادامه اعتراض کنند. من سرمربی هستم و سال‌هاست که چنین شرایطی را می‌دانم و قطعاً می‌دانم احساس هواداران چلسی چگونه است. ما در این دیدار تمام تلاش خودمان را کردیم. می‌دانیم کسب سهمیه لیگ قهرمانان بسیار فشرده است ولی تمام تلاش خودمان را خواهیم کرد تا بتوانیم در پایان فصل به این هدف برسیم.

نیل وارناک، سرمربی کاردیف نیز با انتقاد شدید از داور مسابقه گفت: لیگ برتر انگلیس شاید بهترین لیگ جهان باشد ولی ضعیف‌ترین داورهای جهان را دارد.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 24

جشن‌های نوروزی در سایه امدادرسانی به سیل‌زدگان مازندرانی

منتشر شده

در

توسط

در حالی سیزده روز از سیل مخرب مازندران می‌گذرد و مسئولان در کنار مردم در حال امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده هستند که در کنار امدادرسانی به مردم سیل‌زده در مازندران، جشن‌های نوروزی و استقبال از مسافران نیز در دستور کار مسئولان و مردم این استان قرار دارد و در این میان، حرکاتی چون واریز درآمد حاصل از موسیقی زنده و جنگ شادی به نفع مردم سیل‌زده مازندرانی نیز خود یک خبر خوب محسوب می‌شود.

سیزده روز از سیل مخرب مازندران می‌گذرد و مسئولان در کنار مردم در حال امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده هستند، هرچند این سیل، آغاز سال جدید را به کام تمام مردم کشور به ویژه مازندرانی‌ها تلخ کرد اما حضور طلاب و گروه‌های مردم نهاد، پای کار بودن نهادهای انقلابی سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی، ورزشکاران و رسانه‌ها در کنار مسئولان اجرایی، نمود یک وحدت واقعی در استان بوده است.

به گزارش ایسنا مازندران، از سویی دیگر، در کنار امدادرسانی به مردم سیل‌زده در مازندران، جشن‌های نوروزی و استقبال از مسافران نیز در دستور کار مسئولان و مردم این استان قرار دارد و در این میان، حرکاتی چون واریز درآمد حاصل از موسیقی زنده و جنگ شادی به نفع مردم سیل‌زده مازندرانی نیز خود یک خبر خوب محسوب می‌شود.

آماده‌باش تمامی نیروهای امدادی و هلال احمر در مازندران

مهدی رازجویان معاون امور عمرانی استانداری مازندران در گفت‌و‌گو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت امداد رسانی به سیل‌زدگان مازندرانی و قطعی آب در شهرهای بابل و بابلسر، اظهار کرد: با اتصال خط دوم انتقال آب سد لفور میزان ورودی آب به بابلسر 150 لیتر بر ثانیه افزایش یافت و تا ظهر امروز مشکل در بابلسر تا حدود زیادی برطرف می‌شود هرچند ممکن است در ساعات ابتدایی با افت فشار مواجه باشد.

وی تصریح کرد: از ظهر امروز دوشنبه 12 فروردین، موج جدید بارش‌های باران آغاز می شود و در شهرهای غربی مانند رامسر و نور از شدت بیشتری برخوردار است.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه از دیروز محور کندوان بسته شد و تا بعد از ظهر امروز محور هراز نیز مسدود است، خاطرنشان کرد: به تمامی تیم های هلال احمر و سایر تیم های اجرایی اعلام آماده باش شده است، همچنین تهیه غذا و اسکان موقت نیز در دستور کار قرار دارد و عوامل راهداری و ادوات مکانیکی در محورهای مواصلاتی مازندران مستقر هستند.

امدادرسانی با هلی‌کوپتر به یک روستا در نکا

رازجویان در ادامه تصریح کرد: در شرق مازندران و به ویژه نکا بارش باران از شدت کمتری برخودار بوده اما همچنان بازگشایی مسیر روستای لترگاز در بخش هزارجریب به دلیل رانش به وجود آمده و برفگیر بودن، امکان بازگشایی آن در حال حاضر وجود ندارد و با هلی کوپتر همچنان به آن منطقه امدادرسانی می شود.

وی همچنین در مورد وضعیت مدارس مناطق سیل زده و بازگشایی آن نیز خاطرنشان کرد: در روستاها و مناطق سیل زده از جمله سیمرغ و سایر مناطق دیگر بازید از مدارس انجام شد و با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش دستورات اکید برای تخلیه آب از مدارس و آماده سازی آن برای نخستین روز پس از تعطیلات و پذیرش دانش آموزان صورت گرفت.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران همچنین در مورد آخرین وضعیت پل بالا رستم قائمشهر نیز گفت: در حال حاضر این پل موقت در حال احداث است اما به دلیل شدت جریان آب، کار ساخت پل موقت همچنان با کندی مواجه است.

تخریب 520 واحد مسوکنی بر اثر سیل در جویبار

سید علی اسد فرماندار جویبار نیز با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با اعلام خسارت سیل به 6 هزار از اراضی باغی و زراعی این شهرستان، از برآورد 50 میلیارد تومانی مجموع خسارات وارد شده خبر داد.

فرماندار جویبار سرریز آب از رودخانه تلار، سیاهرود و  تجن را سه منطقه‌ای اعلام کرد که شهرستان جویبار را تحت تأثیر سیل قرار داد، گفت: 25 روستای شهرستان جویبار تحت تاثیر سیل قرار گرفته است، همچنین 520 واحد مسکونی دچار آسیب شده و قابل تعمیر هستند و بیش از 400 نفر برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها و دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند.

فرماندار شهرستان جویبار با اشاره به اینکه 25 واحد مسکونی نیز نیازمند نوسازی است به وضعیت کم آبی و بی آبی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: آب جویبار از قائمشهر و سیمرغ تأمین می‌شود و از آنجایی که تاسیسات آب این دو شهر تحت تاثیر سیل آسیب دیده است، انتقال آب به جویبار با مشکل مواجه شد.

همت شهرداری های مازندران در امدادرسانی و بازسازی سیمرغ`

 

با تاکید استاندار مازندران بر همکاری تمامی ارگان های استان برای بازسازی خسارات سیل، شهرداری‌های مازندران وارد میدان شدند.

بر اساس این گزارش، شهرداری های هچیرود، سلمانشهر و عباس آباد با اعزام تیم های عملیاتی در بازسازی فضای سبز شهر کیاکلا در شهرستان سیمرغ مشارکت می کنند. همچنین تیم های این شهرداری ها با کامیون های گل و گیاه راهی سیمرغ شده اند تا فضای این شهر را هر چه زودتر به حالت سابق بازگردانند.

شهرداری آمل نیز ضمن استقرار یک دستگاه ماشین آتش نشانی، مسولیت رنگ آمیزی جدول های شهر کیاکلا را برعهده گرفته است.

تیم های امدادی و فضای سبز شهرداری های کتالم و سادات شهر، شیرود و رامسر نیز جهت مشارکت در بازسازی سیمرغ بزودی عازم این شهر خواهند شد. تیم های امدادی و عملیاتی شهرداری قائم شهر‌ نیز با وجود همجواری با سیمرغ از نخستین روز سیل در منطقه حضور دارند.

اقامت بیش از 12 میلیون نفر شب گردشگر در مازندران

با وجود خسارت بیش از تصور سیل به مازندران و تمام امدادرسانی‌هایی که مسئولان در کنار گروه‌های جهادی در حال انجام آن هستند، در سویی دیگر از این استان، مازندرانی‌ها از مسافران نوروزی پذیرایی می‌کنند.

در این راستا، سیف الله فرزانه دبیراجرایی ستاد تسهیلات سفر مازندران در جمع خبرنگاران، از ثبت اقامت ۱۲ میلیون و ۷۹ هزار و ۶۱۹ نفر شب اقامت مسافران نوروزی در استان از ۲۷ اسفند ۹۷ تا دهم فروردین ۹۸ خبر داد.

وی با اعلام این خبر تصریح کرد: در همین مدت چهار هزار و 53 مسافر و گردشگر از اماکن تاریخی فرهنگی بازدید کرده که از این تعداد چهار هزار و 50 نفر بازدید کننده داخلی و 3 نفر بازدید کننده خارجی بوده‌اند.

دبیراجرایی ستاد تسهیلات سفر مازندران تعداد بازدید کنندگان از موزه‌های استان را 125 هزار و 784 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 125 هزار و 296 نفر گردشگر داخلی و 488 نفر مسافر و گردشگر خارجی بوده‌اند، همچنین در همین مدت 518 هزار و 887 گردشگر و مسافر از اماکن مذهبی و متبرکه استان زیارت کردند.

فرزانه گفت: از 27 اسفند تا روز گذشته یک میلیون و 691 هزار و 895 گردشگر و مسافر از روستاهای مازندران بازدید و دو میلیون و 563 هزار و 628 گردشگر در روستاهای مازندران اقامت شب داشته‌اند.

واریز درآمد حاصل از موسیقی زنده و جنگ شادی به مردم سیل‌زده مازندرانی

همچنین محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در جمع خبرنگاران  از  برگزاری 30 جشنواره فرهنگی هنری و اجرای 80 موسیقی زنده در غرب مازندران در این ایام خبر داد و افزود: با وجود مهمان ناخوانده سیل در مازندران شاهد حضور چشمگیر گردشگر در این استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه گذرگاه های متعدد فرهنگی در مبادی استان شکل گرفته است، تصریح کرد: در اجرای برنامه ها به معرفی مازندران همراه با ارایه صنایع دستی و غیره پرداخته شد و علیرغم وضعیت جوی، برنامه‌ها از استقبال خوبی برخوردار بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری موسیقی زنده و جنگ شادی در شهرهای این استان خبر داد و افزود: عناصر هنری ضمن ابراز همدردی حمایت خود از مردم سیل زده، در قالب  درآمد حاصل از اجرا و در اختیارقراردادن آن به مناطق و مردم سیل زده به اجرای موسیقی زنده و جنگ شادی پرداختند.

شالویی در بخش سینما و نوروز نیز گفت: 65 هزار نفر از برنامه های سینمایی در مازندران بازدید کردند و ارایه بلیط نیم بها برای حضور مردم در سینما در مناطق سیل زده نیز در دستور کار قرار دارد.

گزارش از: راضیه عنایتی خبرنگار ایسنا مازندران منبع: ايسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها