با ما همراه باشید

اخبار 23

نظام ما با برخورداری از بسیج مردمی‌ترین حکومت روی کره زمین است

منتشر شده

در

نظام ما با برخورداری از بسیج مردمی‌ترین حکومت روی کره زمین است

ایسنا/خراسان رضوی امام جمعه مشهد گفت: نظام ما امروز بر روی کره زمین، مردمی‌ترین نظام حکومتی است و عامل اجرای این مردمی بودن، بسیج است. عمده مردمی بودن نظام این است که در عرصه‌های اجرایی نظام مردم حضور دارند و کشور را اداره می‌کنند و این از نتایج وجود بسیج است.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) با اشاره به فرا رسیدن سالروز صدور فرمان تشکیل بسیج مستضعفین توسط امام راحل(ره) اظهار کرد: تشکیل سپاه امام زمان(عج) مربوط به دوران پس از ظهور نیست بلکه این سپاه قبل از ظهور تشکیل می‌شود. در واقع این سپاه باید جهان را برای ظهور آماده کند و انشاءالله عزیزان مخلص بسیجی در زمره سپاهیان حضرت بقیه‌الله(عج) قرار گیرند و زمینه‌ساز ظهور آن حضرت باشند.

وی با بیان اینکه تشکیل بسیج از ابتکارات فوق‌العاده‌ امام(ره)‌ و از القائات آسمانی به ایشان بود، عنوان کرد: یکی از سیاستمداران آمریکایی در همان روزهایی که امام تازه از دنیا رفته بود، گفت امام به داخل قبر رفت اما از همانجا بر کشورش حکومت می‌کند چراکه او بسیج را دارد. بسیج جریانی است که حاکمیت امام بزرگوار را بر جامعه حفظ می‌کند. امروز نیز اصول مربوط به خط امام در کشور ما با قدرت بسیج در سایه رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری در حال اجراست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه بسیج یک ودیعه ارزشمند در جامعه ماست که سایر جوامع از آن محرومند، ادامه داد: نظام ما امروز بر روی کره زمین، مردمی‌ترین نظام حکومتی است و عامل این مردمی بودن، بسیج است. علت اصلی مردمی بودن نظام این است که در عرصه‌های اجرایی آن مردم حضور دارند و کشور را اداره می‌کنند. این از نتایج فعالیت بسیج است. بسیج باعث شده مردم در عرصه‌های عملیاتی نظام حضور پیدا کنند چراکه همواره و در هر بحرانی بسیج برای خدمت پای کار می‌آید؛ این یعنی کشور توسط مردم اداره می‌شود.

علم‌الهدی با بیان اینکه امروز ما در سه عرصه به فداکاری‌های بسیج و حرکت بسیجی احتیاج داریم، گفت: عرصه اول تقابل با دشمن است. فلسفه تشکیل بسیج نیروی دفاعی است و علت استقرار آن در به عنوان بخشی از نیروی‌های پاسداران این است که تحت یک فرماندهی منسجم فعالیت کند.

وی با تاکید بر اینکه البته امروز به غیر از عرصه نظامی در عرصه جنگ نرم نیز نیازمند دفاع در برابر دشمنان هستیم، بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۴۲ شبکه در دنیا به زبان فارسی در حال سم‌پاشی علیه نظام ماست. همچنین بیش از ۱۵۰۰ نفر در آمریکا و ۱۷۰۰ نفر در اسرائیل شبانه‌روز در حال فعالیت و تولید محتوا برای سرکوبی نظام ما هستند. همه این فعالیت‌ها برای این است که نظام ما را از داخل تهی کنند چراکه می‌دانند از بیرون هیچ کاری نمی‌توانند با ما بکنند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: بسیج باعث بر هم خوردن موازنه قدرت دشمن شده است. دشمن تجهیزات و دانش نظامی ما را ارزیابی می‌کند اما نیروی مردمی ما را نمی‌تواند ارزیابی کند چون معلوم نیست اگر روزی در کشور ما جنگ شد، چه تعداد بسیجی به میدان می‌آیند؛ لذا وجود بسیج قدرت ارزیابی دشمن از توان نظامی ما را از دشمن سلب کرده است. البته کشور در عرصه عملیات جنگ نرم نیز به یک دفاع جانانه با حضور جوانان مبتکر نیازمند است. لازم است اخلاص بسیجی جوانان خوش‌فکر تمام ظرفیت وجودی‌شان را به منصه ظهور بگذارد تا در خط دفاع در برابر جنگ نرم جانانه عمل کنند.

علم‌الهدی اضافه کرد: کمک به حل مشکلات جامعه از دیگر عرصه‌هایی است که در آن به حضور بسیج نیاز است. امروز جامعه ما گرفتار مشکل گرانی است که معیشت را بر مردم سخت کرده است. بخشی از این قضیه به دولت مربوط است اما بخش دیگر به سودجویی دلال‌ها باز می‌گردد. در واقع یک عده ناپاک سودجو می‌خواهند معیشت مردم را تحت فشار قرار دهند و حق آنان را تصاحب کنند. اینجاست که بسیج باید به میدان بیاید و با سودجویان مقابله کند. اگر بسیج بیدار و آگاه باشد، سودجویان نمی‌توانند برای مردم مشکلات معیشتی ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به مشکلات کم‌آبی در کشور با بیان اینکه بخشی از این مشکلات ناشی از شیوه نادرست مدیریتی است، گفت: باید با اتکا به نظام میرآبی که از دوران‌های گذشته در سنت ایرانی وجود داشت، یک تقسیم‌بندی صحیح روی موجودی آب کنونی کشور انجام شود تا بتوان مشکلات را از این طریق حل نمود. این وظیفه دستگاه‌های دولتی و مدیریتی است که چنین موضوعی را پیش برند.

علم‌الهدی با تاکید بر لزوم اصلاح شیوه کشت‌وکار و آبیاری زمین‌های کشاورزی بیان کرد: خوشبختانه کشور از متخصصان زیادی در عرصه فناوری کشاورزی برخوردار است. لازم است این نخبگان کشاورزی بسیجی‌وار به روستاها بروند و آبیاری قطره‌ای را جایگزین روش غرق‌آبی کنند تا مشکل بی‌آبی برطرف شود. در واقع حل بخشی از مشکل کم‌آبی به دست خود مردم قابل تحقق است. اوایل انقلاب نیز امام(ره) بسیاری از مشکلات کشاورزی را با صدور فرمان جهاد سازندگی حل کرد و در نتیجه همین اقدامات بود که کشور به خودکفایی در تولید گندم رسید. امروز نیز بسیجیان ما باید با استفاده از همین الگو به روستاها بروند و مساله آبیاری را با ابتکارات جدید حل کنند.

امام جمعه مشهد افزود: اگر بسیج وارد عمل شود، دولت و مجلس نیز به دنبال فعالیت‌های مدیریتی خود می‌روند و مسائل حل می‌شود.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 23

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

منتشر شده

در

توسط

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

دبیر جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) اعلام کرد که از بیست‌ویکمین دوره جشن حافظ، «طراحی و اجرای بدلکاری» آثار سینمایی ایران در بخش بهترین دستاورد فنی و هنری مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، امید معلم  در این مورد کفت: «بدلکاری یکی از ارکان اصلی در اجرای چشمگیر سینمایی بین‌المللی است که در ایران نیز رشد قابل توجهی داشته و امیدواریم که این تصمیم از سوی جشن حافظ نیز به اهمیت بیشتر حرفه بدلکاری در میان مخاطبان و اهالی سینما کمک کند.»

 

بیست و یکمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

 

متعاقبا زمان و چگونگی برگزاری مراسم این دوره براساس شرایط جامعه و همه‌گیری ویروس کرونا اعلام خواهد شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

منتشر شده

در

توسط

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با فسخ قراردادش رسما از جمع سرخپوشان جدا شد.

به گزارش ایسنا، محمد انصاری که در چند روز گذشته خواستار جدایی از پرسپولیس شده بود، در نهایت پس از چند دور مذاکره قراردادش به صورت توافقی با پرسپولیس فسخ کرد.

مدیران باشگاه پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی مخالف جدایی انصاری بودند اما این مدافع که در تفکرات تاکتیکی گل‌محمدی کمتر فرصت بازی پیدا می‌کند، اصرار به جدایی داشت و در نهایت این مهم محقق شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

منتشر شده

در

توسط

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در یازدهمین روز آلوده امسال شش شهر استان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

مهرداد فتحی بیرانوند امروز ۲۷ اسفندماه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با وجود موجی از گردو غبار که از روز گذشته به لرستان وارد شده است هم‌اکنون وضعیت هوای شهرهای خرم‌آباد، سلسله، دلفان، کوهدشت، پلدختر و رومشکان در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

وی اضافه کرد: وضعیت آلودگی در این شش شهر پنج برابر حد استاندارد است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت:  همچنین وضعیت  شهرهای الیگودرز، ازنا، بروجرد و دورود نیز در شرایط ناسالم و بین سه تا سه‌ونیم برابر حدمجاز است.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: امروز  یازدهمین روز آلوده لرستان در سال ۹۹ است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها