با ما همراه باشید

اخبار 51

مطالبه گری حق مردم است ولی باید مراقب فتنه‌انگیزی دشمنان باشیم

منتشر شده

در

مطالبه گری حق مردم است ولی باید مراقب فتنه‌انگیزی دشمنان باشیم

ایسنا/آذربایجان شرقی فرمانده سپاه عاشورا مطالبه‌گری را حق جامعه و مردم برشمرد و افزود: برخی از اعتراضات و نارضایتی‌های مردمی در جامعه به حق است ولی باید هوشیار بود تا دشمنان با سوء استفاده از مطالبه‌گری‌های به حق مردم، فتنه‌انگیزی و ایجاد اختلاف نکند.

سردار علی اصغر عباسقلی زاده در نشستی با موضوع «جایگاه شهید سلیمانی در تغییر معادلات تحمیلی استکبار» در خصوص فتنه‌انگیزی و اختلاف‌افکنی جدید دشمنان گفت: برخی تجمع‌های کارگری، صنفی و شغلی با آن که یک مطالبه به حق و به جاست ولی دشمنان با سوء استفاده از این موقعیت فتنه‌انگیزی می‌کنند که باید هوشیار بوده و در این خصوص به دشمنان فرصت سوء‌ استفاده را ندهیم.

وی بصیرت‌افزایی در جامعه را یکی از راه‌های شناخت حق و باطل ذکر کرد و بر ترویج بصیرت‌افزایی و عمل به فرامین مقام معظم رهبری در جامعه تاکید کرد.

وی ایمان به خدا و ولایت‌مداری را رمز موفقیت در جامعه و غلبه بر توطئه‌های دشمنان برشمرد و گفت: تا زمانی که تمام مسئولان گوش به فرمان ولی فقیه زمان و مقام معظم رهبری داشته باشند در تمام امورات جامعه از جمله در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، نظامی و غیره موفق بوده و قدرتمندتر از همیشه در مقابل دشمنان ایستادگی خواهند نمود در غیر این صورت دشمنان بر ما غلبه خواهند نمود.

فرمانده سپاه عاشورا افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام اسلامی و مقتدر در منطقه می‌باشد که این امر را مدیون شهدای گران‌قدری هستیم که جان خود را در دفاع از اسلام و دین خود فدا کردند و ایران اسلامی را به اقتدار و سربلندی رساندند.

وی در ادامه بر توجه ویژه مسئولان و مردم جامعه به وصایا و مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی در مکتب امام و رهبر معظم انقلاب تربیت یافته است و از جمله شجاع‌ترین، شیرمردترین و با ایمان‌ترین مردان نیک دنیا بوده که در عرصه جهادی فردی مهربان و دلسوز برای مردم ایران اسلامی‌ و با اقتدار در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب بوده که در این راه جان خود را فدای ایمان و رهبری خود کرده است.

وی از مهم‌ترین فرازهای سردار سلیمانی در وصیت‌نامه سردار که عصاره‌ای از وصیت‌نامه‌های شهیدان در طول انقلاب است را در دو قسمت خلاصه کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین این فرازها اطاعت محض از ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب اسلامی است و دومین فراز حفظ و صیانت از ایران اسلامی به عنوان حرم که اگر این حرم را حفظ کنیم کل زمین‌های اسلامی از جمله سوریه، عراق، فلسطین و غیره را حفظ کردیم و اگر نتوانیم حفظ کنیم کل عتبات عالیات و زمین های اسلامی را از دست داده‌ایم.

سردار عباس‌قلی‌زاده بر پشتیبانی و مطیع امر مقام معظم رهبری و بصیرت شناسی در جامعه تاکید کرد و گفت: در طول صدر اسلام امامان و معصومان از بی بصیرتی مردم به شهادت رسیدند و دشمنان از صدر اسلام تاکنون با این روش دین اسلام را در فشار و تنگنا گذاشته‌اند و هم اکنون نیز با فتنه‌افکنی، هجمه روانی و شایعه‌پراکنی سعی در تغییر نظام و در فشار قرار دادن رهبری دارند ولی مردم با بصیرت ایران به رهبری مقام معظم رهبری همیشه توطئه‌های دشمنان را نقش برآب کرده است.

وی با اشاره به این که انقلاب اسلامی برای مردم ایران شخصیت و هویت بخشیده است، افزود: هر اتفاق و وضعیتی که در جامعه اتفاق می‌افتد ما مسئول هستیم و با وحدت و اطاعت محض از ولی فقیه زمان می‌توانیم از فتنه‌های دشمنان علیه نظام و انقلاب جلوگیری کنیم‌.

امام جمعه شهرستان اهر نیز در این نشست بصیرت‌افزایی در جامعه را بسیار مهم برشمرد و گفت: عدم بصیرت ملت در صدر اسلام باعث مشکلات و شهادت امامان و معصومان از جمله حضرت فاطمه زهرا(س) که در آستانه وفات ایشان هستیم، شد.

حجت الاسلام جواد حاجی زاده ضمن گرامی‌داشت یاد و نام سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و هم‌رزمان شجاع و دلیرش در دفاع از حقوق مظلومین بسیار مهم و اساسی برشمرد.

وی بحث بصیرت را در جامعه بسیار مهم ذکر کرد و افزود: بصیرت جایگاه خاصی در متون دینی داشته و باید همگان با مطالعه و عبرت‌گیری از وقایع تاریخی بصیرت را در جامعه ترویج دهیم.

وی سردار سلیمانی را نماد امید، رشادت، ایمان و رمز پیروزی و مقاومت برشمرد و بر شناخت بیشتر از این شهید والامقام تاکید کرد.

امام‌جمعه اهر گفت: باید سیره، ولایت‌مداری و زندگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را الگویی برای زندگی و تقویت باورهای دینی خود قرار دهیم.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 51

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

منتشر شده

در

توسط

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

ایسنا/کرمان دوشنبه۱۳ دیماه ساعت ۱:۲۰ بامداد گلزار شهدای کرمان در لحظه شهادت سردار دلها و زیر باران میزبان زائران حاج قاسم شده است.

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 51

روایت میرسلیم از اصلاحات مورد نیاز در بودجه سال آینده

منتشر شده

در

توسط

روایت میرسلیم از اصلاحات مورد نیاز در بودجه سال آینده

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اصلاح وضع بودجه در شرایط کنونی را نیازمند درایت و جرأت دانست و گفت که در این مسیر تفاهم ارکان نظام و همراهی مردم بر مبنای صداقت دولت ضروری است.

دولت خود را برای حذف یارانه دهک‌های پردرآمد آماده کند

سیدمصطفی میرسلیم در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به انتظارات از مجلس و دولت و چگونگی دستیابی به بودجه مطلوب گفت: اصلاح وضع بودجه بویژه در شرایط کنونی، نیازمند درایت و جرأت است و با محافظه کاری و اتلاف فرصت سازگار نیست. برخی از رویه های جاری ادامه اقدامات دولت‌های گذشته است؛ مانند پرداخت یارانه نقدی ماهانه بدون حذف دهک‌هایی که از آن مستغنی‌اند و با توجه به ضرورت کمک بیشتر به دهک‌های آسیب پذیر. امید است در قانون بودجه این قبیل موارد اصلاح شود و دولت نیز برای اجرای دقیق و سریع آن خود را آماده کند.

وی با تاکید بر اینکه در اصلاح بودجه، تفاهم ارکان نظام و همراهی مردم بر مبنای صداقت دولت ضروری است، ادامه داد: دولت و مجلس باید برای رفع مشکلات بوجود آمده که عمده آن ناشی از سوء مدیریت در دولت قبلی است، همکاری صمیمانه و جدی داشته باشند و بویژه اقتضای موفقیت و آثار و تبعات کوتاه مدت تصمیمات الزامی بودجه را با مردم در میان بگذارند تا این همکاری سه جانبه هرچه زودتر ثمربخش شود و به ندای استغاثه مردم پاسخ داده شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه امکان کارشکنی در این مسیر یا ایجاد مزاحمت برای جلوگیری از موفقیت دولت وجود دارد، یادآور شد:‌ ما همگی باید هوشیار باشیم. دفع اقدامات زیانبار دشمنان و سوءاستفاده کنندگان از ناهنجاری‌های اقتصادی و اجتماعی موجود لازم است. عده ای ممکن است بخواهند از فشارهایی که مردم تحمل می کنند برای ایجاد بی‌ثباتی اجتماعی و به تأخیر انداختن اقدامات اصلاحی که بی شباهت به نوعی جراحی اقتصادی نیست، به نفع خود و بر ضد مصالح کشور و عامه مردم، بهره برداری کنند.

میرسلیم درباره محور اصلی اصلاحات کلی در لایحه بودجه نیز گفت:‌ توجه داشته باشیم که در چند سال گذشته متأسفانه درآمد ناخالص ملی ما به جای رشد، ثابت مانده حتی در مواردی کاهش یافته است و این امر موجب سقوط ارزش پول ملی در مقابل پول سایر کشورهایی که از رشد اقتصادی برخوردارند می شود و شده است؛ به علاوه وقتی این سقوط ارزش پول ملی با افزایش نقدینگی توأم می شود به تورم لجام گسیخته می انجامد و صدمه اینها به مردم خصوصا دهک‌های آسیب پذیر وارد می‌شود. به عنوان یک اصل باید بپذیریم که هیچ تحول اصلاحی رخ نخواهد داد مگر بر مبنای تلاش برای ارائه خدمت و کوشش برای تولید کالاهای مورد نیاز جامعه؛ یعنی اصالت با تولید است و تقلیل یا حذف روش‌های منتهی به رکود و تضعیف فرآیندهای انقباضی؛ این نکته حتماً باید در بررسی لایحه مورد توجه جدی قرارگیرد.

تشویق تولیدکنندگان داخلی به جای تن دادن به واردات در اولویت باشد

این عضو کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه اقداماتی نظیر رفع موانع اشتغال مولد برای رونق فعالیت‌های تولیدی باید در اولویت قرار گیرد، گفت: تشویق تولیدکنندگان داخلی و کمک به آنها برای ارتقای کیفیت به جای تن دادن به واردات در مواردی که زمینه تولید داخلی فراهم است و همچنین مبارزه بی‌امان و قاطع با قاچاق و اصلاح وضع گمرک را نباید از مدّ نظر دورداشت؛ اضافه می کنم تأدیه مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی را از دولت که متأسفانه در بسیاری از موارد آنها را به ورطه ورشکستگی انداخته یا نزدیک کرده است با توجه به آلودگی بسیاری از آنها به تسهیلاتی که برای تولید از بانک‌ها گرفته‌اند.

بخش عمده‌ بودجه برای پرداخت حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان صرف می‌شود

میرسلیم با تاکید بر اینکه دولت باید از اقداماتی که انگیزه تلاش و کوشش مولد را در بین مردم تضعیف می کند یا از بین می برد، خودداری کند گفت: کوچک سازی دولت و رها کردن تصدی گری مگر در موارد اضطراری، و سپردن کارها به مردم باید عملیاتی شود و نشانه های آن در لایحه بودجه مشهود باشد. بخش عمده‌ای از بودجه دولت برای پرداخت حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان صرف می شود و عملاً کمتر از ٢٠٪‏ برای فعالیتهای زیربنایی و عمرانی باقی می ماند! انگار دولت انتخاب شده که بودجه ای بیاورد برای اداره خودش و نه توسعه کشور!

باید امکانات تقویت خودکفایی را در تولید داخلی فراهم کنیم

وی با بیان اینکه قبل از تحریم‌ها اقتصاد ایران همکاری تقریباً تنگاتنگی با تجارت جهانی داشت تا فعالیت‌های تولیدی توجیه اقتصادی پیدا کند، افزود: بعد از تحریم، آن همکاری‌ها محدود شده است و ما باید امکانات تقویت خودکفایی را در تولید داخلی فراهم کنیم و با توجه به محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها باید با انحرافاتی که در حاشیه مسیر اصلی تلاش برای تولید قرار می‌گیرد مقابله کنیم و راه آن، مهار واردات است و محدود کردن آن به مواد اولیه و قطعاتی که امکان تأمین و ساخت آن عجالتاً در داخل وجود ندارد.

میرسلیم درباره کیفیت تولیدات داخلی نیز گفت: مسلماً تمام سعی تولیدکنندگان باید بر این باشد که رضایت مردم را جلب کنند و بعلاوه سایر مقررات و استانده ها را مراعات کنند؛ پس در بودجه باید تشویق تولیدِ باکیفیت و رقابت پذیر و بادوام و نیز مراعات استانداردها و مقررات فراموش نشود؛ یکی از راه‌های شایسته تقویت صادرات است. به علاوه، تسهیل و تقویت فعالیت‌های تولیدی در زمینه تأمین مواد اولیه و ساخت محصولات واسطه‌ای برای کاهش آسیب پذیری فعالیت‌های تولیدی در کشور اهمیت دارد و باید مورد حمایت قرارگیرد.

قرار نبود درآمدهای دولت در انتهای برنامه ششم وابسته به نفت باشد

این نماینده مجلس در تحلیل خود از وضع درآمدها در لایحه بودجه نیز گفت: بخشی از درآمد دولت در لایحه بودجه وابسته به فروش نفت است، به مقدار ١،٢میلیون بشکه در روز و با احتساب قیمت ٦٠ دلار برای هر بشکه. این دو رقم قطعی نیست یعنی ممکن است فروش به مقدار کمتر یا بیشتر و قیمت نیز ارزان‌تر یا گران‌تر باشد در حالی که برای هزینه کردن باید به منبع مطمئن درآمدی اتکا کرد و الا تقریبا تکلیف بودجه وابسته می‌شود به تحقق درآمد و در نتیجه تخصیص در اختیار مدیرانی قرارمی گیرد که در سازمان برنامه و بودجه‌اند و در نهایت به تشخیص خود و با امضای طلایی عمل می‌کنند و این با رویه درست اجرای قانون بودجه سازگار نیست؛ اساسا قرار نبوده است درآمدهای دولت در انتهای برنامه ششم وابسته به نفت باشد؛ اگر وام از صندوق توسعه را هم در نظر بگیریم وابستگی بودجه پیشنهادی در لایحه از نظر درآمدی به عواید حاصل از فروش نفت خام و گاز طبیعی نزدیک ٤٠٪‏ می‌شود و این مطلوب نیست پس باید به فکر برطرف کردن موانع استحصال دیگر درآمدهای دولت بود: نشت مالیاتی، حقوق گمرکی و حقوق مالکانه دولت…؛ و سپس با رونق گرفتن تولید، افزایش مالیات و یا وضع پایه جدید مالیاتی را در نظر گرفت.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 51

مربی پیشین تیم ملی تفنگ: مربیان تمایل دارند در دیگر کشورها کار کنند

منتشر شده

در

توسط

مربی پیشین تیم ملی تفنگ: مربیان تمایل دارند در دیگر کشورها کار کنند

مربی پیشین تیم ملی تفنگ گفت: شرایط کاری در ایران مثل سایر کشورها نیست؛ شاید به همین دلیل است که مربیان مایل هستند در کشورهای دیگر کار کنند.

محمد زائر رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد عقد قرارداد با تیم ملی بنگلادش اظهار کرد: از روز شنبه به بنگلادش آمده‌ام. طبق صحبتی که با دبیر فدراسیون این کشور داشتم قراردادم احتمالا دو ساله باشد. البته خودم مد نظر دارم که قرارداد تا بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ باشد و بعد از آن مجددا تمدید کنیم. ولی پیشنهاد مسوولان بنگلادش‌ این است که تا المپیک قرارداد بسته شود. باید ببینیم طی چند روز آینده که قرارداد کامل می‌شود چه خواهد شد.

او در ادامه درباره شرایط ورزشکاران بنگلادش گفت: تیم ملی بنگلادش دو سال و نیم قبل یک مربی خوب در اختیار داشت اما آن مربی از این تیم جدا شده است. در این مدت که ورزشکاران‌شان مربی نداشتند افت خیلی زیادی داشتند. نتایج آخرین مسابقه آن‌ها را دیدم که با افت شدیدی همراه بود و امیدواریم با استفاده از جوانان مستعد به نتایج خوبی برسیم.

وی درباره جدا شدنش از تیم ملی تفنگ ایران گفت: من از سال ۸۹ تا ۹۸ مربی تیم ملی بودم. در زمان مربیگری آقای لازلو و کوران نیز در تیم ملی بودم. دو سال قبل به خاطر کارهای شخصی بهتر دانستم که بیش‌تر به آن کارها رسیدگی کنم. این موضوع را به مسوولان وقت گفتم اما متاسفانه فکر کردند موارد دیگری است و با من خیلی خوب رفتار نکردند.

مربی پیشین تیم ملی تفنگ ایران در ادامه درباره ساخت ساچمه با کیفیت در ایران گفت: شرکت ما توانست برای اولین‌بار ساچمه با کیفیت تولید کند که تا چند مدت دیگر ورزشکاران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. برای ساخت این ساچمه‌ها زحمت زیادی کشیدیم و امیدوارم که بتوان از آن بهره برد.

زائر رضایی در ادامه گفت: ایران پتانسیل این را دارد که مربیان خوبی داشته باشد و بتواند تیم خیلی قوی داشته باشد اما شرایط کاری در ایران مثل کشورهای دیگر نیست. شاید مربیان به همین سبب است که مایل هستند در کشورهای دیگر کار کنند. هم از نظر مالی و هم از نظر قدردانی متاسفانه برخی از رییسان فدراسیون کم کاری می‌کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها