با ما همراه باشید

اخبار

“مرگ و میر” بستری‌های کرونا درکرمانشاه کمتر ازمیانگین کشوری است/ 300 بیمار”پشت نوبتی” ICU داریم

منتشر شده

در

"مرگ و میر" بستری‌های کرونا درکرمانشاه کمتر ازمیانگین کشوری است/ 300 بیمار"پشت نوبتی" ICU داریم

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به کمبود تخت های ویژه در استان گفت: در حال حاضر حدود 250 تا 300 بیمار مبتلا به کرونا پشت نوبتی ICU در استان داریم.

دکتر بهمن روشنی در نشست خبری امروز (10 شهریور) با اشاره به گذشت یک ونیم سال از شیوع کرونا در کشور و استان، گفت: اوایل شیوع بیماری شناخت دقیقی از کرونا نداشتیم و راهکارهای درمانی آن را بلد نبودیم و روزهای سختی را پشت سرگذاشتیم، اما حالا بعد از 18 ماه تجربیات ارزشمندی در خصوص نحوه درمان این بیماری به دست آورده ایم و موجب شده روند درمان روز به روز بهتر شود.

روشنی گفت: از همان ابتدای شیوع کرونا، به جای اختصاص یک بیمارستان، تصمیم گرفتیم که 10 تا 20 درصد تخت های تمام بیمارستان ها بجز یکی دو بیمارستان تک تخصصی، به بستری بیماران کرونایی اختصاص یابد.

وی افزود: این طرح که در کشور هم مورد استقبال قرار گرفت موجب شد تا فشار کاری به یک بیمارستان وارد نشود و بتوانیم خدمات رسانی به این بیماران را در بیمارستان های مختلف تقسیم کنیم.

روشنی گفت: در کنار این چهار آزمایشگاه تشخیصی کرونا در بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی، کلینیک بوستان، آزمایشگاه مرکزی و بیمارستان امام حسین (ع) راه اندازی کردیم که کمک خوبی برای شناسایی بیماران کرونایی محسوب می شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به راه اندازی دو نقاهتگاه مردان و زنان، گفت: با توجه به اینکه برخی بیماران پس از ترخیص نیاز داشتند که در جایی دور از خانواده بمانند، این نقاهتگاه ها راه اندازی شد، اما به دلیل فرهنگ مردم که تمایل دارند از بیمار در محیط خانه نگهداری شود چندان مورد استقبال قرار نگرفتند.

روشنی به راه اندازی سامانه 1400 در روزهای شیوع این بیماری هم اشاره کرد و افزود: این سامانه با همکاری پزشکان، پرستاران و کارشناسان پاسخگوی سوالات مردمی در خصوص کروناست.

وی افزود: در کنار این اقدامات پزشکان گروه عفونی الگوریتم خاصی را طراحی کردند که بر اساس آن بیماران واقعی نیازمند بستری به سرعت شناسایی شده و بستری شوند و از اشغال بی مورد تخت ها جلوگیری شود.

روشنی گفت: تجربیات خوبی که طی این مدت به دست آورده ایم در نهایت موجب شده کادر درمان استان به موفقیت های چشمگیری برسند.

“مرگ و میر” بستری های کرونا در کرمانشاه کمتر از میانگین کشوری است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با اشاره به برخی از این دستاوردها و موفقیت ها، از کاهش درصد مرگ و میر بیماران بستری در استان نسبت به میانگین کشوری خبر داد و افزود: علی رغم اینکه بیش از 60 درصد بیماران بستری استان با حال عمومی نامناسب مراجعه می‌کنند، اما میزان مرگ و میر آنها در استان نسبت به میانگین کشوری پایین تر است.

روشنی گفت: برای سنجش ضریب بدحالی بیماران فاکتورهایی مثل کاهش سطح هوشیاری، تعداد تنفس بالا و … در نظر گرفته می شود و متاسفانه ضریب بدحالی بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی در استان به نسبت کشوری بالاتر است و حدود 60 درصد بیماران بستری با حال بد مراجعه می کنند، اما علی رغم این شرایط شاخص کشندگی در بستری ها در پنج ماهه امسال، در کرمانشاه 6.8 درصد بوده و این درحالی است که این میزان در میانگین کشوری حدود 8.4 درصد است.

وی افزود: در پایش صورت گرفته در شش ماهه دوم سال گذشته هم درصد فوتی های کرونا در استان نسبت به تعداد بستری ها حدود دو درصد پایین تر از میانگین کشوری بوده و این آمارها نشان میدهد که روند درمان به خوبی در مراکز درمانی استان پیگیری می شود.

روشنی به روند مطلوب درمان در بخش های ویژه هم اشاره کرد و افزود: درصد موارد اینتوبه هم نسبت به تعداد بستری ها در میانگین کشوری 6.7 درصد و در استان 4.6 درصد است.

وی به شاخص مرگ و میر در بیماران اینتوبه هم اشاره کرد و افزود: این شاخص در میانگین کشوری 60 درصد است، یعنی 60 درصد از بیماران اینتوبه جان خود را از دست می‌دهند و این درحالی است که این میزان در استان 38.9 درصد بوده که نشان دهنده مطلوبیت خدمات درمانی در بخش های ویژه استان است.

96 تخت ICU در دوران شیوع کرونا اضافه شده است

روشنی در ادامه با اشاره به افزایش تجهیزات درمانی در زمان شیوع کرونا، به افزایش تخت های بخش ویژه استان طی این مدت اشاره کرد و افزود: طی این مدت با سختی فراوان 96 تخت اضافه کرده ایم و مجموع تخت های بخش ویژه استان از 169 تخت و به 277 تخت رسیده است.

وی به هزینه بالای تامین این تخت ها اشاره کرد و افزود: برای خرید هر تخت ICU حدود سه تا پنج میلیارد تومان اعتبار لازم است.

روشنی در ادامه از خرید 25 دستگاه اکسیژن ساز در دوران شیوع بیماری کرونا خبر داد و افزود: طی این مدت هشت دستگاه سی تی اسکن هم خریداری شده و با این تعداد شمار دستگاه های سی تی اسکن استان به حدود 24 دستگاه رسیده است.

وی افزود: در حال حاضر تمام شهرستان های استان بجز گیلانغرب دارای سی تی اسکن هستند و خرید سی تی اسکن برای این شهرستان هم در دستور کار قرار دارد.

فوتی ها در پیک پنجم کرونا در استان 20 درصد کاهش پیدا کرده/ 1500 بستری فعلی یک رکورد است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه به روند صعودی کرونا در استان اشاره کرد وافزود: متاسفانه پیک پنجم از قدرت بیشتری نسبت به پیک های قبلی برخوردار است.

وی افزود: در این پیک تعداد مبتلایان روزانه از 105 مورد در پیک سوم که بیشترین تعداد بستری ها را داشتیم به 244 نفر رسیده است.

روشنی گفت: همچنین تعداد بستری های روزانه در این پیک نسبت به پیک سوم 136 درصد افزایش داشته است.

وی به کاهش موارد فوتی در این پیک نسبت به پیک های قبلی هم اشاره و خاطرنشان کرد: درصد مرگ و میر نسبت به تعداد مبتلایان در پیک پنجم نسبت به پیک سوم که بیشتری میزان مرگ و میر را داشتیم حدود 20 درصد کاهش داشته که نشان دهنده تاثیر واکسیناسیون و بهبود راهکارهای درمانی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به آمار بستری های کرونا در استان هم اشاره کرد و با اشاره به بستری شدن 52 هزار نفر از ابتدای شیوع این بیماری در استان، گفت: از این تعداد تا به امروز بیش از 48 هزار و 300 نفر ترخیص شده اند.

وی افزود: هم اکنون 1517 نفر در بخش های درمانی استان بستری هستند که عملا یک رکورد محسوب می شود.

این مسئول تصریح کرد: از این تعداد 211 نفر در بخش های ویژه هستند که 50 نفر آنها اینتوبه هستند.

روشنی با اشاره به وجود 3365 تخت بیمارستانی در استان گفت: از این تعداد 2598 تخت مربوط به مراکز دولتی است.

وی افزود: با توجه به اینکه بیماران دیگر هم نیاز به تخت دارند نهایتا بتوانیم 1800 تخت را به امر درمان کرونا اختصاص دهیم و امیدواریم مردم همکاری کرده و به این تعداد بستری نرسیم.

روشنی گفت: واقعیت این است که هرچه تعداد بستری ها افزایش یابد کیفیت خدمات درمانی کاهش می یابد و اگر بستری ها افزایش یابد باید به سمت برپایی بیمارستان های صحرایی برویم.

وی خاطرنشان کرد: در حال دو بیمارستان صحرایی در بیمارستان 520 ارتش و بیمارستان امام حسین (ع) سپاه برای بیماران سرپایی برقرار شده است.

300 بیمار پشت نوبتی ICU داریم

روشنی به کمبود تخت های ویژه در استان اشاره کرد وافزود: در شرایط استاندارد باید به میزان 10 درصد تخت های بیمارستانی، تخت ویژه داشته باشیم که این استاندارد در استان برقرار است و هم اکنون 277 تخت ویژه در استان داریم.

روشنی گفت: متاسفانه با شیوع بیماری کرونا نیاز به تخت های ویژه افزایش یافته و برای خدمات رسانی مطلوب باید به میزان 30 درصد تخت های کرونایی، تخت ویژه داشته باشیم.

روشنی گفت: در حال حاضر کمبود تخت ویژه داریم و برخی بیماران پشت نوبتی هستند.

وی افزود: از 277 تخت ویژه، 211 تخت به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص دارد و مابقی تخت ها در اختیار سایر بیماران از جمله بیماران قلبی و تصادف و … قرار دارد.

روشنی گفت: با توجه به اینکه بیش از 1500 بستری داریم 30 درصد آنها یعنی حدود 450 نفر نیاز به بخش ویژه دارند و این درحالی است که 211 تخت ویژه برای  این بیماران داریم و عملا حدود 250 تا 300 نفر پشت نوبتی داریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به این شرایط مردم باید بیش از پیش مراقب بوده و رعایت پروتکل ها را جدی بگیرند، چون ظرفیت بخش درمان و نیروها و تجهیزات محدود است.

روشنی با اشاره به درگیری تمام بخش های درمان در موضوع کرونا گفت: هم اکنون 4200 پرستار و 1500 پزشک مستقیما در امر درمان کرونا در استان دخالت دارند که از این تعداد 90 نفر متخصص عفونی و داخلی هستند.

90 درصد هزینه های بستری و دارو بیماران کرونایی را بیمه پرداخت می کند

روشنی در ادامه در خصوص هزینه های درمان بیماران مبتلا به کرونا هم گفت: عمده خدمات درمانی این بیماران مشمول بیمه است.

وی افزود: داروی رمدسیویر که در بازار آزاد حدود 4.7 تا پنج میلیون تومان قیمت دارد، برای بیماران بستری مبتلا به کرونا تنها 470 تا 500 هزار تومان قیمت دارد و 90 درصد هزینه آن توسط بیمه ها پرداخت می شود.

روشنی گفت: هزینه یک هفته بستری در بیمارستان هم حدود هشت میلیون تومان است که بیماران تنها 800 هزار تومان پرداخت می کنند و مابقی توسط بیمه پرداخت می شود.

این مسئول گفت: هزینه یک هفته بستری در بخش ویژه هم حدود 17 تا 20 میلیون تومان است که بیمار تنها 10 درصد این قیمت یعنی 1.7 تا دو میلیون تومان پرداخت می کند.

روشنی گفت: خوشبختانه هنوز مشکلی برای پذیرش بیماران نداریم و شبی نیست که تخت خالی نداشته باشیم، اما اگر این روند ادامه پیدا کند قطعا به مشکل برمی خوریم.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

منتشر شده

در

توسط

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز(۲۴ آبان ماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز(۲۴ آبان ماه) در اکثر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است و برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: سه شنبه (۲۵ آبان ماه) شمالی شدن جریانات روی دریای خزر برای استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل بارش آغاز خواهد شد و با گذر امواج تراز مبانی، در بخش‌هایی از کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز به تدریج اصفهان، شمال بوشهر، شمال فارس، غرب، یزد، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران، وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود. بیشینه مقادیر بارش در این روز برای سواحل دریای خزر انتظار می رود و در نواحی جنوب غرب بارش همراه با رعد و برق خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی با شدت کمتر در استان‌های ساحلی دریای خزر، لرستان، ارتفاعات خوزستان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت. از اواخر وقت چهارشنبه سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۷و ۲۸ آبان ماه) مجدد جوی پایدار بر کشور حاکم خواهد شد و در شهر های پرتردد و صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌ها انتظار می‌رود.

وی افزود: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) در نواحی غرب، سواحل دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی و چهارشنبه در نواحی شرق، شمال شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد رخ خواهد داد. همچنین در این دو روز برای نواحی شمال شرق و شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان اوایل وقت امروز (۲۴ آبان ماه) تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود همچنین سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) دریای خزر مواج و توفانی خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۲۵ آبان ماه) نیمه‌ابری و به‌تدریج ابری با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه ( ۲۶ آبان ماه) نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد و در اواخر وقت به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۳  و حداکثر دمای ۸  درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۴  و ۲۵ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۱ و۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اراک با  دمای ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب بین جامعه‌ی هدف تا پایان امسال در ایلام

منتشر شده

در

توسط

اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب بین جامعه‌ی هدف تا پایان امسال در ایلام

ایسنا/ایلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: سال گذشته بیش از ۶۰‌ هزار جلد کتاب در میان جوامع هدف توزیع شده و هدف‌گذاری ما تا پایان سال جاری، اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب به علاقه‌مندان در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان براساس ذائقه مخاطبان و به یاد و نام ۳۰۰۰ شهید ارزشمند استان است.

«عمران خودآموز» در گفت‌وگو با ایسنا، به اهمیت هفته کتاب و کتابخوانی در کشور اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان ایلام با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در چند سال اخیر روندی رو به رشد داشته و اخیراً با افتتاح کتابخانه‌ی تخصصی فرهنگ، هنر و ارتباطات گامی مهم در این زمینه برداشته شده است.

وی گفت: استمرار فعالیت کتابسرا با رویکردی جدی، تخصصی و حرفه‌ای در حوزه‌ی توزیع هدفمند کتاب، خرید حداکثری کتاب از مؤلفان و ناشران بومی، برگزاری برنامه‌های مختلف در فضای مجازی با محوریت کتاب و کتابخوانی، برگزاری مستمر جایزه‌ی کتاب سال استان از سال ۱۳۹۵ تاکنون و… زیرساخت‌های توسعه‌ی کتابخوانی در استان‌ تقویت شده و تلاش داشته‌ایم با شناسایی نیازهای جوامع هدف یار مهربان به‌ صورت حداکثری و گسترده و با سهولت در دسترس مخاطبان قرار گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام افزود: دبدار با نماینده ولی‌فقیه در استان با حضور نمایندگان ناشران و نویسندگان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام ،دیدار با ناشران استانی و اصحاب پیشکسوت قلم به‌صورت محدود و شرکت در مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام شهر ایلام با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

خودآموز بازدید از کتابفروشی‌های شهر ایلام و بررسی مسائل و مشکلات این قشر پرتلاش فرهنگی و  بازدید از کتابخانه‌های عمومی با همراهی مسئولان را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی عنوان کرد و گفت: ویژه‌ برنامه‌های کتاب و کتابخوانی در شهرهای مختلف استان و در مجتمع‌های فرهنگی، هنری ادارات تابعه نیز برگزار خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام  با بیان اینکه با هدف تجهیز کتابخانه‌های مدارس و مساجد در مناطق محروم و البته رعایت تناسب گروه سنی جوامع هدف بر اساس محتوا و موضوع، کتاب‌های مناسب بین آنها توزیع خواهد شد، گفت: کتاب‌های کمک ‌آموزشی در مناطق محروم در پایه‌های تحصیلی (ابتدایی تا دبیرستان) نیز در هفته‌ی کتاب امسال اهدا خواهد شد.

خودآموز با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۶۰۰ جلد کتاب کمک ‌آموزشی در میان دانش‌آموزان مستعد کم‌برخوردار در مناطق محروم استان توزیع و اهدا شده است، در خصوص اهدای هدفمند و برنامه‌ریزی ‌شده‌ی کتاب در میان جوامع هدف تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۶۰‌ هزار جلد کتاب در میان جوامع هدف توزیع شده و هدف‌گذاری ما تا پایان سال جاری، اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب به علاقه‌مندان در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان براساس ذائقه مخاطبان و به یاد و نام ۳۰۰۰ شهید ارزشمند استان است.

وی گفت: هر چند در طول سال کتاب‌هایی برای مخاطبان بزرگسال و کودک و نوجوان در مناطق محروم و کم‌برخوردار با موضوعات مختلف ادبی، مذهبی، دفاع مقدس، آیینی، هنری، ورزشی، تخصصی، علمی، سیاسی، اجتماعی، اعتقادی و… اهدا می‌شود.
وی فرهنگ اهدا کتاب را تقویت بنیادهای انگیزشی مخاطبان عنوان کرد و افزود: یکی از اهداف کلان و بلندمدت این اداره‌کل، توسعه و ترویج حداکثری فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه مخصوصاً در میان افراد محروم و نیازمند و به‌دور از امکانات فرهنگی بوده است.
خودآموز گفت: یکی از برنامه‌هایی که بسیار مورد استقبال جوامع هدف قرار گرفته، آیین تجلیل از فعالان، خادمان حوزه‌ی نشر، ناشران، نویسندگان، کتابفروشان، ویراستاران، طراحان و … است که هر سال از سوی این اداره کل برگزار شده و امیدواریم بتوانیم در هفته‌ی کتاب به‌ صورت حضوری و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برنامه‌های شایسته و در خور و شان مخاطبان برگزار کنیم.
وی ادامه داد: بازدید از کتابفروشی‌های استان و خرید کتاب با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در راستای اجرای طرح کتابگردی، برگزاری برنامه نقد و بررسی کتاب با حضور استادان و اهالی قلم و منتقدان به‌صورت مجازی و رونمایی از تازه‌های نشر در سال ۱۴۰۰ از برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در هفته‌ی کتاب است.
بیست ‌و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران همزمان با سراسر کشور و همراه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از امروز ۲۴ تا ۳۰ آبان‌ماه با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

تداوم آلودگی هوای تهران

منتشر شده

در

توسط

تداوم آلودگی هوای تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۲۴ آبان ماه) هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد که ناشی از پایداری جو، انباشت آلاینده‌ها و ترافیک صبحگاهی است.

به گزارش ایسنا پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه (۲۴ آبان ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده‌ ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت پایداری و سکون جو و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. پایداری جو تا اواخر وقت دوشنبه (۲۴ آبان ماه) ادامه خواهد داشت و با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

در صبح روز سه‌شنبه (۲۵ آبان ماه) با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و آسمان غبارآلود ناشی از برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس حاکم می‌شود.

رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز همراه با افزایش تندی باد تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. به‌تدریج با افزایش تندی باد همراه با رشد ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده تا اواخر وقت سه‌شنبه از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و در نتیجه بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۰ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها