کد خبر : 201927
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷

پاسپورت دومینیکا بهتر است یا پاسپورت ترکیه؟

پاسپورت دومینیکا بهتر است یا پاسپورت ترکیه؟

    اگر اهل کشوری هستید که گرفتن ویزا در آن دشوار است، پاسپورت کشورهای ترکیه و دومینیکا جزو انتخاب های شما خواهد بود. ولی هر کدام مزایا و معایبی دارند، مثلا مشکل با زبان ترکیه ای دارید یا شرایط کار خوبی در ترکیه نخواهید داشت، یا در مورد پاسپورت دومینیکا اطلاعات زیادی ندارید، در

 

 

اگر اهل کشوری هستید که گرفتن ویزا در آن دشوار است، پاسپورت کشورهای ترکیه و دومینیکا جزو انتخاب های شما خواهد بود. ولی هر کدام مزایا و معایبی دارند، مثلا مشکل با زبان ترکیه ای دارید یا شرایط کار خوبی در ترکیه نخواهید داشت، یا در مورد پاسپورت دومینیکا اطلاعات زیادی ندارید، در این مقاله به بررسی این دو کشور می پردازیم.

 

اخیرا با توجه به برنامه های شهروندی و اخذ پاسپورت که در حال وجود دارد بسیاری این سوال را دارند که پاسپورت دومینیکا بهتر است یا پاسپورت ترکیه؟

اعتبار پاسپورت ترکیه و دومینیکا

 


در سال 2022 پاسپورت دومینیکا رتبه 32 را در بین پاسپورت های جهان داشت و با توجه به معافیت ویزای این کشور و توافقنامه چین و دومینیکا اعتبار پاسپورت این کشور بالاتر هم صعود کرد، اما پاسپورت ترکیه رتبه 53 را در جهان دارد.  

پاسپورت ترکیه یا دومینیکا
هر دو کشور به سرمایه گذاران، شهروندی مادام العمر می دهند و و این شهروندان مثل  شهروندان متولد شده در این کشور ها از همه مزایا بهره مند می شوند اما پاسپورت دومینیکا از همه لحاظ از پاسپورت ترکیه بالاتر است، زیرا هزینه کمتر و شرط حضور در خاک ندارد.

کشورهای بدون ویزا برای پاسپورت ترکیه
دارندگان پاسپورت دومینیکا می‌توانند به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند، این در حالی است که با پاسپورت ترکیه فقط مجاز به سفر بدون ویزا به 100 کشور هستند.  

راحت ترین کشور برای گرفتن پاسپورت
از طریق پاسپورت ترکیه فقط اعضای خانواده متقاضی و فرزندان تحت تکفل زیر 18 سال جزو پرونده می باشند البته فرزندانی که مشکلات جسمی و روحی شدید دارند و معلول هستند و به خدمات پزشکی نیاز دارند می توانند جزو پرونده پاسپورت ترکیه قرار گیرند. اما پاسپورت دومینیکا به همه اعضای خانواده پاسپورت اعطا می کند این اعضای خانواده شامل فرزندان زیر 30 سال متقاضی اصلی، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، متقاضی و همسرش هستند. جهت اطلاع قانون کانادا برای فرزندان زیر 22 سال می باشد.


ارزش پاسپورت دومینیکا بیشتر است یا ترکیه


اقامت اجباری برای دریافت پاسپورت همه کشورها وجود دارد ولی در این بین استثناهایی وجود دارد.
اگر می خواهید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید نیازی نیست از همان ابتدا در این کشور اقامت داشته باشید اگر از روش اقامت یکساله استفاده می کنید باید دو هفته در سال در این کشور اقامت کنید و اگر می خواهید پاسپورت دریافت کنید باید حداقل 11 ماه در پنج سال متوالی در ترکیه بمانید. اما برای اینکه پاسپورت دومینیکا را دریافت کنید نیازی نیست در این کشور اقامت داشته باشید یا حتی از این کشور بازدید کنید و به شما و اعضای خانواده شما از ابتدا پاسپورت اعطا می گردد. حتی اگر بعدا صاحب فرزند شوید یا ازدواج کنید، تابعیت دومینیکا به فرد جدید از طرف شما انتقال می یابد. 


مالیات خرید در ترکیه
مالیات در کشور ترکیه به عنوان یکی از منابع مهم درآمدی دولت ترکیه به حساب می‌آید و می‌توان از آن به عنوان ارکان اصلی اقتصاد این کشور نام برد. شهروندان و افراد دارای اقامت ترکیه باید هر 3 ماه یکبار اظهارنامه مالیاتی پر کنند و به وظایف مالیاتی خود در این کشور عمل نمایند.

مالیات سالانه ملک در ترکیه 4 بخش است:
– مالیات خرید: نرخ این مالیات 1.5 درصد
– مالیات تمبر: نرخ این مالیات 0.15 الی 0.75 درصد
– مالیات سالانه دارایی: نرخ این مالیات 0.1 الی 0.6 درصد
– سرمایه و مالیات بر درآمد: نرخ این مالیات 35 درصد

مالیات بر سرمایه معمولا زمانی دریافت می شود که رشد قیمت ملک از نرخ تورم بیشتر باشد. در حال حاضر نرخ تورم نقطه ای در ترکیه 31 درصد است که بالاتر از نرخ تورم عمومی 20 درصد است و مالیات از سرمایه سرمایه گذاران املاک و مستغلات دریافت می شود. 

مالیات در دومینیکا


سرمایه گذاران در دومینیکا معافیت های مالیاتی زیادی دارند و آنها از پرداخت مالیات بر ارث، هدیه، سرمایه یا سود سرمایه و درآمد معاف هستند. افرادی که در این کشور بیزینس انجام  می دهند معافیت های مالیاتی زیادی دارند. متقاضی 25 سال معافیت دارد.


مهاجرت به ترکیه 
در پنج سال گذشته اقتصاد ترکیه به علت رشد بودجه و کمبود فعالیت های تجارت رشدی نداشته است. کسری بودجه تاثیر بدی بر روی اقتصاد این کشور داشته است مثلا افزایش تورم و کاهش ارزش لیر نسبت به دلار که طی سالهای گذشته ادامه داشته.
کاهش ارزش پول برای کشورهایی مثل ترکیه که بدهی های خارجی زیادی دارند بسیار سخت و خطرناک است. براساس گزارشات تا پایان دسامبر 2020 بدهی ناخالص خارجی ترکیه حدود 437 میلیارد دلار بود که حدود 247.6 میلیارد دلارسهم بدهی عمومی بود.
هدف اصلی سرمایه گذاری در املاک برگشت پول به این کشور است که بیشتر سرمایه گذاران بدون تجزیه و تحلیل و کسب اطلاعات لازم در ترکیه خانه خریداری می کنند. وضعیت بد اقتصادی ترکیه شرایط مطلوبی برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد نمی کند. ترکیه به دنبال کاهش نرخ بهره است و این برای اقتصاد مناسب نیست. براساس نظر سنجی ها حدود 60 درصد از افراد گفتند که وضعیت اقتصادی ترکیه بهبود پیدا نمی کند. 


 

معایب زندگی در ترکیه شامل موارد زیر است:
– هزینه بالای بنزین
– نرخ بالای مالیات
– نبود امنیت در بعضی از مناطق شهر
– رفتار غیر عادی افراد متعصب و مذهبی
– راننده های خسته، شلوغی و ترافیک خیابان ها
– در نهایت جزو محدوده کشورهای خاورمیانه خواهید بود

بیشتر اقتصاد دانان آینده مناسبی را برای سرمایه گذاری در ترکیه پیش بینی نمی کنند و سرمایه گذاران کمتر به دنبال خرید ملک در این کشور هستند. 

کشور دومینیکا
کشور دومینیکا وضعیت سیاسی عالی و متعادلی دارد و با بیشتر کشورهای قدرتمند جهان مثل آمریکا، روسیه، چین و انگلیس رابطه سیاسی و اقتصادی مناسبی دارد. شرایط مناسب و با ثبات اقتصادی دومینیکا باعث شده که سرمایه گذاران خارجی به دنبال پاسپورت این کشور و ایجاد و توسعه کسب و کار خود در این کشور باشند، بعضی از شرکت ها در زمینه مواد غذایی در این کشور کار می کنند و گردش مالی بالایی دارند. 


پاسپورت دومینیکا از نظر موارد زیر بهتر از ترکیه است:
– معافیت مالیات
– کم هزینه بودن اخذ پاسپورت
– رتبه پاسپورت بهتر از پاسپورت ترکیه
– معافیت سفر بدون ویزا به 145 کشور
– اخذ سریع پاسپورت طی 3 الی 6 ماه
– جزو کشورهای محدوده آمریکا خواهید بود
​​​​​​​
طبق قانون همه اعضای خانواده می توانند به پرونده متقاضی اصلی در پاسپورت دومینیکا اضافه شوند و این کشور شرایط اقتصادی و سیاسی با ثباتی نسبت به ترکیه دارد. دومینیکا نزدیک آمریکا است و شباهت های فرهنگی زیادی با آمریکا دارد اما با توجه به شرایط اقتصادی ترکیه بهتر است سرمایه گذاران با با احتیاط بیشتری در این کشور سرمایه گذاری کنند.   

دریافت پاسپورت دومینیکا
پاسپورت دومینیکا و برنامه شهروندی که دولت دومینیکا ارائه می دهد نسبت به پاسپورت ترکیه بسیار ارزان تر، مطمئن تر و در زمان کمتری قابل اجرا بوده و با توجه به پشتوانه سیاسی کشور انگلیس به عنوان کشور مشترک المنافع از جایگاه بسیار بالاتری برخوردار است شما میتوانید با دریافت این تابعیت ارزشمند که در جهان رتبه 32 را دارد به بیش از 145 کشور بدون ویزا سفر کرده و به راحتی اقامت ۱۰ ساله  امریکا، کانادا، استرالیا خود وخانواده تان را دریافت نمایید.

 

موسسه مهاجرتی گنجی

دومینیکا در ایران سفارتخانه ندارد و تمامی کار های اخذ شهروندی دومینیکا و دریافت پاسپورت دومینیکا توسط نماینده آن یعنی موسسه مهاجرتی گنجی انجام میشود. همچنین برای اطلاع داشتن از شرایط مهاجرت به کانادا نیز می توانید با مشاوران موسسه گنجی در ارتباط باشید.

شماره تماس تهران:
02122895696 – 02122895697
شماره تماس کانادا:

0014382387020

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها