با ما همراه باشید

اخبار 52

مسئولان در حل مشکلات اقتصادی نگاه سلیمانی را الگوی خود قرار دهند

منتشر شده

در

مسئولان در حل مشکلات اقتصادی نگاه سلیمانی را الگوی خود قرار دهند

ایسنا/اردبیل معاون سیاسی و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مسئولن در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور بهتر است نگاه معقول، اعتقادی و اعتماد به مردم شهید حاج قاسم سلیمانی را الگو و مرام خود قرار دهند.

سردار یدالله جوانی ۱۳ دی در مراسم گرامیداشت دومین سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی و شهدای عملیات کربلای 4و5 در حسینیه ثارالله سپاه اردبیل اظهار کرد: دو سال از شهادت سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی سپری شد و در این مدت آنچه که نمایان شده برخلاف تصوی قاتلان این شهید والامقام جبهه مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار جهانی، قدرت مضاعفی یافته است.

وی ترور سردار سلیمانی را به دستور هیئت حاکمه آمریکا و رئیس جمهور این کشور یادآور شد و خاطرنشان کرد: در این دو سال نه تنها جبهه مقاومت تضعیف نشده بلکه سد محکمی در برابر زورگوئی های آمریکا و همدستان منطقه ای آنها شکل گرفته که باید این حرکت عظیم را ثمره خون شهید سلیمانی دانست.

معاون سیاسی و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نه تنها در ایران بلکه امروز در عراق، سوریه، لبنان، سرزمین های اشتغالی، افغانستان، کشورهای اروپایی، آفریقایی و آمریکای لاتین عاشقان حاج قاسم سلیمانی در تداوم راه این شهید مجاهد سنگ تمام گذاشتند و آمریکا نتیجه حماقت خود را در این حرکت ناجوانمردانه با افول ازدیادگونه خود می بیند.

جوانی افزود: در این دو سال نه تنها ارادت ملت ایران به ساحت این شهید نمایان شده بلکه در مجالس و محافل مختلف در خارج از کشور الگوی بی نظیرمقاومت مورد توجه و دقت نظر قرار گرفته است.

وی بیان کرد: شهید سلیمانی عمر 40 ساله خود را وقف مجاهدت در مسیر اسلام، دفاع از ولایت و خدمت صادقانه به مردم کرد و امروز مردم ایران و کشورهای اسلامی می دانند که عزت، استقلال و امنیت خود را مرهون این مجاهد رشید است.

معاون سیاسی و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: نگاه او به سعادت انسان ها نگاه برگرفته از مکتب قرآن و اسلام است که همواره بشریت را در مسیر رشد و تعالی ترغیب و تشویق می کند و در این بین شهید سلیمانی یک استثناست که با قهرمانی خود برای همیشه پرچم عزت و مبارزه با جهانخواران را برافراشته کرد.

جوانی از شهید سلیمانی به عنوان معجزه انقلاب و امام در عصر حاضر یاد کرد و گفت: شخصیتی که رنگ خدایی به زندگی و اهدافش بخشید و ذره ای از این مسیر و آرمان الهی کوتاه نیامد.

وی ادامه داد: شهادت سردار دل ها امروز به مرگ آمریکا شتاب بخشیده است و همه ملت های آزادیخواه دنیا می دانند که هیاهوی آمریکا و رفتارهای خارج از عرف او دست و پا زدن در مرگ نهایی است.

معاون سیاسی و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به 22 سال فرماندهی سردار سلیمانی در سپاه قدس اشاره و اظهار کرد: در دهه 80 تا لحظه شهادت این سردار رشید که مقارن با حادثه خودساخته 11 سپتامبر بود آمریکا با لشکرکشی به غرب آسیا و خاورمیانه در آرزوی تسلط بر عراق، افغانستان و ایران بود تا قرن 21 را به نام قرن شکوفایی آمریکا لقب دهد.

جوانی خاطرنشان کرد: در این ایام آمریکایی ها تلاش کردند تا مدیریت جهانی خود را به اثبات برسانند و در کشورمان نیز در مجلس ششم عده ای با دلهره و واهمه نامه سرگشاده ای را به مقام معظم رهبری نوشتند تا جام زهر تسلیم در برابر آمریکا را بنوشد.

وی این رفتارها را نشانه تضعیف ایمان و اعتقاد عده ای فریب خورده داخلی توصیف کرد و گفت: برخلاف تصورها ملت ایران با مقاومت جانانه در این 42 سال نه تنها ذلت آمریکا را رقم زده اند بلکه مدیریت شهید سلیمانی در تقویت جبهه مقاومت کاری کرد که آمریکا امروز با میلیاردها دلار خرج بیهوده مفتضحانه از منطقه فرار کند.

معاون سیاسی و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: لشکر بین المللی شهید سلیمانی نه تنها به شکست و خفت آمریکا منجر شد بلکه امروز به دژ مستحکم در برابر ایادی کفر تبدیل شده است.

جوانی اضافه کرد: در شرایطی که امروز مکتب سلیمانی در همه عرصه ها به الگوی بی نظیر تبدیل شده شایسته است مسئولان ما نیز در گذر از مرحله خودسازی و جامعه سازی به شکل گیری تمدن اسلامی کمک کنند و شهید سلیمانی را مرام رفتار، سیره و سلوک خود قرار دهند.

وی در پایان گفت: شهید سلیمانی در کنار اخلاص اهل تعقل و تفکر بود که امروز مسولان در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور باید به عامل گم شده در این عرصه که ایستادن روی پای خودمان است، بیش از گذشته توجه کنیم.

 

انتهای پیام

اخبار 52

بررسی طرح “تاسیس خانه تهران” روی میز شورا

منتشر شده

در

توسط

بررسی طرح "تاسیس خانه تهران" روی میز شورا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تأسیس خانه تهران در جلسه فردا سه شنبه شورا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در روز سه شنبه ( فردا) گفت:  این جلسه با بررسی طرح تأسیس خانه تهران و گزارش مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه ، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

 

نادعلی در ادامه افزود: همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان های شهروندی» نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت.

 

در پایان نادعلی تاکید کرد: همچنین در این جلسه ۸ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 52

معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد

منتشر شده

در

توسط

 معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف، تاکید کرد که ایران امروز در حوزه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به هیچ عنوان قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت و تقویت همدلی می‌گذرد.

حسینعلی امیری چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در شیراز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع زیادی از زنان و مردان انقلاب و حامی نظام اسلامی در میدان شهدا برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته هر کدام، گامهای بزرگی به سمت توسعه و پیشرفت کشور است.

او با اشاره به اینکه امروز و دیروز ایران را می‌توان در لابلای سطور نوشته‌های شخصیت‌های مختلف ایرانی و غیرایرانی جست و جو کرد، گفت: امروز شرکتهای دانش بنیان در ایران اقداماتی را پایه گذاری کرده و انجام میدهند که با کشورهای پیشرفته جهان برابری میکند.

امیری یکی از دستاوردهای انقلاب را امنیت در ابعاد مختلف برشمرد و این داشته را مدیون تلاشهای نیروهای مسلح، دستگاه های امنیتی و انتظامی دانست و تاکید کرد که توان ایران در این بخش بسیار فراتر از دوران قبل از انقلاب است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای ابتدایی دولت تدبیر و امید، گامهای بلند و تاثیرگذاری در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد برداشته و رشد قابل توجهی حاصل شد، اقدامات نابخرادانه رئیس جمهور پیشین آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و دشمنی‌ها را عامل بروز مشکلات مختلف دانست.

امیری در عین حال گفت: علیرغم آن همه تحریمهای سخت و جنگ اقتصادی که دشمنان ایران اسلامی راه انداختند، این همه کار توسعه ای و عمرانی در کشور اجرایی شده است و هر هفته شاهده افتتاح طرحهای بزرگ و تاثیرگذار در ابعاد مختلف توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت هستیم.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت ایران پیش و بعد از انقلاب برای جوانان منجر به روشنگری خواهد شد، لزوم بیان و تاکید بر دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی تاکید و اضافه کرد: این مقایسه برای طیف های مختلف انقلاب حائز اهمیت است و میتواند کمک شایانی به بیان  دستاوردهای انقلاب داشته باشد البته امام خمینی (ره) نیز با پشتیبانی مردم ایران توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

امیری در عین حال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب را برچیدن نظام سلطنتی دانست و گفت: در نظام سلطنتی مردم هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و اگر انتخاباتی در دوران قبل از انقلاب برگزار می شود صرفا انتصابات بود و رای مردم جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشت.

امیری با بیان اینکه هیچ نظام سیاسی در جهان نیست که در سال اول استقرار انتخابات برگزار کند، انجام رفراندوم در روزهای پیروزی انقلاب را یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد بودیم که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شد تا دیدگاه مردم به عنوان اصلی‌ترین ملاک در تصمیم گیری های سیاسی لحاظ شود.

او بازگشت اقتدار به منطقه و بهبود وضعیت کشورهای اسلامی را بعد از پیروزی انقلاب یادآور و متذکر شد: پس از انقلاب، ایران دستاوردهای مختلفی نظیر استقلال سیاسی، آزادی و دمکراسی دینی را به ارمغان آورد؛ انقلاب اسلامی در ادبیات سیاسی جهان نیز نقش مهمی داشته و توانست جهان سیاسی را از دو قطبی بودن خارج و خود را به عنوان یکی از قطب های سیاسی در جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همه افراد جامعه از دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: برخی تصور کردند خارج شدن آمریکا از برجام موجب لطمه خوردن اقتصاد ایران خواهد شد اما فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاستهای کلی اقتصادی، موجب جلوگیری از آسیب در این حوزه شد.

امیری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را موجب شکوفایی کشور دانست و تاکید کرد که علیرغم تمام تحریمها و فشارها، تنها در استان فارس 1146 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، در این ایام به بهره برداری رسیده است.

معاون رئیس جمهور گفت: تا قبل از انقلاب در همین استان فارس تنها یک سد ساخته شده بود، حال آنکه روز گذشته در قالب طرحهای افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر، 2 سد در این استان به بهره برداری رسید.

او گفت: اگر انقلاب اسلامی تا الآن با صلابت و اقتدار به سمت آرمانهایش حرکت کرده به خاطر یکپارچگی و وحدت است؛ طی 42 سال گذشته در هر صحنه‌ای مردم با هم همدل و همراه بودند و با هم حرکت کردند و از عهده مشکلات برآمدند و حتی مشکلاتی که از بیرون تحمیل میشده را تحمل کرده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه بیشتر و فائق آمدن بر مشکلات، نیازمند تداوم و استحکام وحدت هستیم، گفت: میدانیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه‌اند، منکر گرانیها و شرایطی که عمدتا ناشی از تحریمها بوده، نیستیم، اما برای فائق آمدن بر این مسائل، نیازمند همراهی و همدلی هستیم.

او با اشاره به اینکه فارس یکی از استانهای دارای ظرفیتهای متعددی‌ست که یک دهم این ظرفیتها را در کمتر استانی میتوان یافت، گفت: در این استان همه بسترها برای توسعه همه جانبه فراهم است.

امیری با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام را محور وحدت در فارس معرفی و از استاندار این استان به عنوان شخصیتی کارشناس و پرتلاش یاد و دستگاه قضایی را به عنوان مجموعه‌ای همراه و همدل ارزیابی کرد و یادآور شد که نمایندگان مردم فارس در مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان امنیتی این استان هم همراهی و همدلی مطلوبی دارند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد که با وجود ظرفیت‌های فارس و همدلی و همراهی و توانمندی مسئولان ارشد و دستگاه‌های مختلف، همه ابزارها برای توسعه و پیشرفت فراهم است و هیچ عذری از ما پذیرفته نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 52

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

منتشر شده

در

توسط

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه حمایت از محور مقاومت حق ایران است تاکید کرد که روابط ایران و حزب الله بر اساس منافع نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان سمیناری مجازی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان که در این سمینار مشارکت کرد در سخنانی گفت: غنی سازی اورانیوم و حمایت از محور مقاومت در منطقه حق ایران است.

وی تاکید کرد: حزب الله به روابط خود با تهران افتخار می کند زیرا این روابط حزب الله را در دفاع از استقلال و آزادی سرزمین تقویت می کند.

معاون سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد که ایران در مقابل روابط خود با حزب الله هیچ درخواستی از این حزب ندارد و این روابط بر اساس مصلحت و منافع نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخشی از صحبت های خود گفت: ما سرزمین خود را آزاد کردیم و کرامت خود را بازگرداندیم و این نمونه از خدمات و حمایت های ایران است .

از سوی دیگر، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در بیروت در این سمینار گفت: یکی از اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی، رهایی از تبعیت ابر قدرت ها است به ویژه اینکه در مرحله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تابع آمریکا و قدرت های غربی بود.

وی تاکید کرد: تحلیلگران غرب بر این باورند که یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی ایران استبداد حکومت وقت و تبعیت مطلق از بیگانگان است.

عباس خامه یار خاطرنشان کرد: استقلال ما در زمینه سیاست خارجی بسیار مهم است؛ منظور از استقلال در اینجا استقلال در تمامی زمینه ها از جمله سیاسی، نظامی و اقتصادی است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها