با ما همراه باشید

اشتغال

کدام موقعیت های شغلی در اصفهان پر طرفدارند؟

منتشر شده

در

 

آیا تابه‌حال به مشاغل موجود در شهر محل زندگی خود توجه کرده‌اید؟ احتمالا با خواندن این پرسش، فهرستی از فرصت‌های شغلی در ذهن شما نقش بسته است. این در حالی است که ممکن است انواع شغل های موردنظر شما با موقعیت های شغلی پرطرفدار در اصفهان، کمی متفاوت باشند. علت این موضوع این است که اصولا هر منطقه در کشور با توجه به ویژگی‌های جغرافیایی و اقتصادی، نیازمندی‌های شغلی مخصوص به خود را دارد. درنتیجه در پاسخ به این پرسش که: «کدام موقعیت های شغلی در اصفهان پر طرفدارند؟»، احتمالا نمی‌توانیم بدون داشتن آگاهی لازم درباره ویژگی‌های اقتصادی اصفهان، پاسخی نزدیک به واقعیت ارائه دهیم. به همین دلیل در این مقاله ابتدا با بررسی ظرفیت‌های اقتصادی اصفهان، به موقعیت های شغلی پر تقاضا در این منطقه نیز نگاهی خواهیم انداخت.

نگاهی به اصفهان و ظرفیت‌های اقتصادی آن

بدون تردید اصفهان یکی از قطب‌های گردشگری در ایران است. امروزه بسیاری از افراد در چهارگوشه عالم، نام اصفهان را حداقل یک‌بار شنیده و تعداد زیادی از گردشگران خارجی نیز به این شهر سفر کرده‌اند. شهرت این شهر را می‌توان بیشتر به دلیل جاذبه‌های تاریخی آن دانست.

میدان نقش‌جهان، سی‌وسه‌پل، پل خواجو، مسجد جامع اصفهان و منارجنبان، از مهم‌ترین آثار تاریخی اصفهان هستند که هرساله شمار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را جذب زیبایی‌های خود می‌کنند. در کنار آثار تاریخی، مکان‌های تفریحی و رفاهی مختلفی نیز در اصفهان احداث شده است. سیتی سنتر اصفهان، پارک جنگلی ناژوان و باغ فدک اصفهان، ازجمله معروف‌ترین مکان‌های تفریحی و رفاهی در اصفهان هستند که در جذب بازدیدکنندگان داخلی و خارجی نقش مهمی دارند.

با شنیدن نام اصفهان، یکی دیگر از بخش‌های اقتصادی که به ذهن اکثر بازدیدکنندگان شهر اصفهان خطور می‌کند، صنایع دستی است. چراکه صنایع دستی اصفهان را می‌توان هویتی جدایی‌ناپذیر از این شهر دانست. هنر قلم‌زنی، میناکاری، خاتم‌کاری و قالی‌بافی، تنها برخی از انواع هنرهای فعال در حوزه صنایع دستی اصفهان هستند.

از دیگر ظرفیت‌های اقتصادی اصفهان می‌توان به وجود فعالیت‌های کشاورزی، کارخانه های صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان در این منطقه اشاره کرد. صنایع فولاد، داروسازی، پتروشیمی، لوازم‌خانگی، صنعت نساجی و صنعت ریخته‌گری، برخی از صنایع فعال در استان اصفهان هستند. 

از طرف دیگر حضور و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان در اصفهان، فرصتی کم‌نظیر را برای اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی استان فراهم کرده است. در ادامه توضیحات بیشتری درباره برخی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی در اصفهان، ارائه خواهیم کرد.

معرفی بخش کشاورزی و دام‌پروری در اصفهان

یکی از بخش‌های اقتصادی قوی در استان اصفهان که کمتر مورداشاره قرارگرفته است، بخش کشاورزی است. خوب است بدانید که در زمینه تولید گیاهان دارویی پرورش‌یافته در محیط گلخانه‌ای، اصفهان را می‌توان یکی از برترین مناطق کشور دانست. حضور صدها واحد گلخانه‌ای در سطح استان، این منطقه را به یکی از مراکز اصلی کشت گلخانه‌ای در کشور تبدیل کرده است.

همچنین محصولاتی نظیر گلابی، سیب و انگور را می‌توان در فهرست برخی از رایج‌ترین تولیدات کشاورزی در سطح استان اصفهان قرار داد. به‌طورکلی می‌توان بخش کشاورزی را در کنار شغل های خدماتی، جزء مهم‌ترین مشاغل در رونق اقتصادی استان اصفهان دانست.

این در حالی است که استان اصفهان در بخش زنبورداری و تولیدات دامی نیز، دارای جایگاه بسیار خوبی در کشور است. به شکلی که استان اصفهان یکی از برترین تولیدکنندگان عسل در کشور و یکی از بزرگ‌ترین پرورش‌دهندگان بوقلمون در ایران است.

بخش صنعت در اصفهان

اگرچه صنعت گردشگری به‌عنوان یکی از صنایع پررونق در شهر اصفهان محسوب می‌شود، اما وجود کارخانه های صنعتی و شرکت‌های تولیدی بزرگ و معتبر در این منطقه نیز بر اهمیت بخش صنعت در اصفهان افزوده است. شرکت‌هایی مانند شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، شرکت فولاد مبارکه اصفهان و پالایشگاه نفت اصفهان، برخی از مهم‌ترین واحدهای تولیدی و کارخانه های صنعتی در اصفهان هستند.

هر یک از این واحدهای تولیدی و کارخانه‌های صنعتی در اصفهان برای پیشبرد اهداف اقتصادی خود، به نیازمندی‌های شغلی مختلفی نیاز دارند. در ادامه این مطلب با معرفی برخی از واحدهای صنعتی معتبر در اصفهان، به موقعیت های شغلی موردنیاز استان اصفهان نیز نگاهی خواهیم انداخت.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان

یکی از بزرگ‌ترین کارخانه های صنعتی در ایران که به‌عنوان بزرگ‌ترین مجتمع تولیدکننده فولاد در کشور نیز شناخته می‌شود، شرکت فولاد مبارکه اصفهان است. در حقیقت این شرکت را می‌توان یکی از شرکت‌های پیشرو در ایران دانست که موفق به اخذ چندین جایزه ملی شده است. خوب است بدانید که شرکت فولاد مبارکه در سال‌های 2015 و 2017 میلادی، در فهرست 25 شرکت برتر آسیایی و در کنار شرکت‌هایی چون سامسونگ و تویوتا قرارگرفته است.

این واحد تولیدی یکی از کارخانه های صنعتی در کشور است که مواد اولیه لازم برای فعالیت صنایع دیگر مانند صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، لوازم‌خانگی، خودروسازی، کشتی‌سازی و صنایع غذایی را تولید می‌کند. هم‌اکنون این واحد تولیدی را می‌توان یکی از پربازده‌ترین کارخانه‌های صنعتی در ایران دانست.

همچنین خوب است بدانید که این واحد صنعتی توانسته است برای 12 هزار نفر به‌طور مستقیم و برای 330 هزار نفر به‌طور غیرمستقیم اشتغال آفرینی کند. درنتیجه می‌توان گفت که شرکت فولاد مبارکه اصفهان در اشتغال‌زایی و رفع بیکاری منطقه، نقش و جایگاهی ممتاز و منحصربه‌فرد دارد.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان دارای زیرمجموعه‌های متعددی است که هر یک در محل فعالیت خود توانسته‌اند ضمن کمک به تولید، در حوزه اشتغال‌زایی نیز گام‌های موثری را بردارند. شرکت آهن و فولاد اصفهان و شرکت معدنی و صنعتی فولاد سنگ مبارکه اصفهان، ازجمله شرکت‌های زیرمجموعه شرکت فولاد مبارکه اصفهان هستند.

شرکت صنایع سرد سبوح اصفهان

یکی از شرکت‌های باسابقه در اصفهان، شرکت صنایع سرد سبوح اصفهان است که بیش از نیم‌قرن سابقه فعالیت در صنعت این منطقه را در کارنامه خود دارد. این شرکت از سال 1342 فعالیت خود را درزمینه تولید یخچال و فریزر صنعتی شروع کرده است. این شرکت هم‌اکنون برای 111 نفر در اصفهان اشتغال‌زایی مستقیم ایجاد کرده است.

گروه صنعتی لورچ

یکی دیگر از کارخانه های صنعتی فعال در اصفهان، گروه صنعتی لورچ است. این واحد تولیدی در حوزه لوازم‌خانگی مشغول به کار بوده و فعالیت خود را از سال 1356 در شهر اصفهان شروع کرده است. این واحد تولیدی یکی از کارخانه‌های صنعتی واقع در منطقه صنعتی جی بوده و هم‌اکنون نیز توانسته است برای حدود 300 نفر اشتغال‌ آفرینی مستقیم داشته باشد.

نیازمندی‌های شغلی اصفهان

این موضوع که صنعت گردشگری یکی از بخش‌های اقتصادی مهم در اصفهان محسوب می‌شود، می‌تواند پیام‌آور رونق شغل های خدماتی در این حوزه باشد. موقعیت های شغلی مرتبط با هتلداری، رستوران و مراکز اقامتی و پذیرایی، ازجمله مشاغل موردنیاز شهر اصفهان هستند که احتمالا با اشتغال به کار در یکی از این مشاغل، می‌توانید امنیت شغلی بیشتری را تجربه کنید.

از طرف دیگر رونق صنایع دستی در شهر اصفهان موجب ایجاد موقعیت های شغلی متعددی در این منطقه شده است. بسیاری از کارگاه‌های بزرگ و کوچک در اصفهان، فعالیت خود را به تولید انواع صنایع دستی شهر اصفهان اختصاص داده‌اند. حتی بسیاری از افراد با تولید صنایع دستی در منزل، زمینه کسب درآمد مناسبی را برای خود و خانواده‌شان فراهم کرده‌اند.

در حقیقت یکی از ویژگی‌های بارز صنعت گردشگری و صنایع دستی این است که برای فعالیت در یکی از انواع شغل های این حوزه، محدودیتی از نظر جنسیت نیروی کار وجود ندارد. به‌عنوان‌مثال آقا و خانم از هر سن و با هر میزان زمانی که در طول یک روز دارند، می‌توانند در ساخت انواعی از صنایع دستی مشارکت داشته باشند.

حتی برخی از افراد برای تهیه غذاهای سنتی اصفهان مانند گوش‌فیل و دوغ، بریانی اصفهان و خورش ماست، از اعضای خانواده خود کمک گرفته و آقا و خانم در کنار یکدیگر، به کسب درآمد از طریق کار در منزل مشغول هستند.

این در حالی است که وجود صنایع مختلف و کارخانه های صنعتی در شهر اصفهان، موقعیت های شغلی متنوعی را در اختیار افراد جویای کار در این منطقه قرار داده است. در ادامه به معرفی برخی از موقعیت های شغلی پر تقاضا در بازار کار شهر اصفهان خواهیم پرداخت.

راننده

کارخانه های صنعتی، مراکز آموزشی و دانشگاهی، شرکت‌ها، مراکز تفریحی و گردشگری، همگی به رانندگان وسایل نقلیه مختلف برای جابجایی افراد و کالاها نیاز دارند. اگر علاقه‌مند به رانندگی با وسیله نقلیه خاصی هستید، احتمالا فرصتی برای بیکاری در شهر اصفهان نخواهید داشت.

شما از طریق لینک زیر می‌توانید جدیدترین فرصت‌های استخدامی برای رانندگان در اصفهان را به‌راحتی پیدا کرده و برای آگهی استخدامی دلخواه خود، رزومه‌تان را نیز ارسال کنید:

https://jobvision.ir/jobs/category/driver-in-all-cities-of-isfahan

مهندسی نرم افزار

یکی از رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در بازار کار اصفهان، مهندسی نرم افزار است. به دلیل محصولات نرم‌افزاری تولیدشده به‌وسیله مهندسان و شرکت‌های فعال در این حوزه، بسیاری از فعالیت‌های اداری و سازمانی نیز به‌راحتی انجام می‌شوند.

البته با تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار، موقعیت های شغلی مختلفی در دسترس افراد جویای کار این حوزه قرار خواهد داشت. فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی نرم افزار به‌راحتی می‌توانند ضمن اشتغال به کار در صنایع مختلف، درآمد و مزایای بسیار خوبی داشته باشند.

استخدام در بانک‌ها، شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، تنها برخی از فرصت‌های استخدامی برای رشته مهندسی نرم افزار در شهر اصفهان هستند. برخی از موقعیت های شغلی و استخدامی موردتوجه برای رشته مهندسی نرم افزار عبارت‌اند از:

  • برنامه‌نویس پایتون
  • برنامه‌نویس جاوا
  • کارشناس سئو (SEO)
  • برنامه‌نویس C++
  • برنامه‌نویس php
  • کارشناس پشتیبان نرم افزار
  • برنامه‌نویس فرانت‌اند
  • برنامه‌نویس انگولار

کار در حوزه طلا و جواهر

یکی دیگر از حوزه‌های پرطرفدار در بازار کار اصفهان، طلا و جواهرسازی است. امروزه کارگاه‌های طلا و جواهرسازی در اصفهان نیروهای کاری ساده، نیمه ماهر و ماهر در این حوزه را به شکل تمام وقت استخدام می‌کنند. نیروهای کار آقا و خانم می‌توانند با ارسال رزومه یا تماس با کارخانه‌ های صنعتی طلا و جواهرسازی در اصفهان، در این حوزه مشغول به کار شوند.

مشاغل اینترنتی

با توجه به رونق کسب‌وکارهای اینترنتی در کشور، موقعیت‌ های شغلی مرتبط با این حوزه نیز وضعیت خوبی در شهر اصفهان دارند. ادمین اینستاگرام و شبکه های مجازی، وب‌مستر یا مدیر سایت، کارشناس دیجیتال مارکتینگ و کارشناس ورد‌پرس، برخی از مشاغل موردنیاز بازار کار امروز شهر اصفهان هستند. در صورت اشتغال به کار در این حوزه، حتما می‌توانید انواع شغل های تمام وقت، پاره‌وقت، دورکاری و کار در منزل را به‌راحتی در محل زندگی خود پیدا کنید.

مشاوره شغلی برای کار و استخدام در اصفهان

معمولا یکی از اولین راه‌کارهایی که برای یافتن موقعیت‌ های شغلی و استخدامی به ذهن افراد جویای کار می‌رسد، مراجعه به سایت‌های کاریابی و روزنامه‌های محلی یا کثیرالانتشار است؛ اما روش دیگری که برای کاریابی وجود دارد و معمولا کمتر به آن توجه می‌شود، ارسال رزومه از طریق مراجعه به سایت شرکت‌ها است. اگر درباره شرکت‌ها و کارخانه‌های صنعتی اصفهان تحقیق کرده باشید، به‌راحتی می‌توانید فهرستی از این مراکز تولیدی و صنعتی را در شهر اصفهان پیدا کنید.

در گام بعدی کافی است کمی درباره شرکت موردنظر از طریق سایت شرکت، اطلاعات بیشتری به دست آورید. درنهایت می‌توانید از طریق سایت شرکت‌ها، رزومه خود را برای کارفرمایان ارسال کنید. معمولا شرکت‌ها در سایت خود، قسمتی را با عنوان «دعوت به همکاری» یا «فرم استخدام» قرار می‌دهند. با مراجعه به این قسمت می‌توانید فرم آنلاین استخدامی را تکمیل کرده و برای شرکت موردنظر خود ارسال کنید.

حتی در صورت عدم مشاهده چنین فرمی در سایت شرکت، می‌توانید رزومه خود را به آدرس ایمیل شرکت ارسال کنید. برخی از شرکت‌ها نیز در سایت خود موقعیت های شغلی موردنیازشان را درج می‌کنند. با بررسی دوره‌ای سایت شرکت‌های بزرگ و معتبر در اصفهان، می‌توانید از وجود فرصت‌های شغلی و کارآموزی در این شرکت‌ها مطلع شوید.

جمع‌بندی

انتخاب شغل و مناسب‌ترین راه برای کسب درآمد، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های نسل جوان امروزی است. معمولا برای رسیدن به نتیجه دلخواه و اشتغال به کار در شغلی ایده آل، به استعدادها و علایق شغلی افراد بیشتر توجه می‌شود. این در حالی است که توجه به نیازمندی‌های شغلی شهر محل زندگی‌ نیز یکی دیگر از عوامل بسیار مهم برای تعیین یک شغل مناسب است. در این مطلب با بیان این سوال که: «کدام موقعیت های شغلی در اصفهان پر طرفدارند؟»، به‌طور خاص به بررسی ظرفیت‌های اقتصادی و انواع شغل های پر تقاضا در بازار کار شهر اصفهان پرداختیم. امیدواریم با توجه به واقعیت‌های موجود از موقعیت های شغلی و فرصت‌های کسب درآمد در اصفهان، بتوانید هرچه سریع‌تر در مسیر شغلی دلخواه خود قدم بردارید.

 

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتغال

استناد به تبصره‌ بودجه دولت برای افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارگران غیرقانونی است

منتشر شده

در

توسط

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران در دوره پنجم استناد نهادهای عمومی از جمله شهرداری به تبصره‌ بودجه دولت برای افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارگران را غیرقانونی اعلام کرد.

«افشین حبیب زاده» رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران در دوره پنجم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نهادهای عمومی ازجمله شهرداری‌ها و شرکت‌ها و سازمانهای خصوصی مجاز به افزایش ۱۰ درصدی حقوق بر مبنای بخشنامه دولت هستند یا خیر؟ اظهار کرد: در تبصره ۱۲ قانون بودجه، بند یک-الف ذکر شده است که ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر در دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه به میزان ۱۰ درصد براساس آخرین حکم کارگزینی به گونه‌ای افزایش یابد که مجموع حکم کارگزینی برای “کارکنان رسمی، پیمانی” و مبلغ قرارداد منعقده ماهانه برای “کارکنان قرارداد کار معین (مشخص)” که در اینجا مقصود کارگران قراردادی با قرارداد کار معین است، از ۵۶ میلیون ریال کمتر نباشد.

او ادامه داد: آنچه که در این بند از تبصره ۱۲ بودجه حائز اهمیت است، بخشی است که به کارکنان قرارداد معین اشاره دارد. در واقع کارکنان قرارداد معین از نظر قانون کار مشخص است و در واقع کارگران قراردادی که برای یک کار مشخص و واجد زمان محدود در جایی مشغول به کار می‌شوند را شامل می‌شود.

حبیب زاده با ذکر مثالی در توضیح این موضوع گفت: برای مثال کارگاهی برای ارتقای کیفیت ماشین آلات قراردادی با تعدادی کارگر برای این موضوع منعقد می‌کند و قرارداد با کارگران از زمانی که می‌خواهند ارتقا کیفیت دهند تا زمان پایان کار خواهد بود.

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران در دوره پنجم تاکید کرد: برای کسانی که الان در نهادهای عمومی که در موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم به آن اشاره شده است مشغول هستند، موضوع قرارداد معین مشمول آن‌ها نمی‌شود و عمده کسانی که به عنوان کارگر قراردادی در نهادهای عمومی مشغول به کار هستند، تقریبا اکثرشان کار دائمی دارند و نه کار فصلی، معین یا موقت.

حبیب زاده با بیان اینکه این بخش از تبصره ۱۲ قانون بودجه مشمول کارگران قراردادی نمی‌شود، اضافه کرد: این موضوع تنها مشمول کارگران قرارداد معین می‌شود و هیچ یک از این کارگرها قرارداد کار معین ندارند و بعضا سال‌ها است که در نهادهای عمومی مشغول به کار هستند.

او با تاکید بر اینکه استناد به این بند بودجه وجاهت قانونی ندارد، تصریح کرد: در نتیجه این تبصره مشمول آن‌ها نمی‌شود و آنچه که برخی از نهادهای عمومی از جمله شهرداری‌ها به آن اشاره می‌کنند، استناد قانونی ندارد و اگر بخواهند به این موضوع اصرار کنند می‌شود موضوع را از دیوان عدالت اداری پیگیری کرد.

حبیب زاده تاکید کرد: در نتیجه همه کارگران، مشمول مصوبه شورای عالی کار و جدول افزایش دستمزد اعلامی از سوی این نهاد هستند.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

اشتغال

اقدامات زیرپوستی برای کاستن از حقوقِ قانونیِ کارگران سخت و زیان‌آور

منتشر شده

در

توسط

احسان سهرابی گفت: به نظر می‌رسد در مقوله‌ی کارگرانِ مشاغل سخت و زیان‌آور، دنبال محو کردن کارفرمای اصلی هستند و می‌خواهند پیمانکار تبعی را پررنگ کنند و دست کارگران را در پوست گردو بگذارند.

احسان سهرابی (نماینده کارگران در شورایعالی حفاظت فنی وزارت کار) در ارتباط با تغییرات احتمالی در برخورداری از مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور به خبرنگار ایلنا می‌گوید: امروز مدعی هستیم که به مقاوله‌نامه‌های سازمان جهانی کار ملحق شده‌ایم و کلیه مباحث مطروحه در حوزه کار را با  نگاه سه جانبه‌گرایی انجام می دهیم ولی در عمل می‌بینیم تقنین مصوبات و دستورالعمل‌ها بدون در نظر گرفتن رای و نظرِ شرکای اجتماعی است.

او تاکید می‌کند: پیرو سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، سازمان تامین اجتماعی باید در اصول حاکم بر سازمان تامین اجتماعی با محوریت تثلیث، بازنگری کند ولی گاهاً دیده می‌شود در اجرا، دوجانبه‌گرایی به جای سه‌جانبه‌گرایی حاکم است و حق مشارکت کارگران و نمایندگان آن‌ها به رسمیت شناخته نمی‌شود در حالیکه نباید به گونه‌ای تصمیم‌سازی کنند که جامعه‌ی ذینفعان اصلی یعنی بیمه‌شدگان از عملکرد سازمان ناراضی شوند.

سهرابی به نشست نمایندگان دبیرخانه پنج تشکل بزرگ مهندسی کشور در هجدهم ماه جاری با مقامات وزارت کار اشاره می‌کند؛ نشستی که متعاقب نامه‌نگاری‌های قبلی و ارائه پیشنهادات اصلاحی توسط این دبیرخانه‌ی کارفرمایی برگزار شده است؛ او تاکید می‌کند: هیچ نشستی که در ارتباط با منافع بیمه‌شدگان باشد، نباید بدون حضور نمایندگان قانونی آن‌ها برگزار شود. باید خاطرنشان سازم مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جلسه‌ای در خراسان رضوی، تاکید بر گفتگوی ملی سه جانبه داشتند و در این زمینه اولین جلسه نیز برگزار شده است اما  به نظر می‌رسد مسیر به سمت دیگری می‌رود و این نگرانی وجود دارد که به درخواست دبیرخانه پنج تشکل مهندسی کشور، تغییراتی به صورت دوجانبه در آیین‌نامه مشاغل سخت و زیان‌آور و برخوداری کارگران از بازنشستگی پیش از موعد به وجود بیاید.

سهرابی اضافه می‌کند: به عنوان نماینده کارگران در شورایعالی حفاظت فنی، هر نوع اصلاحیه بدون نظر شرکای اجتماعی را محکوم می‌کنم و باید بگویم، انجام طرح‌هایی مثل طرح پارامتریک، توانمندی صندوق تامین اجتماعی و اصلاحات بر مبنای مکاتبات اتاق بازرگانی و یا دبیرخانه مشترک پنج تشکل مهندسی کشور بدون در نظر گرفتن  منافع و حقوق ذینفعان، علاوه بر اینکه بی‌احترامی به سه‌جانبه‌گرایی و کارگران به عنوان شریک اصلی اجتماعی است، غیرقانونی نیز هست و مصوبات این‌چنینی هرگز وجاهت قانونی نخواهد داشت.

به گفته وی، تغییراتی مانند انتقال دبیرخانه سخت و زیان‌آور به سازمان تامین اجتماعی که ذینفع اصلی است و یا مبرا دانستنِ کارفرمای اصلی از حقوق سخت و زیان‌آور کارگران پیمانکاری، از اصلاحات تخریبی احتمالی است که نباید بدون مداخله‌ی کارگران، هیچ کدام وجهه‌ی قانونی بیابد و اجرایی شود.

مسئولیت تضامنیِ کارفرمای مادر در ماده ۱۳ قانون کار به رسمیت شناخته شده است؛ سهرابی هشدار می‌دهد: طبق قوانین موضوعه، دستگاه به پیمان‌سپارنده یعنی همان کارفرمای اصلی باید در اجرای کار، نظارت کافی داشته باشد و در صورت قصور، مسئولیت تضامنی دارد؛ اما به نظر می‌رسد در مقوله‌ی کارگرانِ مشاغل سخت و زیان‌آور، دنبال محو کردن کارفرمای اصلی هستند و می‌خواهند پیمانکار تبعی را پررنگ کنند و دست کارگران را در پوست گردو بگذارند چراکه پیمانکار می‌آید و چندماه بعد بی‌خبر می‌رود و کارگر دستش نمی‌رسد که حقوقش را از او مطالبه کند.

سهرابی با تاکید بر اینکه «کلیه مصوبات این عرصه در صلاحیت ذاتی شورایعالی حفاظت فنی وزارت کار است و وزارت کار یا سازمان تامین اجتماعی نمی‌تواند به سفارش نهادهای کارفرمایی، اصلاحات تعدیلی به عمل بیاورد» اضافه می‌کند: به عنوان نماینده کارگر، سلامت کارگران برایمان مهم است و اعتقادمان براین است که محیط کار باید استاندارد و کاملاً سالم و امن باشد، نه اینکه با اصطلاحِ ناگوارِ «بازنشستگی بهش نساخت فوت کرد» از کارگران  بازنشسته یاد کنیم؛ تسریع در فوت دقیقاً به علت بیماریهای حرفه‌ای کارگر است؛ بیماری‌هایی که در سنوات خدمتی برایش حادث شده است؛ لذا قرار نیست تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها، یک‌سویه و یک‌جانبه باشد، آنهم در شرایطی که این تصمیمات دقیقاً با زندگی و سلامت کارگران در ارتباط است.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

اشتغال

مسئولان به «قند یاسوج» کمک کنند/ انتظار کارگران برای بازگشایی مجدد کارخانه

منتشر شده

در

توسط

کارگران قند یاسوج می‌گویند: دولت، بانک‌ها و دیگر نهادها به واحد قند یاسوج کمک کنند تا هر چه زودتر راه‌اندازی شود.

 کارگران کارخانه قند یاسوج  همچنان در انتظار بازگشایی کارخانه هستند. این واحد از دی ماه سال۹۵، در نتیجه واگذاری غیرکارشناسی به بخش خصوصی و افزایش بدهی‌ها به یکباره تعطیل شد و حدود ۳۰۰ کارگر قراردادی شاغل در آن بیکار شدند. در تمامی این سال‌ها، کارگران منتظر ازسرگیری مجدد فعالیت کارخانه بوده‌اند.

یکی از کارگران کارخانه قند یاسوج با بیان اینکه مشکل این کارخانه «کمبود نقدینگی» است، گفت: نهادهای دولتی، بانک‌ها و دیگر ارگان‌ها باید به این کارخانه قدیمی کمک کنند تا هر چه سریعتر راه‌اندازی شود و مشکل کمبود نقدینگی و تاخیر در پرداخت اقساط سایر بدهی یکبار برای همیشه حل شود.

او افزود: این مجموعه در حال حاضر با سه مشکل اساسی روبه‌رو است: یکی بدهی ۲ میلیاردی گاز از سال ۹۳ تاکنون به دلیل دیرکرد و میزان جریمه نیز به ۸ میلیارد تومان افزایش یافته است. دوم بدهی ۸۸۰ میلیونی کارخانه بابت بیمه کارگران به تامین اجتماعی که ۲۵۶ میلیون تومان از این مبلغ مربوط به بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور است و سوم بدهی کارخانه بابت ارزش افزوده، مالیات بر حقوق، مالیات بر مسکن و سایر بدهی‌های ریز و درشت دیگر.

این کارگر در ادامه درباره وضعیت قند یاسوج گفت: باوجود آنکه هر یک از مسئولان ضمن بازدید از کارخانه وعده بازگشایی و رفع مشکلات آن را داده و می‌دهند اما هنوز مشکلات به قوت خود باقیست و راه‌اندازی صورت نگرفته است.

او گفت: در حال حاضر کارفرما فقط مشکل تامین منابع مالی برای پرداخت بدهی‌ها و رفع مشکلات راه اندازی کارخانه را دارد بنابراین اگر مسئولان کمک کنند تا تسهیلاتی که برای این واحد تولیدی درنظر گرفته شده زودتر پرداخت کنند، به زودی کارخانه با تجهیز و راه‌اندازی می‌شود.

این کارگر یادآور شد: با تعطیلی کارخانه، بخشی زیادی از مطالبات معوقه سنواتی و حقوقی تعدادی از کارگران نیز بلاتکلیف مانده و هنوز پرداخت نشده است.

این کارگر با بیان اینکه کارگران خواستار آن هستیم که هرچه سریعتر مسئولان به مشکلات این واحد تولیدی رسیدگی کنند، افزود: از مسئولان درخواست داریم برای رفع مشکلات این کارخانه، که ظرفیت اشتغال بیش از ۵۰۰ کارگر را دارد، چاره‌اندیشی اساسی کنند.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها