با ما همراه باشید

آموزشی

معرفی بهترین برنامه‌های آموزش زبان

منتشر شده

در

معرفی بهترین برنامه‌های آموزش زبان

منبع: ايسنا اگر می‌خواهید زبان دوم یاد بگیرید، انتخاب بهترین اپلیکیشن آموزش زبان با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، از اهمیت ویژه‌ای برخودار است. در این مقاله بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان دوم را معرفی می‌کنیم.

طبق آمار منتشرشده تعداد افراد تک‌زبانه روبه کاهش است و آمارها نشان می‌دهد تمایل به یادگیری زبان دوم رو به افزایش است. در این میان اپلیکیشن‌های فراوانی وجود دارد که به راحتی و در منزل به صورت خودآموز می‌توانید زبان دوم را آموزش بینید.

در این مقاله تعدادی از نرم‌ افزارهای معروف یادگیری زبان دوم معرفی و ویژگی‌های آنها تشریح می‌شود.

اپلیکیشن (Babbel)؛ تجربه آنلاین کلاس درس

این برنامه بیشتر شبیه یک دوره آموزش زبان خارجی است که در برنامه آموزشی مدارس آنلاین استفاده می‌شود. طرح مینیمالیستی برنامه فضای کسالت آور را از شما دور می‌کند.

هر درس با ترجمه همراه است و شامل تغییرات کلمه یا عبارت، تصاویر و رسمی یا غیر رسمی بودن آن است. همچنین می توانید کلمات جدیدی را که یاد می گیرید در مکالمات رایج استفاده کنید، به آنها گوش دهید، عبارات را تکرار کنید و در مورد گروه های فعل اطلاعات بیشتری کسب کنید. تمرینات ۱۵ دقیقه ای زبان به راحتی در طول روز در دسترس است.

در این برنامه می توانید به کوییزهای گوناگون پاسخ دهید تا بدانید تا چه سطحی پیشرفت کرده اید. برنامه بابل، رایگان است، یا می توانید اشتراک سه ماهه ۲۷ دلار، شش ماه ۴۶ دلار و یک سال ۷۵ دلار آن را دریافت کنید.

اپلیکیشن (Mondly)؛ بهترین راه برای به خاطر سپردن عبارات خاص

Mondly یک برنامه سرگرم کننده و رنگارنگ دارای ویژگی های متعددی است. این برنامه تصاویر، ترجمه ها و ابزارهای شنیداری را برای کمک به سبک یادگیری خاص شما بسته بندی می کند. مربی کلمات و عبارات را به صورت ملودی ارائه می دهد که یادآوری آنها را آسان تر می کند.

با کمک این برنامه در عرض چند دقیقه شما قادر به حفظ کلمات اصلی، فرم جملات، یادگیری عبارات و شرکت در مکالمات خواهید شد. درس های سرگرم کننده زبان واژگان، دستور زبان و تلفظ شما را بهبود می بخشد.

اپلیکیشن (Duolingo)؛ مناسب برای یادگیری چند زبان

یکی از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی اپلیکیشن Doulingo است که تعداد کاربران این برنامه به‌طور کلی به رقم ۳۰۰ میلیون نفر می‌رسد. این اپلیکیشن درواقع یک برنامه‌ گسترده آموزش زبان است و افراد می‌توانند با کمک آن به آموزش بیش از ۳۵ زبان دسترسی داشته باشند. برنامه‌ آموزش زبان دولینگو به کاربر کمک می‌کند مهارت‌های گفتار (Speaking، خواندن و درک مفاهیم (Reading)، شنیداری (Listening) و نگارش (Writing) را با تمرین‌های مختلف تقویت کند تا ساختار لغوی و دستوری لازم برای برقراری ارتباط به‌زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری ایجاد شود.

این نرم افزار نسبت به سایر اپلیکیشن ها برتری هایی دارد. از جمله اینکه بسیاری از امکانات آن رایگان است. ضمن اینکه یادگیری زبان در این نرم افزار با جنبه سرگرمی و بازی همراه است که برای بسیاری بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی است. همچنین کلمات و موضوعات پایه ای در زبان در این نرم افزار نسبتا مناسب توضیح داده شده اند. همچنین می توانید روند پیشرفت تان را دنبال کنید. ساختار جملات و کلمات پرتکرار به خوبی توضیح داده شده اند، اما این اپلیکیشن محیط فارسی ندارد.

اپلیکیشن (Memrise)؛ بهترین راه برای یادگیری صحبت کردن معمولی به زبان جدید

یکی از قسمت های مورد علاقه من در Memrise استفاده برنامه از فیلم های کوتاه است تا نشان دهد چگونه افراد محلی عبارات مختلف را در مکالمه استفاده می کنند. چند درس به صورت رایگان روزانه در دسترس است و برای دسترسی بیشتر باید اشتراک این برنامه را داشته باشید.

این نرم‌ افزار آموزش زبان انگلیسی هم برای اندروید و هم برای آی او اس و ویندوز، از نرم‌افزارهای پرکاربرد است. هدف اصلی بر توانایی به خاطر سپردن و عمق مطلب یادگیری است و در این کار هم از علم و مطالب روانشناسی بسیاری کمک گرفته‌ شده است.

این نرم‌افزار با تکیه بر تکنیک‌های مدرن آموزش، واژگان و عبارات انگلیسی را به نحوی هوشمندانه در ذهن مخاطب حک می‌کند به‌ شکلی که تا زمانی طولانی در حافظه شخص بمانند. سوال‌ها و کوییزهای جالبی در این نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی مطرح‌ شده‌اند و از نظر جنبه‌ های فان و سرگرمی نیز بسیار خلاقانه ظاهر شده‌اند.

اپلیکیشن (Busuu)؛ برای کاربران هدفمند بهترین است

یکی دیگر از نرم افزارهای یادگیری زبان انگلیسی و زبان های دیگر است که به صورت آنلاین در دسترس است. در Busuu برای یادگیری آنلاین زبان انگلیسی نیازی به دانستن زبان دیگری ندارید. البته زبان فارسی در فهرست زبان‌های پیش فرض بوسو نیست، اما می‌توانید در آن انگلیسی را به انگلیسی یاد بگیرید.

روش کار بوسو، آموزش آنلاین زبان انگلیسی به صورت کاربردی است. فایل‌های صوتی و ویدیویی مختلف موجود در آن به تقویت مهارت‌های صحبت کردن (Speaking) و گوش کردن (Listening) شما کمک می‌کنند و برای تلف نشدن وقت، در ابتدای کار امکان تعیین سطح آنلاین هم وجود دارد.

شما می‌توانید به صورت رایگان از فلش کارت‌های بوسو استفاده کنید اما برای استفاده از امکانات دیگر سایت از جمله صحبت کردن با افراد بومی، باید مبلغی پرداخت کرده تا از خدمات Premium آن استفاده کنید. این نرم افزار به صورت مستمر سطح دانش زبان شما را سنجیده و به شما اعلام می‌کند از نظر سطوح CEFR در حال حاضر در چه جایگاهی قرار دارید.

اپلیکیشن (Lirica)؛ یادگیری زبان دوم به صورت موزیکال

برنامه lirica برنامه‌ای کاربردی در حوزه آموزشی محسوب می‌شود که در فهرست محبوب‌ترین و پردانلودترین اپلیکیشن‌های اندرویدی قرار دارد. این برنامه برای آموزش زبان لاتین با کمک موسیقی‌های خارجی طراحی شده که در نوع خود بی‌نظیر است؛ بنابراین با روشی نوین علاوه بر لذت از موسیقی‌های گوناگون می‌توانید دایره لغاتتان را گسترده‌تر و زبان لاتین خود را تقویت کنید.

در این برنامه آهنگ‌های متنوع، خاطره‌انگیز و محبوبی از خوانندگان لاتین جمع‌آوری‌شده است. علاوه بر تماشای ویدئو موزیک هریک از خوانندگان، متن آهنگ به زبان لاتین همراه با ترجمه آن به زبان انگلیسی در دسترس شما قرار دارد. lirica گرامر لاتین را با استفاده از عکس‌ها، آهنگ‌ها و فیلم‌های خوانندگان لاتین به شما آموزش می‌دهد. این برنامه جذاب خلاقیت و نوآوری قابل‌توجهی در آموزش لغات به خرج داده است.

در این اپلیکیشن همچنین بازی‌های گوناگونی با تمرکز بر آموزش لغات برای شما در نظر گرفته‌شده است. شما باید با توجه به آهنگ پخش‌شده کلمات موردنظر را مشخص کنید تا کلمات بیشتری در حافظه شما ثبت شود. در آخر با توجه به عملکردتان در طول برنامه، ستاره‌هایی به‌عنوان جایزه کسب خواهید کرد. این ستاره‌ها گزارشی از نحوه فعالیتتان به شما خواهند داد.

Lirica یک هفته آزمایشی رایگان دارد و سپس حدود ۴ دلار در ماه اشتراک آن را باید خریداری کنید. در حال حاضر، این برنامه فقط زبان های اسپانیایی و آلمانی را ارائه می دهد، اما قصد دارد در آینده زبان های بیشتری را اضافه کند.

اپلیکیشن (Drops )؛ برای زبان آموزان بصری بهترین است

برنامه فوق با سیستم آموزشی خاص خود کمک می کند تا به راحتی و تنها در چند ماه زبان انگلیسی را به صورت کامل فرا بگیرید. برخلاف بسیاری از برنامه های مشابه این نرم افزار در هر روز تنها ۵ دقیقه از وقت شما را اشغال می کند و کمک می کند تا در سخت ترین شرایط کاری نیز بتوانید به یادگیری هایتان ادامه دهید.

«Drops» یادگیری زبان خسته‌کننده نیست. لغات مفید به وسیله تصویرسازی‌های مینیمال زیبا و بازی‌های کوچک و سریع در ذهن شما حک خواهند شد.

این برنامه ۱۰۰ درصد بصری است، محدودیت ۵ دقیقه‌ای یادگیری که گرچه ممکن است عجیب برسد اما شما را معتاد یادگیری خواهد کرد، اجرای تمرین‌های بی‌دردسر، تمرکز بر یادگیری لغت و سرعت یادگیری از مزایای این برنامه است.

منبع: cnet

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزشی

رییس جمهور به دانشگاه صنعتی شریف می‌رود

منتشر شده

در

توسط

رییس جمهور به دانشگاه صنعتی شریف می‌رود

رییس جمهور به مناسبت روز دانشجو به دانشگاه صنعتی شریف می‌رود.

 آیین بزرگداشت روز دانشجو با عنوان «صریح، شفاف، دانشجویی» ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۱۶ آذر با حضور آیت‌الله رئیسی در دانشگاه شریف برگزار می‌شود.

 

 

ادامه مطلب

آموزشی

صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش روز یکشنبه در مجلس بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش روز یکشنبه در مجلس بررسی می‌شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه به بررسی صلاحیت و برنامه های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش جهت تصدی این وزارتخانه خواهند پرداخت.

 جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در هفته آتی در روز های یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه برگزار خواهد شد و دستور کار آن به شرح زیر می باشد:

بررسی برنامه ها و صلاحیت آقای یوسف نوری برای تصدی وزارت آموزش و پرورش و اخذ رای اعتماد در روز یکشنبه

بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در خصوص طرح حمایت از مالکیت صنعتی

بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی (اعاده شده از شورای نگهبان)

بررسی گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید در خصوص طرح تسهیل صدور برخی مجوز های کسب و کار (اعاده شده از شورای نگهبان)

بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در خصوص طرح اصلاح قانون تشکیلات و ایین دادرسی دیوان عدالت اداری

بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی

بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه پروتکل اصلاحی بند (۱۰،۵،۴،۱) اساسنامه موسسه منطقه ای استانداردسازی، ارزیابی، انطباق و تایید صلاحیت و اندازه شناسی سازمان همکاری اقتصادی (ریسکام)

بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری نیکاراگوئه

بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص طرح تسری فوق العاده خاص کارمندان سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به کارکنان اداری قوه قضاییه

بررسی گزارش کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس در خصوص طرح شفافیت آرای نمایندگان

بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری غنا به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات های بر درآمد،سرمایه و عواید سرمایه

بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل

بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح اصلاح تبصره ۱ قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

بررسی گزارش شور دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص طرح جهش تولید دانش بنیان

بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص لایحه به هزینه قطعی منظور نمودن اعتبار خرید و وسایل حفاظتی جزیره خارک

بررسی تقاضای دو فوریت در مورد طرح تشکیل آب و فاضلاب روستایی

بررسی تقاضای یک فوریت در مورد طرح حمایت از شرکت ها و موسسات خلاق و تجاری سازمان فناوری های نرم

همچنین انتخاب نمایندگان ناظر در مجامع و شوراها، بررسی گزارش نحوه اجرای بند (الف) تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اجرای طرح چهل و شش هزار هکتاری آبیاری دشت سیستان، بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت شستا از سال۹۲ تا۹۹، بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نفت، بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری آبادان و اروند کنار از سال ۱۳۸۵ تاکنون، بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان به منظور رسیدگی به طرح جامع مدیریت شهری و روستایی بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی، بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری، بررسی گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از سال ۱۳۹۲ و بررسی آثار اقتصادی ناشی از عدم تحصیل اهداف قانون برنامه ششم و اجرای احکام قانونی توسط وزارت نیرو، از دیگر مواردی است که در دستورکار جلسات علنی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هفته آتی قرار دارد.

 

ادامه مطلب

آموزشی

مجلس به «فیاضی» اعتماد نکرد

منتشر شده

در

توسط

مجلس به «فیاضی» اعتماد نکرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسعود فیاضی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش رای اعتماد ندادند.

 مسعود فیاضی گزینه پیشنهادی آموزش و پرورش با ۱۱۵ رای موافق، ۱۴۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۶۰ رای ماخوذه نتوانست از مجلس  رای اعتماد کسب کند.

فیاضی دومین وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در دولت سیزدهم است پیش از او حسین باغ گلی به عنوان گزینه پیشنهادی تصدی آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی شد که او هم نتوانست از مجلس رای اعتماد بگیرد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها