با ما همراه باشید

اخبار 41

گردشگری خراسان رضوی بر مبنای برنامه راهبردی عملیاتی توسعه می‌یابد

منتشر شده

در

گردشگری خراسان رضوی بر مبنای برنامه راهبردی عملیاتی توسعه می‌یابد

ایسنا/خراسان رضوی معاون گردشگری اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی گفت: گردشگری خراسان رضوی بر مبنای پژوهش‌ها و برنامه راهبردی عملیاتی توسعه می‌یابد.

یوسف بیدخوری در جلسه بررسی طرح راهبردی عملیاتی توسعه گردشگری استان خراسان رضوی که با حضور پژوهشگران پژوهشکده جهاد دانشگاهی مشهد برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: اقدامات پژوهشی خوبی در پژوهشکده جهاد دانشگاهی مشهد صورت گرفته که همواره تصمیم‌ساز بوده و در اجرای برنامه‌های توسعه گردشگری نقش مهمی داشته است.

وی با بیان این که بر مبنای همین پژوهش‌ها تمرکز زدایی از مشهد در دستور کار قرار گرفته است، افزود: در برنامه راهبردی- عملیاتی اولویت اجرای برنامه‌های توسعه گردشگری در شهرستان‌ها مشخص شده و بر مبنای آن مسیر توسعه طی خواهد شد.

بیدخوری ادامه داد: با توجه به اینکه مشهد شهری بین‌المللی است، طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی می‎تواند مسیر پیشرفت را هموار کند و توسعه مبتنی بر نیازهای بین‌المللی تعریف شود.

حسن زمانی بیدختی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی همچنین بر لزوم تداوم برنامه‌های راهبردی- عملیاتی تاکید کرد و یادآور شد: در این برنامه راهبردی- عملیاتی، ساختار سازمانی اداره‌کل با ماموریت‌ها نیز بررسی شده و متناسب‌سازی این ساختار با ماموریت‌ها یکی از ضرورت‌های پیش رو است.

مسعود رحمانی، مدیرامور شهرستان‌های اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی بر ضرورت دقت در داده‌های آماری تاکید کرد و گفت: نیازسنجی واحدهای اقامتی در مشهد و شهرستان‌ها یکی از مواردی است که در برنامه راهبردی- عملیاتی توسعه گردشگری باید انجام و اجرایی شود.

وی به پیوند و ارتباط بین صنایع‌دستی و گردشگری اشاره کرد و افزود: از حدود ۲۵۰ رشته صنایع‌دستی، حدود ۷۰ رشته صنایع‌دستی در خراسان رضوی فعال است و بیش از ۱۰ رشته مرتبط با زیارت است. باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم، امیدواریم عقب افتادگی‌هایی که کرونا نیز بر آن افزوده را با برنامه راهبردی و عملیاتی جبران کنیم.

سعید داغستانی، مدیر طرح و برنامه اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری وصنایع‌دستی خراسان رضوی نیز به نقش پژوهش‌های صورت گرفته در توسعه گردشگری اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به این‌که متولیان اجرایی در ساختارهای اداری دچار روزمرگی می‌شوند، انجام پژوهش توسط مراکز دانشگاهی و پژوهشکده‌ها، سیاست‌های کلی را به مجریان یادآوری می‌کند.

وی با اشاره به برنامه راهبردی، عملیاتی توسعه گردشگری استان خاطرنشان کرد: در این برنامه دسته‌بندی‌های مختلفی صورت گرفته و تفکیک استانی و شهرستانی برای توسعه در نظر گرفته شده است.

بر اساس گزارش روابط ‌عمومی اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ ستی خراسان رضوی، در این جلسه حسین آقاجانی، مدیر طرح راهبردی، عملیاتی توسعه گردشگری خراسان رضوی نیز با اشاره به گزارش دستاوردهای پژوهش صورت گرفته در این برنامه اشاره کرد و گفت: نتایج این طرح پژوهشی به اداره ارائه شده است و برای تکمیل آن نیز از نظرات کارشناسی و اجرایی مدیران اداره‌کل استفاده خواهد شد.

انتهای پیام

اخبار 41

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

منتشر شده

در

توسط

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای تاریخ دفاع از رساله یا پایان‌نامه مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد؛ بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، با تمدید زمان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه بدون ایجاد نیمسال و اخذ شهریه تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت شد.

همچنین دانشجویان مذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در سنوات ارفاقی هستند و مدت معافیت تحصیلی آنان به پایان رسیده، موظف هستند تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی جاری (۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) از رساله یا پایان‌نامه خود دفاع کنند.

بر این اساس در صورت دفاع پس از این تاریخ (تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) عواقب ناشی از عدم تأیید سازمان وظیفه عمومی ناجا به عهده آنان بوده و قصوری متوجه دانشگاه تهران نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

منتشر شده

در

توسط

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

ایسنا/قم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی علوی پدر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جناب مستطاب حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات سلام علیکم درگذشت والد معظم، عالم پارسا و جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی رحمه الله موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و ارادتمندان و بیت آن عالم محترم تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید رضی علوی از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر ۳۰ بهمن‌ماه جاری در سن ۹۷ سالگی  درگذشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

منتشر شده

در

توسط

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی خبر داد و گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

به گزارش ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان این‌که طی دو سال گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حرکت کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.

وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزوده خواهد شد،اضافه کرد: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حضور در همه دانشگاه‌ها و حضور در جمع دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی از جمله وضعیت تغذیه، خوابگاه‌ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه‌های حوزه‌های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سال‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می‌تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کند.

این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره‌های دانشجویی به عنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی با این وجود که ممکن است از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را نیز از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه‌ای برای دیده شدن ندارند.

رحیمی ‌گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام‌های دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در کلیه وام‌های دانشجویی و کلیه بودجه‌هایی که بر اساس سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می‌شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته‌ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارایه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارایه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

این مقام مسؤول در پایان در خصوص مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند و دانشگاه‌ها نیز این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها