با ما همراه باشید

اخبار 46

هدف ضیافت اندیشه ارتقاء بصیرت دانشگاهیان است

منتشر شده

در

هدف ضیافت اندیشه ارتقاء بصیرت دانشگاهیان است

ایسنا/فارس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس تاکید کرد که هدف از اجرای طرح “ضیافت اندیشه”، ارتقاء بصیرت اساتید دانشگاه و نخبگان و دانشگاهیان است.

محمدکاظم کاوه‌پیشقدم یکشنبه ۲۶ بهمن، در برنامه “ضیافت اندیشه” که با حضور ۷۰ عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی فارس برگزار شد، گفت: این طرح جزو دوره‌های موفق فرهنگی بوده و از مهمترین ویژگی آن مشارکت فعال اساتید در گفت‌وگوها و جنبه آگاهی بخشی آن است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طرح ضیافت اندیشه فرصت مناسبی برای تجمیع فرهیختگان و نخبگان دانشگاهی و به اشتراک گذاشتن آموخته ها و تجارب محسوب می‌شود؛ این زمان و فرصت خوبی‌ست که با ذهنیت استادان و سرفصل‌های در نظر گرفته شده برای این دوره، پیرامون انقلاب اسلامی طرح و بیان شود.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس افزود: طرح ضیافت اندیشه، این فرصت را در اختیار استادان و اعضای هیئت علمی قرار می‌دهد تا در یک فضای غیر اداری و معنوی یافته های خود را به اشتراک بگذارند و از یکدیگر باخبر شوند. این طرح ضیافت اندیشه موجب افزایش بصیرت و معرفت افزایی استادان و نخبگان می شود.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی فارس نیز هدف نهائی از برگزاری دوره‌های طرح ضیافت اندیشه را اسلامی شدن فضای دانشگاه‌ها به عنوان یک وظیفه خطیر بیان و خاطرنشان کرد که این مهم برعهده اساتید دانشگاه است.

حجت الاسلام سجاد نیکخو گفت: به دلیل اینکه دانشگاه روند سیال و رو به جلو دارد و استادان دانشگاهی باید از لحاظ علم و دانش به روز باشند برگزاری چنین رویدادهایی از اهمیت ویژه برخوردار بوده و تحقق بخش کرسی‌های آزاد اندیشی به معنای واقعی در دانشگاه‌ها است.

او با اشاره به اهمیت تربیت دانشجو و نسل جوان در دانشگاه به عنوان یک نیروی انقلابی، مفید و کارآمد، تخقق این مهم را با دانش‌ و معرفت افزایی در حوزه مباحت دینی و معرفتی و از طریق برگزاری دوره‌های طرح ضیافت اندیشه، امکانپذیر دانست و گفت: نگاه بازاری و کمی به دوره‌های طرح ضیافت اندیشه، آفت جدیست و باید این نوع نگاه جای خود را به بصیرت و دانش افزایی بدهد تا نتیجه بهتری کسب شود.

رئیس دفتر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس نیز گفت: پس از حدود دو سال وقفه در برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید، این دوره در قالب سه کارگاه با عناوین معرفت شناسی سطح ۳، اخلاق علمی و حرفه ای سطح ۳ و اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب اسلامی سطح ۵ طی چهار روز برگزار خواهد شد.

محمدعلی اخگر گفت: برگزاری دوره‌های ضیافت اندیشه علاوه بر نقشی که در بالندگی و افزایش توان علمی استادان دارد، در زمینه سازی ارتقای استادان دانشگاه نیز تاثیرگذار است.

اخگر ادامه داد: این دوره از طرح ضیافت اندیشه با توجه به شرایط شیوع همه گیری کووید-۱۹، با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت کامل فاصله‌گذاری اجتماعی، به ۲ شکل حضوری و مَجازی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها