با ما همراه باشید

ورزشی

پایان همکاری با مسعود و اشکان در استانبول

منتشر شده

در

روز چهارده مرداد 1397 یکی از به یاد ماندنی ترین تمرینات تیم تراکتور که آن زمان هنوز پسوند “سازی” را در کنار نامش می دید برگزار شد؛ آن روز زمین اختصاصی تراکتور دو چهره جدید داشت؛ چهره هایی که حضورشان باعث شده بود چند هزار هوادار در محل تمرین آن زمان که در نزدیکی های ساختمان باشگاه و کارخانه تراکتورسازی بود، حضور پیدا کنند. تعداد زیادی از خبرنگاران و عکاسان هم حضور داشتند تا این لحظات را ثبت کنند. سرانجام زمان موعود فرا رسید و حوالی ساعت 17:30 مسعود شجاعی و اشکان دژاگه، دو چهره مطرح تیم ملی در آن دوران با لباس تمرین تیم تراکتور وارد زمین تمرین شدند؛ جوی که روی سکوها شاهد بودیم یک جو بی نظیر بود و بیشتر به جو یک بازی رسمی شبیه بود تا تمرین!

 

مسعود شجاعی و اشکان دژاگه پیش از آغاز لیگ برتر 98-97 با حضور در ترکیه با محمدرضا زنوزی، مالک جدید باشگاه تراکتور دیدار کردند و پس از انجام مذاکره با او قراردادی 3 ساله را با سرخ پوشان فوتبال آذربایجان منعقد کردند؛ قراردادی که در پایان این فصل به پایان می رسد. با این وجود اما کار مسعود و اشکان با تراکتور چند ماه زودتر از موعد مقرر به پایان رسید و این دو بازیکن ماه گذشته به صورت رسمی اما به دور از فضای رسانه ای، به کار خود در تراکتور پایان دادند. در ادامه می خواهیم این یک ماه پر حرف و حدیث را با تمامی جزئیات مورد بررسی قرار دهیم:

 

استوری جنجالی؛ همه چیز از این جا شروع شد؟!

مسعود شجاعی پس از برکناری زودهنگام علیرضا منصوریان به عنوان بازیکن-مربی هدایت موقت تراکتور را به عهده گرفت اما کسب چند نتیجه خوب باعث شد تا این شرایط تا پایان نیم فصل اول ادامه پیدا کند. بعد از شکست تراکتور مقابل پرسپولیس در تبریز، انتقادات زیادی از اشکان دژاگه و مسعود شجاعی شاهد بودیم؛ هواداران تراکتور که از جا ماندن تیم شان از کورس قهرمانی به شدت عصبانی بودند، در شبکه های اجتماعی به دو ستاره تیم شان توپیدند و نتیجه آن استوری جنجالی بود که اشکان در اینستاگرام منتشر کرد؛ اقدامی که خیلی غیر منتظره بود و هیچ کس انتظار آن را نداشت. او در واکنش به اعتراضات نوشته بود: “نگران نباشین این چند ماهی که مونده به زودی تموم میشه شما هم از ما دیگه راحت میشید. انگار سخت بود این چند سالی که مارو تحمل کردید. ممنون به بقیه هوادارا که همیشه پشت بازیکنان و پشت تیم هستند و بودند تو موقع خوب یا سخت.” دژاگه البته چند ساعت بعد استوری یاد شده را پاک کرد ولی از همان مقطع می شد حدس زد که اتفاقاتی قرار است رخ بدهد.

 

 

بیعت با خطیبی پیش از آسیا

پس از به روی کار آمدن رسول خطیبی، مسعود شجاعی به عنوان بازیکن به همکاری خود با تراکتور ادامه داد؛ اتفاقی که البته برخی ها برعکس آن را پیش بینی می کردند ولی شروع کار خطیبی در تراکتور همراه بود با حضور اشکان و مسعود که حتی در واکنش به شایعات در پیامی مشترک اعلام کردند که “در کنار رسول خطیبی با قدرت در تراکتور ادامه می‌دهیم. از اول هم قرار نبود جایی برویم. این همه زحمت کشیدیم و حالا برای لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌شویم.” این پیام روز 25 اسفند 1399 منتشر شد و اشکان و مسعود در سال اردیبهشت 1400 به همراه تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا حضور یافتند. برخلاف دژاگه، شجاعی در این رقابت ها فرصت زیادی برای بازی پیدا نکرد. در بازگشت از لیگ قهرمانان آسیا بود که کلید جدایی دژاگه و شجاعی رسما زده شد.

 

 

از مرخصی تا پدل و فوتبال دورهمی

بعد از بازگشت تراکتور از آسیا، شاهد غیبت دژاگه و شجاعی در تمرینات بودیم. واکنش اولیه باشگاه تراکتور به این موضوع جو را نسبتا آرام کرد؛ این باشگاه اعلام کرد که مسعود و اشکان با هماهنگی خطیبی در مرخصی به سر می برند و به زودی به تمرینات باز خواهند گشت. این “به زودی” اما هیچ گاه فرا نرسید و پس از انتشار تصاویری از دو کاپیتان در حالی که مشغول انجام بازی های دورهمی در کوران بازی های لیگ بودند مشخص کرد که کار آنها در تراکتور به پایان رسیده است. در حالی که دژاگه و شجاعی در بازی تراکتور و صنعت نفت غایب بودند، تصاویری از آنها در حین انجام بازی پدل منتشر شد. در این تصاویر اشکان و مسعود در مجموعه تیم ملی به همراه سعید آوک بازیکن تیم ملی پدل در حال انجام تمرین این رشته ورزشی بودند. یک هفته بعد تصاویری از فوتبال دورهمی آنها در کنار دوستانشان منتشر شد و دیگر تکذیب باشگاه هم توان لاپوشانی قضیه را نداشت و بر همه آشکار شده بود که کار شجاعی و دژاگه در تراکتور به پایان رسیده است. این موضوع زمانی پر رنگ تر شد که یک فایل صوتی کوتاه از شجاعی منتشر شد. فایلی که شجاعی در آن گفته بود: “…رد شدند از آن و دیگر با این شرایط قابل تحمل نیست. ماندن من هم جایز نیست همین طور آقا اشکان که خصوصیات اخلاقی اش را می شناسم.”

 

 

تحویل اتاق های مسعود و اشکان در هتل

تراکتوری ها که دیگر به نبود اشکان و مسعود عادت کرده بودند بازی های خود را بدون حضور این بازیکنان انجام می دادند تا اینکه به دلیل برگزاری بازی های تیم ملی در مقدماتی جام جهانی، بازی های لیگ برتر تعطیل شد. پیش از تعطیلی مسابقات، باشگاه تراکتور نسبت به تحویل گرفتن اتاق های دو بازیکن در هتل محل اقامت شان در شهر تبریز اقدام نمود اما این کار بدون حضور اشکان و مسعود امکان پذیر نبود تا اینکه حدود 3 هفته پیش اشکان دژاگه شخصا در هتل کایای تبریز حضور یافته و اتاق خود را تحویل گرفته و با کارکنان هتل خداحافظی کرد؛ اتفاقی که حاکی از پایان کار او در تبریز بود. مسعود شجاعی هم این کار را به صورت غیر حضوری و مدتی قبل تر از اشکان دژاگه انجام داده بود.

 

 

ملاقات با زنوزی در ترکیه؛ پایان کار در مبدا!

شجاعی و دژاگه که در تصمیم شان برای پایان پیش از موعد کارشان در تراکتور به جمع بندی نهایی رسیده بودند پس از اینکه پرونده حضورشان در تبریز را بستند برای دیدار با محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور راهی ترکیه شدند. این دو در ترکیه موفق به دیدار با زنوزی شده و برای جدایی زودهنگام به توافقات لازم دست یافتند. در این دیدار خصوصی که جزئیات آن هیچ گاه به بیرون درز پیدا نکرد، طرفین بر سر مبلغی مشخص توافق کردند تا بدون شکایت و اقدام قانونی به همکاری خود پایان بدهند. با وجود چنین توافقی، خبر آن از سوی باشگاه  تراکتور اعلام نشد و جالب اینجاست که روز 11 خرداد نقل قولی از جانب گودرزی، معاون باشگاه تراکتور منتشر شد که به هیچ عنوان با اصل ماجرا تطابق نداشت: “دژاگه قرارداد خود را با تراکتور فسخ نکرده و وقتی با شجاعی به استانبول رفتند توافقاتی داشتند و تا پایان فصل قراردادشان با باشگاه برقرار است. آن‌ها تا پایان قراردادشان بازیکن تراکتور هستند. اکنون در مرخصی هستند و در تمرینات شرکت نمی‌کنند اما بازیکن تراکتور بوده و قراردادشان را هم فسخ نکرده‌اند.” اظهاراتی که یا از بی اطلاعی بوده یا به قصد تداوم ماجرا با تاکتیک “به زودی” انجام شد.

 

 

اشکان و مسعود در ینگه دنیا

مسعود شجاعی و اشکان دژاگه پس از دیدار و مذاکره با محمدرضا زنوزی و با توجه به اینکه پیش از این دیدار تمامی کارهای خود در شهر تبریز را انجام داده بودند دیگر به ایران برنگشتند. مسعود شجاعی راهی امریکا شد و هم اینک در این کشور حضور دارد. اشکان دژاگه هم به آلمان سفر کرد تا در کنار همسر و فرزندانش حضور پیدا کند؛ البته برخی از منابع خبر می دهند که اشکان هم به زودی به همراه خانواده اش به مسعود در امریکا ملحق خواهد شد.

 

 

ماجرای نامه شجاعی و دژاگه چه بود؟

بعد از تمامی این اتفاقات دیروز یک خبر عجیب در برخی از رسانه ها منتشر شد؛ خبری که با بررسی های صورت گرفته مشخص گردید که صحت ندارد. ارسال نامه فسخ به سازمان لیگ و باشگاه تراکتور از سوی شجاعی و دژاگه، موضوعی بود که در خبر یاد شده به آن اشاره شد اما بر اساس پیگیری های صورت گرفته مشخص شد که چنین نامه ای نه به باشگاه تراکتور ارسال شده و نه به سازمان لیگ! چند تن از مدیران باشگاه تراکتور هم طی تماس هایی که داشتیم این موضوع را تکذیب کردند و حسن آذرنیا، سرپرست تراکتور هم دیروز در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص وضعیت دژاگه و مسعود، ترجیح داد سکوت کند.

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

یونایتد با سرمربی آلمانی به توافق رسید

منتشر شده

در

توسط

یونایتد با سرمربی آلمانی به توافق رسید

منچستریونایتد با رالف رانگنیک آلمانی به توافق رسید تا این مربی تا پایان فصل هدایت شیاطین سرخ را بر عهده داشته باشد.

 به نقل از استار، منچستریونایتد بعد از برکناری اوله گنار سولسشایر با رالف رانگنیک، مربی ۶۳ آلمانی به توافق رسید تا این مربی تا پایان فصل هدایت شیاطین سرخ را بر عهده داشته باشد.

البته قرار است همچنان “کریک” در دیدار برابر چلسی در روز یکشنبه روی نیمکت شیاطین سرخ بنشیند ولی از بازی بعد، رانگنیک سرمربی خواهد بود.

این مربی آلمانی در تیم‌هایی چون شالکه و لایپزیگ در بوندسلیگا کار کرده است.

 

ادامه مطلب

ورزشی

پرسپولیس در سید یک آسیا/ بنی‌یاس حریف استقلال شد، شارجه به سپاهان خورد

منتشر شده

در

توسط

پرسپولیس در سید یک آسیا/ بنی‌یاس حریف استقلال شد، شارجه به سپاهان خورد

فوتی رنکینگ از برگزاری دیدارهای پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا فصل آینده خبر داد.

 فوتی رنکینگ از انجام قرعه کشی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۲ خبر داد جایی که دو تیم پرسپولیس و فولاد قهرمان های لیگ و جام حذفی دو سهمیه مستقیم ایران در این رقابت ها هستند.

استقلال و سپاهان نیز باید در پلی آف حاضر شوند و بر این اساس آبی های تهران با “بنی یاس امارات” دیدار می‌کند و سپاهان به دیدار “شارجه” خواهد رفت.

البته این در حالی است که هنوز حضور تیم‌های استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا قطعی نیست و کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال بررسی مجوز حرفه‌ای این تیم‌هاست.

همچنین نماینده‌های تاجیکستان، لبنان و کره شمالی در فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان حضور ندارند.

سیدبندی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا:

گلدان ۱: السد قطر، الهلال عربستان، پرسپولیس ایران، الجزیره امارات، الدحیل قطر
گلدان ۲: الفیصلی اردن، فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، الریان قطر، الشباب عربستان
گلدان ۳: پاختاکور ازبکستان، الوحدات اردن، بمبئی هند، آهال ترکمنستان، الجیش سوریه
گلدان ۴: نیروی هوایی عراق، برنده‌های پلی آف

برنامه دیدارهای پلی‌آف:

استقلال – بنی‌یاس (میزبان استقلال)

سپاهان – شارجه (میزبان سپاهان)

التعاون عربستان – الزوراء عراق

الغرافه قطر – (برنده الشرطه عراق و نماینده دوم ازبکستان)

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

ورزشی

مدیریت به سبک فدراسیون بسکتبال/ پول بدی می‌بخشیم!

منتشر شده

در

توسط

مدیریت به سبک فدراسیون بسکتبال/ پول بدی می‌بخشیم!

فدراسیون بسکتبال ایران، در اقدامی عجیب با دریافت جریمه نقدی از محمد جمشیدی محرومیت این بازیکن را بخشیده است که باعث ناراحتی باشگاه شیمیدر شده است و در این میان، باشگاهی که ضرر و خسارت دیده هیچ سودی از حکم کمیته انضباطی نبرده است.

 در ابتدای فصل نقل و انتقالات لیگ بسکتبال و پیش از اعزام تیم ملی به بازی‌های المپیک بود که محمد جمشیدی، ملی‌پوش نام آشنای بسکتبال ایران با عقد قرادادی یک ساله به تیم شیمیدر قم پیوست تا فصل جاری را به همراه این باشگاه خصوصی پشت سر بگذارد.

اما با ادامه فصل نقل و انتقالات و پیوستن مهران شاهین طبع به جمع شیمیدری‌ها، خبرهایی مبنی بر اختلاف میان جمشیدی و شاهین‌طبع مطرح و نهایتا هم با پیوستن جمشیدی به تیم شهرداری گرگان همراه شد.

البته با پیوستن جمشیدی به شهرداری گرگان، مسئولان باشگاه شیمیدر قم نسبت به این اقدام جمشیدی واکنش نشان داده و از این ملی‌پوش به کمیته انضباطی فدراسیون شکایت کردند تا اهالی این رشته شاهد یکی از عجیب‌ترین اتفاقات مدیریتی در چند سال اخیر بسکتبال باشند؛ موضوعی که طبق ادعای باشگاه شیمیدر، با تصمیم عجیب فدراسیون همراه شده است.

هنریک درغوکاسیان مدیرعامل شیمیدر قم در این مورد به ایسنا گفت: “با پیشنهاد و وساطت فدراسیون، رای اول که دو ماه محرومیت، جریمه نقدی و عذرخواهی رسمی از باشگاه شیمیدر بود را قبول کردیم که رای صادر شد و گفتند این رای قطعی است. البته آقای جمشیدی می‌توانست اعتراض کند، اما از طرف فدراسیون به ما گفتند که در مورد این بحث به جمع بندی رسیده‌ایم و رای تغییر نمی‌کند. با شروع بازی‌ها ما در پخش زنده دیدیم ایشان بازی می‌کنند، در حالی که قرار بود خسارت ما را بدهد و رضایت باشگاه را جلب کند! از طرف فدراسیون گفتند که ما رای را عوض و محرومیت را کم کردیم. او ۲۰۰ میلیون جریمه شد که پول را به حساب فدراسیون واریز کرده است. نهایتا هم یک نامه عذرخواهی که ایشان به فدراسیون داده بود را به ما فرستادند تا موضوع تمام شود.”

به این ترتیب طبق ادعای مدیرعامل باشگاه شیمیدر قم، اگر محمد جمشیدی تخلفی انجام داده، ضرر آن به باشگاه شیمیدر بوده و این جریمه در صورت قانونی بودن نیز باید به حساب باشگاه واریز می‌شد، حال چرا فدراسیون این پول را خودش دریافت کرده است و بدون اطلاع به باشگاه شاکی محرومیت را بخشیده است، جای سوال دارد که به نظر رئیس فدراسیون باید در این مورد پاسخگو باشد.

مدیرعامل شیمیدر قم در این مورد نیز به ایسنا گفت: “طبق قانون اگر ایشان در شبکه اجتماعی به ما تهمت دروغ گویی زده و اهانت کرده است، باید همانجا عذرخواهی کند چون قانون است. ایشان گفته‌اند باشگاه شیمیدر دروغ می‌گوید، پس باید رسما عذرخواهی کند. با این وجود نهایتا اتفاق مطرح شده افتاد و ۱۵۰ میلیون ایشان را جریمه کردند که ما اصلا نمی‌دانیم این جریمه چگونه تعیین شده است و از کجا آمد. دو ماه محرومیت او را هم برداشتند چون جریمه خودشان که ۲۰۰ میلیون بود را به حساب فدراسیون واریز کرده است. تنها یک نامه را بعد از ۱۲ روز به ما فرستادند که عذرخواهی ایشان است! اصلا چرا این جریمه و پول به حساب فدراسیون ریخته شده است؟ باید به حساب ما واریز شود چون باشگاه شیمدر متضرر شده است.”

در فضای کنونی ورزش کشور، ضعف حضور سازمان‌های خصوصی در این عرصه بسیار قابل لمس است، پس بسیار مهم است که هر فدراسیونی با مدیریت و برنامه‌ریزی اصولی در حفظ سرمایه‌های موجود خود تلاش کند که به نظر می‌رسد، فدراسیون بسکتبال و مسئولانش از این موضوع غافل بوده است.

با توضیحات مسئولان باشگاه شیمیدر، اینطور به نظر می‌رسد که فدراسیون بسکتبال از شرایط موجود به صورت غیر اصولی برای برطرف کردن مشکلات مالی خود اقدام کرده است که جا دارد مسئولان مرتبط در این باره پاسخگوی سوال مطرح شده باشند. اینکه باشگاهی به دلیل حرکت غیر حرفه‌ای یک ورزشکار متضرر شود و فدراسیون از این شرایط به سود خود استفاده کند اقدامی غیر اصولی است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها