با ما همراه باشید

اخبار 54

پروژه مدرن‌سازی آموزش عالی در چین

منتشر شده

در

پروژه مدرن‌سازی آموزش عالی در چین

در دومین سالی که از همه‌گیری کرونا در دنیا می‌گذرد، دانشگاه‌ها همچنان با ویروس کرونا دست‌به‌گریبان هستند.

به گزارش ایسنا، روزنامه «فرهیختگان» در ادامه نوشت: بعد از یک‌سال پرتنش در سال ۲۰۲۰ که دانشگاه‌ها را کامل به تعطیلی کشاند، سال جاری با وجود تزریق واکسن کرونا و واکسینه‌شدن جمعیت زیادی از دانشجویان و استادان و دانشگاهیان، برخی دانشگاه‌های دنیا به‌صورت حضوری و برخی نیز به‌صورت ترکیبی آنلاین و حضوری به فعالیت خود ادامه دادند. با توجه به بازشدن مرزها و پذیرش دوباره دانشجویان بین‌المللی در برخی دانشگاه‌ها، وضعیت مالی آموزش عالی تا حدودی بهتر شده و بعضی دانشگاه‌ها از وضعیت رکود خارج شده‌اند. در آستانه پایان سال۲۰۲۱، به بررسی وضعیت دانشگاه‌های دنیا پرداخته‌ایم تا از چگونگی عملکرد آنها در سالی که به پایان آن رسیدیم، اطلاع کسب کنیم.

تا سال‌ها آمریکا سردمدار تولید علم در جهان بود و به‌واسطه دراختیار داشتن دانشمندان و محققانی توانمند از سراسر جهان رتبه نخست را در این زمینه کسب کرده بود. در این میان، چین با توجه به اینکه پرجمعیت‌ترین کشور جهان است و بالاترین شمار دانشجویان بین‌المللی را در کشورهای دیگر دراختیار دارد، سال‌هاست برای برتر شدن در تولی علم تلاش می‌کند تا اینکه سال گذشته این کشور توانست گوی سبقت را از آمریکا برباید و در جایگاه اول برترین کشورها در تولید علم دنیا بنشیند؛ جایگاهی که چینی‌ها برای آن برنامه‌ریزی درازمدتی انجام داده و سال‌ها تلاش کرده‌اند و ماحصل آن تا به‌امروز کسب رتبه نخست دنیا و جلو افتادن از آمریکا بوده است. در این مسیر به‌طور قطع نمی‌توان نقش دانشگاه‌ها را در تربیت دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و تولید محققان و دانشمندان فعال در عرصه‌های علمی این کشور نادیده گرفت.

نقش دانشگاه‌های چین در مدرن‌سازی کشور

به گزارشcgtn، دانشگاه‌های برتر چین نقش بزرگی در توسعه و رشد این کشور طی ۵سال آینده و پس از آن خواهند داشت؛ چراکه دومین اقتصاد بزرگ جهان وعده تبدیل شدن به یک نیروگاه نوآوری را در سال‌های آینده داده که سنگ‌بنای آن از همین روزها گذاشته شده است. دانشگاه «سینگهوآ» بدون‌شک یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های چین از مهم‌ترین مراکز آموزش عالی در این مسیر است. رئیس‌جمهور چین به‌تازگی طی بازدید از این دانشگاه، خواستار ساخت دانشگاه‌هایی در سطح جهانی با ویژگی‌های چینی شده تا در خدمت نوسازی ملی باشند. به گفته او، سال۲۰۲۱ شروع مسیر حرکت چین به‌سمت مدرن‌سازی سوسیالیستی است. درواقع، توسعه چین و حزب حاکم بیش از هر زمان دیگری به آموزش عالی، دانش علمی و استعدادهای عالی نیاز دارد. طی برنامه‌ای که چین برای مدرن‌سازی در نظر گرفته، این کشور توسعه مبتنی‌بر نوآوری را در پیش خواهد گرفت و تلاش می‌کند پیشرفت‌های بزرگی در فناوری‌های کلیدی و اصلی ایجاد کند. نوآوری در مرکز حرکت مدرن‌سازی چین قرار دارد. دولت چین متعهد شده است در این مسیر از توسعه دانشگاه‌های تحقیقاتی و پژوهشی با کیفیت بالا حمایت کند و استعدادهای درجه یک بیشتری را در علم‌وفناوری پرورش دهد.

توسعه آموزش مهندسی

با توجه به اینکه دولت چین نخستین گام‌ها را برای ورود به طرحی درازمدت برای مدرن‌سازی این کشور برداشته و قرار است با توسعه آموزش مهندسی به‌عنوان یکی از زمینه‌های کلیدی مرحله میانی، راه خود را برای پیشرفت بیشتر در فناوری هموار کرده است. آموزش‌های جدید حوزه مهندسی نقشی حیاتی برای دانشگاه‌ها ایفا می‌کنند که به‌دنبال تولید تحقیقات آکادمیک پیشرو و فناوری‌های کلیدی است. دانشگاه‌های چین قصد دارند طی ۵سال آینده رشد استعدادها و توسعه تحقق و توسعه را با تقویت آموزش مهندســـــی سرعت بخشند. این کشــــــور ایده ارتقای آموزش مهندسی را در سال۲۰۱۶ بررسی کرد و برنامه خـــود را در سال بعد از آن اعلام کرد. در سال۲۰۱۸، وزارت آموزش عالی طرحی را برای تقویت آموزش آکادمیک در چهار زمینه مهندسی، کشاورزی، پزشکی و هنرهای آزاد منتشر کرد. در این مسیر، دانشگاه «پکین» به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های چین موسسه‌ای را برای مطالعات هوش مصنوعی در سال۲۰۱۹ افتتاح کرد و در سال۲۰۲۰ هم موسسه‌هایی برای علوم مواد و مهندسی راه‌اندازی شد. فناوری‌های آینده و مدارهای یکپارچه هم در سال۲۰۲۱ افتتاح شد و قرار است در سال‌های آینده مدارس جدیدی برای علوم کامپیوتر و الکترونیک هم در دستورکار قرار گیرند تا پرورش استعدادهای نوآورانه و دستیابی به پیشرفت‌های فناوری را دوچندان کنند. درقالب این موسسه‌های فناورانه دانشگاهی قرار است حدود ۵میلیون استعداد برتر در حوزه هوش مصنوعی پرورش یابند.

بزرگ‌ترین آموزش عالی دنیا

چین با توجه به اینکه پرجمعیت‌ترین کشور جهان به‌شمار می‌رود، بزرگ‌ترین آموزش عالی را نیز از آن خود کرده است. تا سپتامبر۲۰۲۱، حدود ۳۰۱۲کالج و دانشگاه در کشور چین وجود داشته‌اند که در مقایسه با ۲۷۳۸دانشگاه چینی در سال۲۰۲۰، روند روبه‌رشدی داشته است. تعداد کالج‌ها و دانشگاه‌های این کشور طی یک‌دهه اخیر درحال افزایش است.

حدود ۴۰میلیون دانشجو تنها در چین و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری ثبت‌نام کرده‌اند و همچنین پذیرای شماری از دانشجویان خارجی از کشورهای دیگر است. چین بعد از آمریکا دومین کشوری است که بالاترین تعداد دانشگاه‌ها را در خود دارد. علاوه‌بر این، «سینگهوآ» و «پکینگ» چین در کل منطقه آسیا-اقیانوسیه و کشورهای نوظهور به‌عنوان دو دانشگاه برتر شناخته می‌شوند که براساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز، در جایگاه۱۶ جهان قرار دارند. در رتبه‌بندی‌های دانشگاه‌های برتر دنیا که ازسوی پایگاهQS منتشر شده، چین در رتبه اول جای گرفته و بیشترین دانشگاه‌ها را معرفی کرده بود. همچنین چین در صدر رتبه‌بندی QSدانشگاه‌های برتر آسیا قرار گرفته است. در این رتبه‌بندی بیش از ۱۲۰دانشگاه حضور داشتند و ۵دانشگاه چینی نیز در صدر برترین دانشگاه‌های آسیا قرار دارند که بیشترین تعداد را نسبت به دانشگاه‌های کشورهای دیگر ازآن خود کرده است.

تــوسعه بیشتـر دانشگاه‌هــای چین از سال۲۰۱۵ با اجــــرای طرح دانشگاه‌هایــــی در کلاس جهانی آغــــاز شد و دولت این کشور در نظر دارد بخش‌های آموزشی را تا سال۲۰۵۰ در سطح کلاس جهانی توسعه دهد. فهرست کامل این طرح در سال۲۰۱۷ منتشر شد که شامل معرفی ۱۴۰دانشگاه بود که باید در این طرح توسعه‌یافته و در سطح کلاس جهانی رشد کنند. این تعداد دانشگاه کمتر از ۵درصد کل ۳۰۱۲دانشگاه و کالج چینی را تشکیل می‌داد. در رتبه‌بندی موضوعی ۲۰۲۱QS، دانشگاه‌های چین بین ۵۰دانشگاه برتر جهان در ۵حوزه رشته شامل هنر و علوم‌انسانی، علوم‌طبیعی، علوم‌اجتماعی و مدیریت، مهندسی و فناوری و علوم‌زیستی و پزشکی رکورددار بوده‌اند.

۵۰۰ هزار دانشجوی بین‌المللی در چین

به گزارش statista، طبق آخرین آمار ارائه‌شده از آموزش عالی چین، حدود ۳۳میلیون دانشجوی مقطع کارشناسی در رشته‌های تحصیلی در کالج‌ها و دانشگاه‌های دولتی چین ثبت‌نام کرده‌اند. ۱۸.۳میلیون نفر از آنها در برنامه‌های کارشناسی تحصیل می‌کردند درحالی که ۱۴.۶میلیون دانشجوی دیگر هم در برنامه‌های کوتاه‌مدت مشغول به تحصیل بوده‌اند. تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی چین به حدود ۸میلیون نفر می‌رسد. همچنین بیش از ۲.۸۶میلیون دانشجو نیز در مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری ثبت‌نام کرده و تحصیل می‌کنند. پیش از همه‌گیری کرونا، به‌طور تقریبی ۵۰۰هزار دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه‌های چین تحصیل می‌کردند، اما نرخ کلی ثبت‌نام در آموزش عالی چین از کمتر از ۱۰درصد در اواخر دهه۹۰ به بیش از ۵۴درصد در سال۲۰۲۰ افزایش یافته است. در این میان، تعداد استادان دانشگاهی نیز به همین نسبت رشد داشته و نسبت متوسط دانشجو به استاد دانشگاه در حدود ۱۸ به یک بوده است.  به گزارش universityworldnews، با توجه به سرمایه‌گذاری‌هایی که روی آموزش عالی چین انجام شده تا پیش از همه‌گیری کرونا این کشور در آستانه تبدیل‌شدن به برترین مقصد دانشجویان دنیا برای تحصیلات دانشگاهی بود، اما با از راه رسیدن کرونا بسیاری از معادلات به‌هم خورد. تا سال۲۰۱۸ بیش از ۴۹۲هزار دانشجوی بین‌المللی از ۱۹۶کشور در دانشگاه‌های چین تحصیل می‌کردند و در ۱۰۰۴موسسه آموزش عالی درس می‌خواندند. به‌طور کلی، شمار دانشجویان بین‌المللی در چین از سال۲۰۰۹ دوبرابر شده و چین برنامه درازمدتی برای چندبرابر کردن آن دارد. حدود ۴۰درصد دانشجویان بین‌المللی ثبت‌نام‌شده در دانشگاه‌های چین اهل آمریکا و ۶۰درصد نیز متعلق به کشورهای دیگر هستند. تنها حدود ۵۰درصد از دانشجویان دانشگاه نیویورک شانگهای را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند. به‌دنبال همه‌گیری کرونا، قریب به نیم‌میلیون دانشجوی بین‌المللی از مارس۲۰۲۰ از این کشور خارج شدند.

بودجه‌بندی برحسب رتبه دانشگاه‌ها

وبسایت رسمی وزارت آموزش عالی در مارس۲۰۲۱ بودجه این سال را اعلام کرد. برنامه‌ریزی بودجه برای سال۲۰۲۱ از دانشگاه‌های پیشرو در چین نشان می‌دهد دانشگاه «سینگهوآ» در پکن با توجه به اینکه برترین دانشگاه این کشور هم به‌شمار می‌رود، بیشترین بودجه را ازآن خود کرده است به‌طوری که بودجه‌ای بالغ‌بر حدود ۵میلیارد دلار تخمین زده شده است. در سال۲۰۲۱، بودجه‌ای بیش از ۷۸۵۰میلیون دلار به ۳۴دانشگاه در چین تعلق گرفته است. دانشگاه «ژجیانگ» دومین دانشگاه چینی از نظر دریافت بودجه است که در سال۲۰۲۱ حدود ۳.۵میلیارد دلار به آن تعلق گرفته است. دانشگاه «پکینگ» هم بودجه‌ای بالغ‌بر ۳میلیارد دلار را به‌خود اختصاص داده است.

روابط چین و آمریکا

از مهم‌ترین اخباری که در سال۲۰۲۱ درباره آموزش عالی چین مطرح بود، روابط چین و آمریکا در حوزه‌های آموزشی بود. روابط این دو کشور که مدت‌هاست دو قدرت برتر دنیا را از نظر تولید علم دراختیار دارند، از زمان ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ تیره‌وتار شد. اتهاماتی که رئیس‌جمهور آمریکا به محققان و دانشمندان و دانشجویان چینی مبنی‌بر جاسوسی علمی وارد کرد، باعث شد آمریکا بسیاری از دانشمندان و دانشجویان چینی را از این کشور اخراج و تحریم کند. این روند تا پایان دوره ریاست‌جمهوری ترامپ هم ادامه داشت و شرایط هر روز وخیم‌تر می‌شد. با روی کار آمدن جو بایدن بر قدرت، نگاه به روابط با چین اصلاح شد و آمریکا تمایل خود را به برقراری دوباره روابط با چین نشان داد. ازسوی دیگر، بعد از به‌هم خوردن روابط چین و آمریکا، اروپایی‌ها تمایل زیادی به همکاری با محققان چینی نشان دادند و سعی کردند استعدادهای برتر چینی را به‌سمت خود جلب کنند اما پس از مدتی روابط چین با کشورهای اروپایی هم به‌دلیل اتهامات وارده مبنی‌بر جاسوسی برهم خورد. کارشناسان آمریکایی بر این باورند که اخراج دانشمندان و استعدادهای چینی از آمریکا روند تحقیقات را کند کرده که این امر می‌تواند به‌نفع چین تمام شود. شواهد هم حاکی از آن است که در مدت‌زمانی که روابط چین و آمریکا برهم خورده بود، چین توانست با تلاش مستمر خود رتبه نخست جهان را در تولید علم ازآن خود کند بنابراین می‌توان اذعان کرد این حرکت نسنجیده آمریکا دقیقا تیری بود که به‌سمت خود شلیک کرد و بیشتر از آنکه به‌ضرر چین تمام شود، سیستم آموزش عالی و تحقیقاتی خود را نشانه رفته است.

منبع: ايسنا

اخبار 54

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

منتشر شده

در

توسط

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا دیگر چهره یک قدرت فائقه جهانی را ندارد و قوای پیشران قدرت او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران عزیز و چه در سایر بلاد اسلامی، فرسوده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آیین الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهت در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد.

وی گفت: ما از تحریم و پیامدهای آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیر تحریم بوده است.

فرمانده کل سپاه  افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهند ایستاده اند.واکنش‌های سرسخت استکبار در دفاع مقدس، برای بازگشت دوباره و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران صورت گرفت.ملت ما تجربه‌های سختی در تاریخ گذشته از سلاطین و حاکمان دیده بود و تجربه‌های دردناک از صدر اسلام در حافظه خود داشت.

سردار سلامی گفت: این بار ایران عزیز سرافراز در مقابل همه توطئه‌های جهانی ایستاد.حجم تهاجمات در این ۴۲ سال کاملا جهانی بود و همه قدرت‌های جهان با هم متحد بودند.دشمن تمام زوایای ملت بزرگ ایران از جمله عرصه‌های روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به جغرافیای جنگ تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه  تصریح کرد: در تمام فرازهای سخت ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند.تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب میگذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است.آمریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد.قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد.ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند.دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند.ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبرو هستیم.

وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است.باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده اند.صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست.در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد.مسلمانان چنین رفتارهایی را از حاکمانشان نمی‌پذیرند.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید.دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است.این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است.نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند.

وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است.از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صدها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناورهای دشمن مجهیز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند ؛روی سطح، افق‌های بلندی برای نیروها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد.در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد.سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فن آوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد.

وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف، وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 54

محورهای مواصلاتی فارس باز است

منتشر شده

در

توسط

محورهای مواصلاتی فارس باز است

ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط جوی در محورهای فارس بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و گزارش اعلامی راهداران مستقر در محورها هم‌اینک‌ بارش پراکنده باران در محورهای منتهی به ارسنجان و خرامه در جریان است.

او با بیان اینکه سایر محورهای استان نیمه ابری تا تمام ابری گزارش شده است، ادامه داد: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

به گفته احمدی، طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۲۸ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد است.

او خاطرنشان کرد: اوج تردد بین ساعات ۷ تا ۸ در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور احشام-لامرد بین ساعات ۹ تا ۱۰ انجام شده است.

مدیر مرکز مدیریت راههای فارس به هموطنان توصیه کرد بدلیل شیوع ویروس کرونا از سفرهای جاده‌ای پرهیز کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 54

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

منتشر شده

در

توسط

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

نسخه‌ای از مجموعه شعرهای «پل الوار» شاعر فرانسوی در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیگارو، یک نسخه از مجموعه شعر «پل الوار» شاعر فرانسوی در حراجی کریستیز به قیمت حدود ۱۷۰ هزار یورو فروخته شد.

مجموعه شعر «محفوظ از شکست» که «خوان میرو» نقاش اسپانیایی تصویرگری آن را برعهده داشته است به عنوان یکی از موفقیت‌آمیزترین کتاب‌های این هنرمند شناخته می‌شود.

کارشناسان ارزش تقریبی این کتاب را حدود ۵۰هزار تا ۷۰هزار یورو برآورد کرده بودند.

این کتاب در سومین بخش از حراجی «کتابخانه آوانگارد» کریستیز به فروش گذاشته شد. کتاب دیگری از شعرهای «تریستان تزارا» شاعر رومانیایی- فرانسوی با تصویرگری «میرو» نیز در همین حراجی درحالی به قیمت ۹۰هزار یورو فروخته شد که ارزش تقریبی آن ۲۰هزار یورو برآورد شده بود.

در جولای ۲۰۱۹ نیز کتاب دیگری از شعرهای «پل الوار» با تصویرگری «پیکاسو» به قیمت ۵۳۲هزار یورو فروخته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها