با ما همراه باشید

اخبار 26

پاسخ مصر به انتقاد غرب از وضعیت حقوق بشر در این کشور

منتشر شده

در

پاسخ مصر به انتقاد غرب از وضعیت حقوق بشر در این کشور

وزارت خارجه مصر محتوای بیانیه مشترک غرب درباره حقوق بشر در این کشور را نقل قول‌هایی مبتنی بر اطلاعاتی “نادرست” از این شرایط دانسته و مخالفت کامل خود را با آن اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه مصر در واکنش به بیانیه مشترک برخی کشورهای غربی درباره وضعیت حقوق بشر در مصر که ۱۲ مارس جاری به شورای حقوق بشر ارائه شد، ضمن اشاره به اینکه این بیانیه حاوی ادعاهایی دروغین از وضعیت حقوق بشر در مصر است، مخالفت کامل خود را با محتوای آن اعلام کرده و آن را حاوی نقل‌ قول‌هایی مبتنی بر اطلاعاتی نادرست دانست.

این وزارتخانه در بیانیه خود از اینکه “این کشورها از واقعیات و اطلاعات ارائه شده درباره وضعیت حقوق بشر در مصر کمک نمی‌گیرند”، ابراز تعجب کرده و آن را محکوم کرد.

همچنین این وزارتخانه با تاکید بر لزوم بازنگری دقیق در این اظهارات “نادرست”، از این کشورها خواست از طرح اتهام‌هایی که به گفته مصر “تنها یک رویکرد سیاسی نامطلوب و دارای استدلال‌های غلط و بدون سند” را نشان می‌دهند، دست بردارند.

وزارت خارجه مصر در ادامه تاکید کرد: نتیجه‌گیری بر اساس چنین بیانیه‌ای که در آن تلاش‌های همه جانبه مصر در حوزه حقوق بشر در تمامی ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آن و نیز دستاوردهایش در این زمینه طی سال‌های گذشته نادیده گرفته شده، مردود است.

همچنین این وزارتخانه اعلام کرد: قرار است مصر از طریق هیات خود در ژنو بیانیه‌ای را در شورای حقوق بشر ارائه کند که در آن به ابعاد کوتاهی‌های این کشورها و اقدامات آنها در تضاد با اصول حقوق بشر پرداخته خواهد شد.

۳۱ کشور غربی روز جمعه با ارائه بیانیه مشترکی در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، سیاست‌های دولت مصر در این زمینه را محکوم کردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 26

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

منتشر شده

در

توسط

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

سخنگوی باشگاه استقلال می‌گوید امین قاسمی‌نژاد برای پیوستن به این تیم باید شرایط مالی باشگاه را درک کند.

به گزارش ایسنا، حجت نظری درباره آخرین وضعیت محمد دانشگر و فرشید باقری اظهار کرد: درباره این دو بازیکن صحبتی در هیات‌مدیره نشد و تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

او همچنین درباره امین قاسمی‌نژاد هم گفت: درباره مالیکت شهرخودرو صحبت وجود دارد و ما نمی‌دانیم باید با کدام مرجع صحبت کنیم. از طرفی با هیات‌فوتبال و از طرف دیگر با حمیداوی صحبت کردیم اما نمی‌دانیم باید کدام عزیر توافق کنیم. البته مذاکرات اولیه انجام شده اما بعد از اینکه موضوع مالکیت باشگاه  شهرخودرو به نتیجه رسید، باید با خود آقای قاسمی‌نژاد هم صحبت کنیم و به توافق برسیم چون اعداد و ارقامی که مطرح شده با شرایط مالی باشگاه امکان پذیر نیست. ما دوست داریم این بازیکن را جذب کنیم اما انتظار داریم آقای قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی ببشتر به این باشگاه توجه کنند.

او در پاسخ به این سوال که با این شرایط پرسپولیس چطور توانست با فرشاد فرجی که در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد، قرارداد امضا کند، گفت: من اطلاعی ندارم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

ایسنا/خوزستان فرمانده انتظامی خرمشهر از دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشاد کاظمی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‎های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی افرادی در مراسم فاتحه خوانی در یک محله خرمشهر، بلافاصله دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس امنیت عمومی و ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی محل اختفای ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خرمشهر با تاکید بر این ‌که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ‌سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول داشته و بر این باور است که می‌توان سایر رسوم پسندیده را جایگزین رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

منتشر شده

در

توسط

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس چهارمحال و بختیاری، سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: در پی صدور ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای یک متهم متواری، دستگیری متهم در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان، با انجام اقدامات اطلاعاتی چند ماهه، مخفیگاه متهم را در استان مرکزی شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرایم خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای طی کردن مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها