با ما همراه باشید

اخبار 46

مشارکت بیش از ۱۰۰۰ نفر در طرح شهید سلیمانی در قزوین

منتشر شده

در

مشارکت بیش از ۱۰۰۰ نفر در طرح شهید سلیمانی در قزوین

ایسنا/قزوین معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان قزوین گفت: در طرح شهید سلیمانی ۱۰۱۶ نفر در ۳۶۵ تیم رهگیری در قالب تیم‌های مراقبتی سازمان‌دهی شدند و خدمات ارائه دادند.

سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان قزوین که امروز ۲۷ بهمن با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، تصریح کرد: در همان روزهای اول که استان قزوین درگیر ویروس کرونا شد سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین بنا به دستور مقام معظم رهبری، با تدبیر استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) فعالیت خود را آغاز کرد و بیمارستان رحیمیان البرز که مدت‌ها تعطیل بود در اختیار سپاه قرار گرفت.

وی با اشاره به تیم‌های مراقبتی طرح شهید سلیمانی افزود: در سازمان بسیج ۲۸۸ نفر در قالب ۱۴۴ تیم، هلال‌احمر ۱۵ نفر در قالب ۷ تیم، بخش سلامت ۴۲۲ نفر در قالب ۱۲۵ تیم، سفیر سلامت ۱۲۳ نفر در قالب ۳۰ تیم، رابط سلامت محله ۲۱۲ نفر در قالب ۵۷ تیم و سایر تیم‌ها در مجموع هزار و ۱۶ نفر در ۳۶۵ تیم رهگیری در قالب تیم‌های مراقبتی سازمان‌دهی شدند و خدمات ارائه دادند، ۴۱۴ پایگاه سلامت نیز در سطح استان فعال بودند.

وی افزود: در این مدت ۴۹ هزار و یک نفر در معرض تماس نزدیک با افراد مبتلا رهگیری شدند، ۲۲ هزار و ۹۵۹ تست سریع انجام‌شده است که از این میان تعداد تست‌های مثبت سریع ۱۳۵۲ نفر، تعداد افراد ارجاع شده به مراکز منتخب ۲۴۱۱ بود، همچنین ۸۴۹ نفر برای انجام تست پی سی آر ارجاع داده شدند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان قزوین یادآور شد: نیروهای بسیج ۶۰ نفر در قالب ۲۳ تیم، بخش سلامت ۸۲ نفر در قالب ۴۲ تیم و سایر هم چهار نفر در قالب ۲ تیم که مجموعاً ۱۴۶ نفر در قالب ۶۷ تیم بودند در بخش مراقبت در منزل ارائه خدمات دادند.

وی با اشاره به اقداماتی که توسط این تیم‌ها در منازل صورت گرفته است، عنوان کرد: ۱۳۶۰ نفر مراقبت در منزل، ۱۰۲۴ تست سریع انجام شده در منزل، ۸۹ تست مثبت سریع، ارجاع ۱۳۵ نفر برای انجام تست پی سی آر و ارجاع ۲۹ نفر به بیمارستان ازجمله اقدامات انجام ‌شده است.

طاهرخانی بیان کرد: درزمینهٔ واحدهای غربالگری نیز در حوزه بسیج ۱۴ واحد نمونه‌گیری موقت و یک واحد پاکروان فعال بود، شهرداری ۲ واحد، مدارس ۲ واحد و هلال‌احمر ۷ محل برای نقاهتگاه مشخص کردند که ۱۳۷۷ تخت سازمان‌دهی شده بود.

وی افزود: تعداد ۲۷ هزار و ۷۳۶ نفر تست پی سی آر دریافت شده که از این تعداد ۶۸۱۱ تست مثبت و ۲۰ هزار و ۹۲۵ نفر منفی بود، همچنین تعداد تست‌های سریع ۲۸ هزار و ۷۲۲ مورد بوده است که از این میزان ۱۷۷۲ مورد مثبت و ۲۶ هزار و ۹۵۰ نفر منفی بود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان قزوین بیان کرد: همچنین در سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی ۶۰۰ هزار ماسک بین افراد نیازمند و مناطق کمتر توسعه‌یافته توزیع شد.

وی با اشاره به اقدامات تیم‌های حمایتی تأکید کرد: ۳۹۹۲ نفر در تیم‌های حمایتی فعالیت دارند که سهم همکاری بسیج ۳۶۷۲ بود، سهم همکاری بسیج در تیم‌های نظارتی ۱۷۶ نفر بوده و تعداد بازدیدهای مشترک سازمان‌ها ۱۷۸۹ مورد است، تعداد بازرسی‌ها ۳۶ هزار و ۴۴۰ مورد است که سهم همکاری بسیج در این خصوص ۹۲۹۹ مورد است.

طاهرخانی یادآور شد: در مرکز پاکروان ۳۹۲۱ ویزیت انجام‌شده که از این میزان ۳۵۷۱ مورد مربوط به انجام تست کرونا بوده و درنهایت ۱۷۸ مورد مثبت و ۲۳۹۳ نفر منفی بوده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها