کد خبر : 1525
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱:۳۵

پایان همکاری با مسعود و اشکان در استانبول

پایان همکاری با مسعود و اشکان در استانبول

روز چهارده مرداد 1397 یکی از به یاد ماندنی ترین تمرینات تیم تراکتور که آن زمان هنوز پسوند “سازی” را در کنار نامش می دید برگزار شد؛ آن روز زمین اختصاصی تراکتور دو چهره جدید داشت؛ چهره هایی که حضورشان باعث شده بود چند هزار هوادار در محل تمرین آن زمان که در نزدیکی های

روز چهارده مرداد 1397 یکی از به یاد ماندنی ترین تمرینات تیم تراکتور که آن زمان هنوز پسوند “سازی” را در کنار نامش می دید برگزار شد؛ آن روز زمین اختصاصی تراکتور دو چهره جدید داشت؛ چهره هایی که حضورشان باعث شده بود چند هزار هوادار در محل تمرین آن زمان که در نزدیکی های ساختمان باشگاه و کارخانه تراکتورسازی بود، حضور پیدا کنند. تعداد زیادی از خبرنگاران و عکاسان هم حضور داشتند تا این لحظات را ثبت کنند. سرانجام زمان موعود فرا رسید و حوالی ساعت 17:30 مسعود شجاعی و اشکان دژاگه، دو چهره مطرح تیم ملی در آن دوران با لباس تمرین تیم تراکتور وارد زمین تمرین شدند؛ جوی که روی سکوها شاهد بودیم یک جو بی نظیر بود و بیشتر به جو یک بازی رسمی شبیه بود تا تمرین!

 

مسعود شجاعی و اشکان دژاگه پیش از آغاز لیگ برتر 98-97 با حضور در ترکیه با محمدرضا زنوزی، مالک جدید باشگاه تراکتور دیدار کردند و پس از انجام مذاکره با او قراردادی 3 ساله را با سرخ پوشان فوتبال آذربایجان منعقد کردند؛ قراردادی که در پایان این فصل به پایان می رسد. با این وجود اما کار مسعود و اشکان با تراکتور چند ماه زودتر از موعد مقرر به پایان رسید و این دو بازیکن ماه گذشته به صورت رسمی اما به دور از فضای رسانه ای، به کار خود در تراکتور پایان دادند. در ادامه می خواهیم این یک ماه پر حرف و حدیث را با تمامی جزئیات مورد بررسی قرار دهیم:

 

استوری جنجالی؛ همه چیز از این جا شروع شد؟!

مسعود شجاعی پس از برکناری زودهنگام علیرضا منصوریان به عنوان بازیکن-مربی هدایت موقت تراکتور را به عهده گرفت اما کسب چند نتیجه خوب باعث شد تا این شرایط تا پایان نیم فصل اول ادامه پیدا کند. بعد از شکست تراکتور مقابل پرسپولیس در تبریز، انتقادات زیادی از اشکان دژاگه و مسعود شجاعی شاهد بودیم؛ هواداران تراکتور که از جا ماندن تیم شان از کورس قهرمانی به شدت عصبانی بودند، در شبکه های اجتماعی به دو ستاره تیم شان توپیدند و نتیجه آن استوری جنجالی بود که اشکان در اینستاگرام منتشر کرد؛ اقدامی که خیلی غیر منتظره بود و هیچ کس انتظار آن را نداشت. او در واکنش به اعتراضات نوشته بود: “نگران نباشین این چند ماهی که مونده به زودی تموم میشه شما هم از ما دیگه راحت میشید. انگار سخت بود این چند سالی که مارو تحمل کردید. ممنون به بقیه هوادارا که همیشه پشت بازیکنان و پشت تیم هستند و بودند تو موقع خوب یا سخت.” دژاگه البته چند ساعت بعد استوری یاد شده را پاک کرد ولی از همان مقطع می شد حدس زد که اتفاقاتی قرار است رخ بدهد.

 

 

بیعت با خطیبی پیش از آسیا

پس از به روی کار آمدن رسول خطیبی، مسعود شجاعی به عنوان بازیکن به همکاری خود با تراکتور ادامه داد؛ اتفاقی که البته برخی ها برعکس آن را پیش بینی می کردند ولی شروع کار خطیبی در تراکتور همراه بود با حضور اشکان و مسعود که حتی در واکنش به شایعات در پیامی مشترک اعلام کردند که “در کنار رسول خطیبی با قدرت در تراکتور ادامه می‌دهیم. از اول هم قرار نبود جایی برویم. این همه زحمت کشیدیم و حالا برای لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌شویم.” این پیام روز 25 اسفند 1399 منتشر شد و اشکان و مسعود در سال اردیبهشت 1400 به همراه تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا حضور یافتند. برخلاف دژاگه، شجاعی در این رقابت ها فرصت زیادی برای بازی پیدا نکرد. در بازگشت از لیگ قهرمانان آسیا بود که کلید جدایی دژاگه و شجاعی رسما زده شد.

 

 

از مرخصی تا پدل و فوتبال دورهمی

بعد از بازگشت تراکتور از آسیا، شاهد غیبت دژاگه و شجاعی در تمرینات بودیم. واکنش اولیه باشگاه تراکتور به این موضوع جو را نسبتا آرام کرد؛ این باشگاه اعلام کرد که مسعود و اشکان با هماهنگی خطیبی در مرخصی به سر می برند و به زودی به تمرینات باز خواهند گشت. این “به زودی” اما هیچ گاه فرا نرسید و پس از انتشار تصاویری از دو کاپیتان در حالی که مشغول انجام بازی های دورهمی در کوران بازی های لیگ بودند مشخص کرد که کار آنها در تراکتور به پایان رسیده است. در حالی که دژاگه و شجاعی در بازی تراکتور و صنعت نفت غایب بودند، تصاویری از آنها در حین انجام بازی پدل منتشر شد. در این تصاویر اشکان و مسعود در مجموعه تیم ملی به همراه سعید آوک بازیکن تیم ملی پدل در حال انجام تمرین این رشته ورزشی بودند. یک هفته بعد تصاویری از فوتبال دورهمی آنها در کنار دوستانشان منتشر شد و دیگر تکذیب باشگاه هم توان لاپوشانی قضیه را نداشت و بر همه آشکار شده بود که کار شجاعی و دژاگه در تراکتور به پایان رسیده است. این موضوع زمانی پر رنگ تر شد که یک فایل صوتی کوتاه از شجاعی منتشر شد. فایلی که شجاعی در آن گفته بود: “…رد شدند از آن و دیگر با این شرایط قابل تحمل نیست. ماندن من هم جایز نیست همین طور آقا اشکان که خصوصیات اخلاقی اش را می شناسم.”

 

 

تحویل اتاق های مسعود و اشکان در هتل

تراکتوری ها که دیگر به نبود اشکان و مسعود عادت کرده بودند بازی های خود را بدون حضور این بازیکنان انجام می دادند تا اینکه به دلیل برگزاری بازی های تیم ملی در مقدماتی جام جهانی، بازی های لیگ برتر تعطیل شد. پیش از تعطیلی مسابقات، باشگاه تراکتور نسبت به تحویل گرفتن اتاق های دو بازیکن در هتل محل اقامت شان در شهر تبریز اقدام نمود اما این کار بدون حضور اشکان و مسعود امکان پذیر نبود تا اینکه حدود 3 هفته پیش اشکان دژاگه شخصا در هتل کایای تبریز حضور یافته و اتاق خود را تحویل گرفته و با کارکنان هتل خداحافظی کرد؛ اتفاقی که حاکی از پایان کار او در تبریز بود. مسعود شجاعی هم این کار را به صورت غیر حضوری و مدتی قبل تر از اشکان دژاگه انجام داده بود.

 

 

ملاقات با زنوزی در ترکیه؛ پایان کار در مبدا!

شجاعی و دژاگه که در تصمیم شان برای پایان پیش از موعد کارشان در تراکتور به جمع بندی نهایی رسیده بودند پس از اینکه پرونده حضورشان در تبریز را بستند برای دیدار با محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور راهی ترکیه شدند. این دو در ترکیه موفق به دیدار با زنوزی شده و برای جدایی زودهنگام به توافقات لازم دست یافتند. در این دیدار خصوصی که جزئیات آن هیچ گاه به بیرون درز پیدا نکرد، طرفین بر سر مبلغی مشخص توافق کردند تا بدون شکایت و اقدام قانونی به همکاری خود پایان بدهند. با وجود چنین توافقی، خبر آن از سوی باشگاه  تراکتور اعلام نشد و جالب اینجاست که روز 11 خرداد نقل قولی از جانب گودرزی، معاون باشگاه تراکتور منتشر شد که به هیچ عنوان با اصل ماجرا تطابق نداشت: “دژاگه قرارداد خود را با تراکتور فسخ نکرده و وقتی با شجاعی به استانبول رفتند توافقاتی داشتند و تا پایان فصل قراردادشان با باشگاه برقرار است. آن‌ها تا پایان قراردادشان بازیکن تراکتور هستند. اکنون در مرخصی هستند و در تمرینات شرکت نمی‌کنند اما بازیکن تراکتور بوده و قراردادشان را هم فسخ نکرده‌اند.” اظهاراتی که یا از بی اطلاعی بوده یا به قصد تداوم ماجرا با تاکتیک “به زودی” انجام شد.

 

 

اشکان و مسعود در ینگه دنیا

مسعود شجاعی و اشکان دژاگه پس از دیدار و مذاکره با محمدرضا زنوزی و با توجه به اینکه پیش از این دیدار تمامی کارهای خود در شهر تبریز را انجام داده بودند دیگر به ایران برنگشتند. مسعود شجاعی راهی امریکا شد و هم اینک در این کشور حضور دارد. اشکان دژاگه هم به آلمان سفر کرد تا در کنار همسر و فرزندانش حضور پیدا کند؛ البته برخی از منابع خبر می دهند که اشکان هم به زودی به همراه خانواده اش به مسعود در امریکا ملحق خواهد شد.

 

 

ماجرای نامه شجاعی و دژاگه چه بود؟

بعد از تمامی این اتفاقات دیروز یک خبر عجیب در برخی از رسانه ها منتشر شد؛ خبری که با بررسی های صورت گرفته مشخص گردید که صحت ندارد. ارسال نامه فسخ به سازمان لیگ و باشگاه تراکتور از سوی شجاعی و دژاگه، موضوعی بود که در خبر یاد شده به آن اشاره شد اما بر اساس پیگیری های صورت گرفته مشخص شد که چنین نامه ای نه به باشگاه تراکتور ارسال شده و نه به سازمان لیگ! چند تن از مدیران باشگاه تراکتور هم طی تماس هایی که داشتیم این موضوع را تکذیب کردند و حسن آذرنیا، سرپرست تراکتور هم دیروز در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص وضعیت دژاگه و مسعود، ترجیح داد سکوت کند.

منبع:ورزش سه

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها