با ما همراه باشید

اخبار 56

هاشمی: هنوز برای نامزدی در انتخابات شورا و ریاست جمهوری قانع نشده ام

منتشر شده

در

هاشمی: هنوز برای نامزدی در انتخابات شورا و ریاست جمهوری قانع نشده ام

ریاست شورای اسلامی شهر تهران در خصوص نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری و دوره ششم شورای شهر تهران گفت: هنوز برای نامزدی در انتخابات شورا و ریاست جمهوری قانع نشده ام و امیدوارم قانع نشوم.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی در پایان دویست و هفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: شورا فعالیت خود را امروز یکشنبه با جلسه هم اندیشی آغاز کرد. این جلسه ساعت ۷:۳۰ صبح با حضور شهردار تهران و برخی معاونین وی تشکیل شد و موضوع اصلی جلسه نیز تذکراتی بود که اعضای شورا به شهرداری می دهند.

وی افزود: گزارشی از آمار تذکرات اعضای شورا ارائه شد که بر مبنای آن ۸۳۳ تذکر به شهرداری و ادارات و سازمان های دیگر داده شده که حدود ۷۰۰ تذکر مربوط به خود شهرداری تهران بوده، همچنین آماری گرفته شد که چه بخشی از تذکرات پاسخ داده شده و چه بخشی مورد نارضایتی اعضای شوراست. البته اعضای شورا در مجموع راضی بودند ولی تعداد ۵۰ تذکر هنوز پاسخ داده نشده که مقرر شد به این تذکرات نیز پاسخ داده شود.

هاشمی ادامه داد: پیشنهادی مطرح شد که تذکرات ارائه شده از این پس پیگیری و خبر آن به مردم نیز اعلام شود که چه اتفاقی برای تذکر افتاده است. در حقیقت مشخص شود اولا تذکر درست بوده و اگر درست بوده موضوع حل شده یا خیر؟ لذا روابط عمومی شورا و شهرداری تهران از این پس باید نسبت به تذکرات شورا حساسیت بیشتری به خرج دهند و نتیجه را نیز به مردم گزارش دهند. به این ترتیب موضوع طرح سوال از شهردار تهران حل شد.

وی ادامه داد: در جلسه امروز همچنین موضوع دیگری نیز در مورد پروژه های اولویت محور شهر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. البته وقت نرسید و به جلسه بعد موکول شد.

رئیس شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه در صحن امروز دستور کارها با سرعت خوبی مورد بررسی قرار گرفت افزود: یک فوریت طرح پسماند خوشبختانه در این دوره به نتیجه رسید و یک فوریت آن تصویب شد. طرح دیگری نیز در مورد شرکت های دانش بنیان داشتیم که پیشنهاد شده بود در کمیسیون شهرسازی برای ساماندهی این فعالیت ها در شهر اقداماتی انجام شود و اولویت هایی به آنها اختصاص پیدا کند.

وی ادامه داد: در این جلسه بحث نمایندگی اعضای شورا در سازمان نوسازی و در بحث نشان ها نیز مورد بررسی قرار گرفت. همچنین بررسی طرح گردشگری در طرح تفصیلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. و مقرر شد که طرح تفصیلی تهران مورد بازنگری قرار گیرد. از همین رو پیشنهادی از کمیسیون تخصصی آمده بود که طرح گردشگری در طرح تفصیلی تهران دیده شود که نهایتا مورد تصویب اعضا قرار گرفت. در نهایت نیز در خصوص موضوع ساختمان های بهاران که مدتی در میان شهرداری تهران، سازمان بهزیستی و استانداری تهران محل بروز برخی اختلافات شده بود در مورد واگذاری آنها و بحث اینکه پس از واگذاری خوب مدیریت نمی شوند و یا در جهت اهدافی غیر از اهداف در نظر گرفته شده مورد استفاده قرار می گیرند بحث شد که متاسفانه به نتیجه قطعی نرسیدیم و مقرر شد موضوع در جلسه بعدی مطرح شود.

هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص ترافیک سنگین تهران در ایام پایانی سال با وجود شیوع کرونا ویروس گفت: بحث کرونا و سفرهای شهری از اهمیت بسزایی برخوردار است و ستاد ملی کرونا و به ویژه ستاد کرونا استان تهران باید نسبت به این موضوع حساس باشد. در اسفند ماه ترافیک شدیدی داریم. چرا که مردم برای خرید پایان سال به بیرون می روند. در حال حاضر حمل ونقل عمومی نمی تواند کارا باشد و اگر تعداد سفرها در حمل و نقل عمومی زیاد شود موجب انتشار کرونا خواهد شد. لذا باید فکری اساسی در این مورد شود.

وی تاکید کرد: در جلسه ستاد کرونا با حضور آقای زالی حتما این موضوع مطرح و راهکارهایی پیدا خواهیم کرد. در حال حاضر نیز کمیسیون های سلامت و حمل و نقل شورا مشغول کار روی این موضوع هستند. به نظر بنده باید برخی فعالیت ها که برای آخر سال لازم نیستند تعطیل شوند و فعالیت آنها برای بعد از سال ادامه پیدا کند. البته باید بحث کنیم که آخر سال را به گونه ای پیش ببریم که موجب انتشار بیماری نشوند. در حقیقت می توان بعضی فعالیت ها حتی فعالیت های اداری را به آینده موکول کرد یا به صورت دورکاری باشد.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص الزام شهرداری تهران به ارائه لوایح در موضوعات مختلف به شورا و تاخیر در ارائه این لوایح گفت: در شورا تشکیلاتی داریم که این موارد را پایش می کند. خوشبختانه در این حوزه وضعیت بهتری داریم و شهرداری با جدیت بیشتری نظرات اعضای شورا را دنبال می کند اما گاهی برخی موارد به دستگاه های خارج از مجموعه مدیریت شهری مربوط می شود و موضوع در این دستگاه ها گیر می کند. مجموعا ارتباط شهرداری و شورا در مورد طرح ها و لوایح وضعیت خوبی دارد که امیدواریم تا پایان دوره به همین صورت پیش برود و به سلامت شورا را به دوره بعد تحویل دهیم.

هاشمی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص شرکت در انتخابات به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری و یا شورای شهر تهران گفت: من هنوز قانع نشدم در انتخابات شرکت کنم. البته گاهی در انتخابات ها افراد فشار می آورند و ما گاهی گول می خوریم. در انتخابات شورا و ریاست جمهوری هنوز قانع نشده ام تا شرکت کنم و امیدوارم قانع نشوم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 56

اعلام وضعیت هشدار در شمال هند در پی شکستن یخچال طبیعیِ هیمالیا

منتشر شده

در

توسط

اعلام وضعیت هشدار در شمال هند در پی شکستن یخچال طبیعیِ هیمالیا

در پی شکسته شدن بخشی از یخچال طبیعی هیمالیا، مقامات هندی در برخی مناطق شمالی این کشور وضعیت هشدار اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، مقامات هندی اعلام کردند: در پی شکسته شدن بخشی از یخچال طبیعی هیمالیا و جاری شدن سیلاب شدید از ساکنان روستاهای حاشیه رودخانه ها درخواست کردند تا خانه های خود را تخلیه کنند.

گفته شده یخچال طبیعی بزرگ در ایالت اوتارخند در شمال هند شکسته شده و باعث بروز بهمن در نزدیکی یک پروژه برق آبی شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک نیوز، صدها نیروی پلیس مرزی برای انجام عملیات نجات به منطقه اعزام شده اند. احتمال تلفات انسانی در این حادثه وجود دارد

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 56

برگزاری بزرگداشت آیت‌الله سیدرضا فاضلیان در همدان

منتشر شده

در

توسط

برگزاری بزرگداشت آیت‌الله سیدرضا فاضلیان در همدان

ایسنا/همدان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: مراسم بزرگداشت فاضل عارف حضرت آیت الله سید رضا فاضلیان در همدان برگزار می‌شود.

احمدرضا احسانی اظهار کرد: وی از یاران راستین امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی بوده و در دوران دفاع مقدس نقش بسزایی در بسیج مردم و ترویج روحیه ایثار و شهادت در جامعه داشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، وی با بیان اینکه آیت الله فاضلیان سال ۱۳۶۱ با حکم امام خمینی(ره) به‌عنوان امام‌جمعه ملایر منصوب‌ شد، افزود: وی پس از ۳۴ سال عهده داری این مسئولیت، شهریورماه سال ۱۳۹۵ از این سمت کناره گیری کرده و آبان ماه امسال بعد از گذراندن یک دوره بیماری، دار فانی را وداع گفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه مراسم بزرگداشت این عالم ربانی روز چهارشنبه  ۳۰ بهمن ماه برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: این مراسم با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد، امام جمعه محترم موقت تهران و با حضور علما و روحانیون و شخصیت های برجسته کشوری در سالن مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینا برگزار می شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 56

تاثیرات نامطلوبی که مصرف بی‌رویه کودهای شیمیایی بر آب و خاک می‌گذارند

منتشر شده

در

توسط

تاثیرات نامطلوبی که مصرف بی‌رویه کودهای شیمیایی بر آب و خاک می‌گذارند

ایسنا/چهارمحال و بختیاری عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد گفت: اگر مصرف کودهای شیمیایی زیاد شود سبب شوری خاک شده که این مسئله خود به تدریج سبب اثرات منفی مانند کاهش عملکرد گیاه، جذب‌نشدن برخی از عناصر مانند پتاسیم و مشکل در جذب آب می‌شود و گیاه با صرف انرژی بیشتر، آب مورد نیاز خود را جذب می‌کند، به‌علاوه کودها می‌توانند به آب‌های زیرزمینی نفوذ پیدا کرده و بر سلامتی انسان، اثر بدی بگذارد.

رحیم برزگر در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه کودها به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند، اظهار کرد: از نظر نوع عناصری که در کودها وجود دارد ممکن است کودها، نیتروژن‌دار، فسفردار، آهن‌دار، پتاسیمی، منیزیمی، گوگردی و کلسیمی باشند.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه کودها ممکن است اسیدزا، قلیازا یا خنثی باشند، افزود: برخی از کودها ممکن است خالص باشند و برخی دیگر دارای ناخالصی زیادی هستند.

این مدرس دانشگاه در خصوص استفاده از چه نوع کود برای زمین کشاورزی یا گلخانه توضیح داد: این مسئله بستگی به نوع خاک، نوع محصول و نوع کشت داشته، برخی از کودها را می‌توان برای زمین استفاده کرد اما حق استفاده از آن‌ها در گلخانه وجود ندارد، چرا که در گلخانه میزان برداشت محصول زیاد است و اگر محصول برداشتی، خوراکی باشد در این نوع کشت‌ها باید از کود با خلوص بالا و عناصر سنگین کم و قابل حل در آب استفاده کرد.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد ادامه داد: برای زمین کشاورزی که کشت آن خاکی است، می‌توان از کودهایی با ناخالصی بیشتر استفاده کرد، چرا که در زمین‌های کشاورزی کودها با خاک‌پاش در زمین پخش می‌شوند، این کودها در داخل آب آبیاری حل شده و سپس استفاده می‌شوند و اگر در آب حل نشوند ممکن است باعث گرفتگی قطره‌چکان‌ها شود.

برزگر تاکید کرد: بستگی به اینکه کشت در گلخانه از نوع خاکی یا هیدروپونیکی باشد، نوع کود مصرفی مشخص می‌شود، به‌طوری که در کشت‌های هیدروپونیکی از انواعی از کودهای شیمیایی استفاده می‌شود که دارای خلوص بالا بوده و حلالیت بالایی داشته باشند چون به‌مرور در خاک آزاد شده و جذب گیاه می‌شوند.

این مدرس دانشگاه بیان کرد: اگر کشت در زمین کشاورزی باشد، می‌توان از کودهایی استفاده کرد که حلالیت پایینی دارند، چرا که به مرور زمان، عناصر  در داخل خاک  آزاد شده و جذب گیاه می‌شوند، بسته به نوع خاک منطقه و در مناطقی مانند شهرکرد یا مناطق مرکزی ایران که خاک دارای PH قلیایی بوده و یا آهک زیادی دارد از کودهای اسیدزا مانند نیترات آمونیوم، اوره، سولفات آمونیوم و سوپر فسفات تریپل استفاده می‌شود.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه نمی‌توان در زمین‌های آهک‌دار از کود فسفات معمولی استفاده کرد، یادآور شد: چرا که در داخل این نوع کودها مقداری گچ وجود دارد و می‌تواند سبب افزایشPH  خاک شود، برعکس در زمین‌های شمال کشور که خاک‌ها اسیدی هستند، باید از کودهای قلیایی مانند نیترات کلسیم استفاده کرد.

برزگر درخصوص ضرر کودهای شیمیایی تصریح کرد: هرچقدر ناخالصی کود بالاتر باشد، مضرات آن بیشتر است، عناصری مانند سرب، کادمیوم، نیکل در کود شیمیایی وجود داشته و می‌توانند جذب گیاه شوند و مضر هستند.

این مدرس دانشگاه اضافه کرد: اگر مصرف کودهای شیمیایی زیاد شود سبب شوری خاک شده که این مسئله خود به تدریج سبب اثرات منفی مانند کاهش عملکرد گیاه، جذب‌نشدن برخی از عناصر مانند پتاسیم و مشکل در جذب آب می‌شود و گیاه با صرف انرژی بیشتر، آب مورد نیاز خود را جذب می‌کند، به‌علاوه کودها می‌توانند به آب‌های زیرزمینی نفوذ پیدا کرده و بر سلامتی انسان، اثر بدی بگذارد.

وی با بیان اینکه کودهای شیمیایی می‌توانند باعث از بین بردن ساختمان خاک شوند، افزود: به‌علاوه خاکدانه‌ها را از بین برده، تهویه خاک را کاهش داده و ظرفیت نگهداری عناصر غذایی را در خاک کم می‌کنند.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه میزان مصرف کود شیمیایی در گلخانه و زمین قواعد خود را دارد، افزود: اینکه چه گیاهی قرار است کشت شود، چه عناصری در طول دوره رشد از داخل خاک گرفته شود تا گیاه بتواند رشد خود را کامل کند، در میزان مصرف کود موثر هستند.

وی اضافه کرد: در مرحله بعد باید دید در داخل خاک چه میزان عناصر غذایی وجود داشته و گیاه چه میزان عناصر غذایی نیاز دارد، آن‌گاه باید تفاوت این دو مقدار را مشخص کرد و اگر به اندازه نیاز کود مصرف شود مشکلی پیش نمی‌آید.

برزگر در پایان درخصوص کودهای گیاهی خاطرنشان کرد: این نوع کودها به‌دلیل بهبود میزان ماده آلی خاک، افزایش ظرفیت نگهداری عناصر غذایی خاک و نیز اسیدی کردن خاک می‌تواند کمک زیادی در رشد گیاه داشته باشند و کودهای گیاهی در مقایسه با کودهای شیمیایی، معایبی مانند عناصر سنگین و شوری خاک را به دنبال ندارند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها