با ما همراه باشید

اخبار 52

یوسفی: انقلاب اسلامی ادبیات جدید سیاسی را به دنیا عرضه کرد

منتشر شده

در

یوسفی: انقلاب اسلامی ادبیات جدید سیاسی را به دنیا عرضه کرد

سخنگوی فراکسیون جبهه انقلاب اسلامی تاکید کرد: می توان بهترین دستاورد انقلاب اسلامی را که هدیه حضرت امام خمینی (ره) به مردم بود استقلال و حریتی نامید که باعث شد جمهوری اسلامی ایران سلطه قدرت های استکباری را کنار زده و با قدرت مسیر پیشرفت و توسعه را طی کند.

مجتبی یوسفی در گفت وگو با ایسنا، درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول چهار دهه گذشته، بیان کرد: رویکرد انقلاب اسلامی را در دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری می توان مورد بررسی قرار داد. از نظر مصادیق دستاوردهای انقلاب اسلامی بسیار زیاد است. انقلاب اسلامی یک ادبیات سیاسی جدیدی برای اداره کشور بدون نگاه به شرق و غرب ایجاد کرد و به برکت نگاه ژرف حضرت امام (ره) و صداقت ایشان با مردم، به دنیا عرضه شد.

وی در ادامه اظهار کرد: از این جهت بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی از نظر نرم افزاری استقلال و عزت و نگاه به درون کشور است. امروز پیشرفته ترین کشورها را در ظاهر می بینیم که به راحتی استقلال آنها از سوی کشورهای استکباری که استعمار مدرن را دنبال می کند زیر سوال می رود. این امر فقط شامل کشورهای اسلامی نیست بلکه می بینیم که قدرت های استکباری هر از چندگاهی یک رئیس جمهور را با انقلاب مخملی و به صورت ایدئولوژیک جابه جا می کنند یا با به راه انداختن جنگ های نیابتی در ونزوئلا یا بولیوی در امور داخلی کشورها دخالت می کنند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یا از نظر تصمیم گیری و تصمیم سازی ما شاهد نگاه توهین آمیز آمریکا نسبت به کشورهای عربی و عربستان هستیم. قراردادهای آن چنانی می بندند و بعد از آنکه عربستان را مجبور می کنند که کسری بودجه آمریکا را جبران کند؛ عربستان را مثل گاو شیرده می نامند. این ادبیات توهین به شعور یک ملت است. این نگاه غرب به کشورها است که به عنوان ابزار از آنان استفاده می کنند.

یوسفی در ادامه تاکید کرد: یا اتفاقاتی که در آمریکا رخ داد نشان داد که دموکراسی که مدعی آن هستند دروغ است و خود کارگزاران آمریکایی رسما گفتند در انتخاباتشان تقلب شده است. پس می توان بهترین دستاورد انقلاب اسلامی را که هدیه حضرت امام (ره)  به مردم بود استقلال و حریتی نامید که باعث شد جمهوری اسلامی ایران سلطه قدرت های استکباری را کنار زده و با قدرت مسیر پیشرفت و توسعه را طی کند.

سخنگوی فراکسیون جبهه انقلاب اسلامی افزود: ایران به اندازه تاریخ بشریت سابقه دارد ولی در برخی ادوار دیدیم که با سوءمویریت و عدم نگاه به مردم کشور ما را به چه سمت و سویی بردند. ما هنوز یادمان نرفته که حدود ۵۰ سال پیش بحرین از ایران جدا شد؛ ولی در لوای جمهوری اسلامی بلافاصله بعد از انقلاب که صدام به ما حمله کرد، یک وجب از خاک ایران را با نگاه اعتقادی مردم و رهبری حضرت امام خمینی (ره) به دشمن ندادیم.

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اصطلاح عامیانه ای در دنیا مطرح می شود که آدم های بزرگ دشمنان بزرگی دارند، با اینکه آمریکا به هیچ وجه بزرگ نیست اما هر رئیس جمهوری می رود و می آید در هر نشست خبری یک سوی آن ایران است؛ چرا اسم برخی کشورهایی که به آن ها نزدیک هستند یا از نظر وسعت پهناور بوده را بر زبان نمی آورند؟ این قدرت جمهوری اسلامی را نشان می دهد. به پشتوانه اعتقادات و همراهی مردم، جمهوری اسلامی مسیر قدرت را در طول چهار دهه گذشته پیموده است.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی، تصریح کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای متعددی در حوزه های مختلف داشته است. به عنوان مثال دستاورد علمی که نمونه اخیر آن تولید واکسن کرونا است یا در حوزه دفاعی و انرژی هسته ای که رتبه ایران در رنکینگ بین المللی زیر ۱۰ است. اینها همه حاصل نگاه خودباورانه ای است که توسط جوانان و پیشکسوتان کشورمان دنبال شده است.

یوسفی در ادامه درباره کاستی هایی که باید برای جبران آنان تلاش کرد، افزود: از سوی دیگر در حوزه هایی که اعتمادی به نگاه درون نداشتیم و یا با نگاه وادادگی حرکت کردیم، عملا نتوانستیم وظیفه خود را نسبت به مردم انجام دهیم. به طور خاص در حوزه اقتصادی این کاستی مشهود است. باید یک انقلاب اقتصادی و صنعتی در کشور با نگاه به درون صورت گیرد. اعتماد به درون به این معنی نیست که از علم و تکنولوژی سایر کشورها استفاده نکنیم ولی همان کاری که دانشمندان و جوانان ما در حوزه انرژی هسته ای انجام دادند و این تکنولوژی را آوردند و بومی کردند و در سبد اخلاص برای پیشرفت کشور قرار دادند؛ باید در حوزه های دیگر نیز دنبال شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در ادامه تصریح کرد: در عین اینکه مردم ما نجیب هستند و پای کار انقلاب ایستادند، اما گله مندی هایی در حوزه اقتصادی و معیشتی دارند. درست است که مردم ما دلسوز کشورند اما باید بیشتر به مردم نجیب کشورمان توجه کنیم. متاسفانه برخی از دولتمردان در توجه به ظرفیت های داخلی از بخش کشاورزی گرفته تا بخش صنعتی غافل هستند. به عنوان مثال وقتی ما چنین دانشمندانی داریم که در علوم های مختلف در لبه علم حرکت می کنند؛ چطور نمی توانیم در صنعت خودروسازی خود درست کار کنیم؟ در این بخش ها آن نگاه غالب در کشور که باعث عزت و پیشرفتمی شود، وجود ندارد. ان شاءالله ملت بزرگ ایران با تجربه گذشته و مقایسه شعارهای جریانات سیاسی سعی می کنند با همدلی و وحدت و در نظر گرفتن همه سلایق و قومیت ها دست به دست هم داده و آینده بهتری را برای جمهوری اسلامی رقم بزنند.

یوسفی در ادامه با اشاره به افراد تاثیرگذار در طول تاریخ انقلاب اسلامی، بیان کرد: حضرت امام (ره) که در خفقان و فضای تاریک دوران ستم شاهی برخاست و نقش پیامبرگونه ای را در انقلاب اسلامی ایفا کرد، قطعا یکی از افراد تاثیرگذار تاریخ انقلاب اسلامی است. امروز بعضی ها با دروغ و کذب و رنگ و لعاب دادن می خواهند ظلم و جنایات دوران شاهنشاهی را پاک کنند. ما هنوز یادمان نرفته در حوزه اقتصادی، صنعتی و نظامی کجا بودیم. وضعیت دوران شاهنشاهی دور از ساحت ملت بزرگ ایران بود. ما شاهد بودیم که مستشاران خارجی را به عنوان متمدن و ملت بزرگ ایران را به عنوان افراد غیر متمدن می دیدند در صورتی که تاریخ کشور آمریکا زیر ۶۰۰ سال است. این ها دستاوردهای نظام شاهی بود که امام با توکل بر خدا برخاست و شروع کرد و در این مسیر چه سختی هایی کشید. ایشان را تبعید کردند و حتی در فرانسه این عالم برجسته مجبور شد لباس روحانیت را از تن دربیاورد. بسیار سخت بود اما ایشان لحظه ای متوقف نشد و خدا کمک کرد و عزت را به مردم ایران برگرداند. همه ما و همه آزادگان دنیا مدیون حضرت امام خمینی (ره) هستیم.

نماینده مردم اهواز افزود: بعد از ایشان با هدایت مقام معظم رهبری که الحق و الانصاف فرزند خلف امام (ره) در هدایت انقلاب هستند، توانستیم بر مشکلات غلبه کنیم. اگر ایشان و تصمیمات پیامبر گونه ایشان در عرصه های سخت انقلاب نبود، دچار مشکلات جدی می شدیم. با تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری و ولایتمداری مردم از عرصه های مختلف گذشتیم.

سخنگوی فراکسیون جبهه انقلاب اسلامی در پایان بیان کرد: سردار بزرگ دلها نیز که در مکتب حضرت امام و حضرت آقا سیر کرده بود از دیگر شخصیت های تاثیرگذار انقلاب است. روزی که سردار سلیمانی وارد سوریه شد، ۷۵ درصد آن دست داعش بود و نزدیک ۶۰ درصد عراق هم رفته بود. ایشان رفت و امنیت پایدار کشور را در خارج مرزها تامین کرد. امروز شاهد هستیم که نفوذ منطقه ای ایران بیشتر شده و کشورهایی را در کنار خود داریم که با وحدت ایجاد شده شاهد تشکیل سپر دفاعی در برابر دشمن هستیم. امروز اقتدار ایران با چهل سال پیش قابل مقایسه نبوده و این اقتدار نه با زور سرنیزه بلکه با صداقت و نگاه عزت گونه شکل گرفته و به آن افتخار می کنیم. در کنار تمام دستاوردهای انقلاب اسلامی مردم گله مندی هایی در حوزه اقتصادی و معیشتی که حاصل سوء مدیریت و خودباختگی برخی از مسئولان است، دارند و باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم با انتخاب صحیح این مشکلات را نیز کنار بزنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 52

بررسی طرح “تاسیس خانه تهران” روی میز شورا

منتشر شده

در

توسط

بررسی طرح "تاسیس خانه تهران" روی میز شورا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تأسیس خانه تهران در جلسه فردا سه شنبه شورا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در روز سه شنبه ( فردا) گفت:  این جلسه با بررسی طرح تأسیس خانه تهران و گزارش مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه ، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

 

نادعلی در ادامه افزود: همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان های شهروندی» نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت.

 

در پایان نادعلی تاکید کرد: همچنین در این جلسه ۸ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 52

معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد

منتشر شده

در

توسط

 معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف، تاکید کرد که ایران امروز در حوزه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به هیچ عنوان قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت و تقویت همدلی می‌گذرد.

حسینعلی امیری چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در شیراز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع زیادی از زنان و مردان انقلاب و حامی نظام اسلامی در میدان شهدا برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته هر کدام، گامهای بزرگی به سمت توسعه و پیشرفت کشور است.

او با اشاره به اینکه امروز و دیروز ایران را می‌توان در لابلای سطور نوشته‌های شخصیت‌های مختلف ایرانی و غیرایرانی جست و جو کرد، گفت: امروز شرکتهای دانش بنیان در ایران اقداماتی را پایه گذاری کرده و انجام میدهند که با کشورهای پیشرفته جهان برابری میکند.

امیری یکی از دستاوردهای انقلاب را امنیت در ابعاد مختلف برشمرد و این داشته را مدیون تلاشهای نیروهای مسلح، دستگاه های امنیتی و انتظامی دانست و تاکید کرد که توان ایران در این بخش بسیار فراتر از دوران قبل از انقلاب است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای ابتدایی دولت تدبیر و امید، گامهای بلند و تاثیرگذاری در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد برداشته و رشد قابل توجهی حاصل شد، اقدامات نابخرادانه رئیس جمهور پیشین آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و دشمنی‌ها را عامل بروز مشکلات مختلف دانست.

امیری در عین حال گفت: علیرغم آن همه تحریمهای سخت و جنگ اقتصادی که دشمنان ایران اسلامی راه انداختند، این همه کار توسعه ای و عمرانی در کشور اجرایی شده است و هر هفته شاهده افتتاح طرحهای بزرگ و تاثیرگذار در ابعاد مختلف توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت هستیم.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت ایران پیش و بعد از انقلاب برای جوانان منجر به روشنگری خواهد شد، لزوم بیان و تاکید بر دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی تاکید و اضافه کرد: این مقایسه برای طیف های مختلف انقلاب حائز اهمیت است و میتواند کمک شایانی به بیان  دستاوردهای انقلاب داشته باشد البته امام خمینی (ره) نیز با پشتیبانی مردم ایران توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

امیری در عین حال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب را برچیدن نظام سلطنتی دانست و گفت: در نظام سلطنتی مردم هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و اگر انتخاباتی در دوران قبل از انقلاب برگزار می شود صرفا انتصابات بود و رای مردم جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشت.

امیری با بیان اینکه هیچ نظام سیاسی در جهان نیست که در سال اول استقرار انتخابات برگزار کند، انجام رفراندوم در روزهای پیروزی انقلاب را یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد بودیم که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شد تا دیدگاه مردم به عنوان اصلی‌ترین ملاک در تصمیم گیری های سیاسی لحاظ شود.

او بازگشت اقتدار به منطقه و بهبود وضعیت کشورهای اسلامی را بعد از پیروزی انقلاب یادآور و متذکر شد: پس از انقلاب، ایران دستاوردهای مختلفی نظیر استقلال سیاسی، آزادی و دمکراسی دینی را به ارمغان آورد؛ انقلاب اسلامی در ادبیات سیاسی جهان نیز نقش مهمی داشته و توانست جهان سیاسی را از دو قطبی بودن خارج و خود را به عنوان یکی از قطب های سیاسی در جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همه افراد جامعه از دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: برخی تصور کردند خارج شدن آمریکا از برجام موجب لطمه خوردن اقتصاد ایران خواهد شد اما فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاستهای کلی اقتصادی، موجب جلوگیری از آسیب در این حوزه شد.

امیری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را موجب شکوفایی کشور دانست و تاکید کرد که علیرغم تمام تحریمها و فشارها، تنها در استان فارس 1146 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، در این ایام به بهره برداری رسیده است.

معاون رئیس جمهور گفت: تا قبل از انقلاب در همین استان فارس تنها یک سد ساخته شده بود، حال آنکه روز گذشته در قالب طرحهای افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر، 2 سد در این استان به بهره برداری رسید.

او گفت: اگر انقلاب اسلامی تا الآن با صلابت و اقتدار به سمت آرمانهایش حرکت کرده به خاطر یکپارچگی و وحدت است؛ طی 42 سال گذشته در هر صحنه‌ای مردم با هم همدل و همراه بودند و با هم حرکت کردند و از عهده مشکلات برآمدند و حتی مشکلاتی که از بیرون تحمیل میشده را تحمل کرده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه بیشتر و فائق آمدن بر مشکلات، نیازمند تداوم و استحکام وحدت هستیم، گفت: میدانیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه‌اند، منکر گرانیها و شرایطی که عمدتا ناشی از تحریمها بوده، نیستیم، اما برای فائق آمدن بر این مسائل، نیازمند همراهی و همدلی هستیم.

او با اشاره به اینکه فارس یکی از استانهای دارای ظرفیتهای متعددی‌ست که یک دهم این ظرفیتها را در کمتر استانی میتوان یافت، گفت: در این استان همه بسترها برای توسعه همه جانبه فراهم است.

امیری با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام را محور وحدت در فارس معرفی و از استاندار این استان به عنوان شخصیتی کارشناس و پرتلاش یاد و دستگاه قضایی را به عنوان مجموعه‌ای همراه و همدل ارزیابی کرد و یادآور شد که نمایندگان مردم فارس در مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان امنیتی این استان هم همراهی و همدلی مطلوبی دارند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد که با وجود ظرفیت‌های فارس و همدلی و همراهی و توانمندی مسئولان ارشد و دستگاه‌های مختلف، همه ابزارها برای توسعه و پیشرفت فراهم است و هیچ عذری از ما پذیرفته نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 52

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

منتشر شده

در

توسط

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه حمایت از محور مقاومت حق ایران است تاکید کرد که روابط ایران و حزب الله بر اساس منافع نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان سمیناری مجازی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان که در این سمینار مشارکت کرد در سخنانی گفت: غنی سازی اورانیوم و حمایت از محور مقاومت در منطقه حق ایران است.

وی تاکید کرد: حزب الله به روابط خود با تهران افتخار می کند زیرا این روابط حزب الله را در دفاع از استقلال و آزادی سرزمین تقویت می کند.

معاون سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد که ایران در مقابل روابط خود با حزب الله هیچ درخواستی از این حزب ندارد و این روابط بر اساس مصلحت و منافع نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخشی از صحبت های خود گفت: ما سرزمین خود را آزاد کردیم و کرامت خود را بازگرداندیم و این نمونه از خدمات و حمایت های ایران است .

از سوی دیگر، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در بیروت در این سمینار گفت: یکی از اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی، رهایی از تبعیت ابر قدرت ها است به ویژه اینکه در مرحله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تابع آمریکا و قدرت های غربی بود.

وی تاکید کرد: تحلیلگران غرب بر این باورند که یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی ایران استبداد حکومت وقت و تبعیت مطلق از بیگانگان است.

عباس خامه یار خاطرنشان کرد: استقلال ما در زمینه سیاست خارجی بسیار مهم است؛ منظور از استقلال در اینجا استقلال در تمامی زمینه ها از جمله سیاسی، نظامی و اقتصادی است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها